za kolko zacina Ibuprofen/Paralen a pod. ucinkovat

danena

Aha, prepáč, ja že po akej dlhej dobe si dávaš ďalšiu. Lebo som sa zľakla, že to by si sa za chvíľku predávkovala. By si musela mať iné spaľovanie

Antisexx

Fuj ibuprofen uz nikdy viac. Akurat na zaciatku roka som si ho dala a tie vedlajsie priznaky asi vsetky, nestalo to za to. Hnacka vracia zimnica ze som ani natukat heslo do mobilu nevedela, ... rieste to radsej miernejsimi liekmi alebo chodte hned lekarovi

eviku777

Ja si myslim ze je to individualne a casy ktore ti niekto napise priblizne, ja napr Paralen cca pol hodina, ibalgin u mna 45-60 minut, Nurofen 15-20 min. neviem cim to je ale ja to mam tak

Moonnaa

Nemala by si si dávať každé štyri hodiny tabletku s rovnakou účinnou látkou. Napr. ak si dáš Paralen, tak o štyri hodiny si nemôžeš dať znova Paralen ale Ibuprufen, ktorý má inú účinnú látku. O ďalšie štyri hodiny znova Paralen a tak dookola. Ak si chceš dávať napr. len Paralen, tak rozostup medzi jednotlivými dávkami by mal byť 6 - 8 hodín.

philips

Paralen 500, Panadol... Nie viac ako 6 tabliet denne, v závislosti od hmotnosti, pozor na ďalšie lieky s obsahom paracetamolu, predávkovanie ním je ľahké, nachádza sa vo viacerých prípravkoch predávaných pod názvami Paralen, Panadol, Coldrex, Migralgin...
Ibalgin, tam tiež nepreháňať dávkovanie.