za kolko zacina Ibuprofen/Paralen a pod. ucinkovat

zajha

potrebovala by som radu. co sa uzivania liekov tyka, tak som na ne dost hakliva a tazko sa mi preto taketo bezne lieky vyberaju. no v poslednej dobe ma nejak zacali trapit horucky a ja neviem, co by na ne bolo najlepsie

Bubliii

Zbytocne sa tu hadate, dovodom preco jednemu zaberie jeden liek a druhemu iny liek je hlavne nase vlastne telo - na skole nam vraveli, ze napr na paracetamol existuje receptor, ktory tu ucinnu latku rozozna a teda dojde k zelanemu efektu = tlmeniu bolesti. Kto ich ma malo alebo ich nema (je to geneticky dane ale presny mechanizmus si uz nepamatam), tomu Paralen proste nezaberie. Mne napr Paralen zabera vyborne, sestre nie. Kazdy si musi najst to svoje.

juchio

to som práve radil, že to je dobré od bolesti, na horúčku, pri chrípke takže to som aj ja odporúčal ale vieš ako to je. komu niet rady tomu niet pomoci. keď nechce tak nechce

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

sajmilinka

potom ale neviem či sa teda dopracuješ k tomu, že nájdeš niečo čo ti zaberá keď už nechceš nič skúsiť. čo je to za logiku?

Domka24

Keď ja už na to nechcem kupovať a vyhadzovať za to peniaze keď mi to aj tak nemá pomôcť...Proste už sa bojím čokoľvek kúpiť lebo potom mi to len zostane doma v šuflíku...

sajmilinka

čo si skúšala? paralen? veď vravím, že ten som si aj dávala na bolesť hlavy ke´d už fakt nebolo čo ale nikdy mi nebolo potom nejako lepšie

juchio

tak čo potom čakáš, že ti niečo zaberie keď vyskúšaš ja nevime dvoje tabletky a tam skončíš? tak buď chceš aby ti niečo pomohlo alebo je ti to jedno. treba si vybrať

Domka24

Hento?.. Nie aj my to ponúkali ale mne to proste prišlo rovnaké ako tie všetky ostatné lieky čo som mala pred tým takže už som za to nechcela vyhadzovať ďalšie peniaze...