za kolko zacina Ibuprofen/Paralen a pod. ucinkovat

Darla111

Pre dospelaka, je to podla mna jedno z najhorsich veci, co moze byt, preto si myslim, ze dobry liek na horucku by mal mat kazdy doma, kedze vie prerast napriklad az do zimnice

juchio

pokiaľ na mňa príde horúčka tak som rád, že tie lieky máme, je to nepríjemné a hlavne si treba spomenúť aj na časy kedy sme ich nemali a na horúčku sa dalo aj zomrieť. to už teraz našťastie nie je

leuscha

čo sem prosím vás pletiete drogy... ako sú stavy kedy si človek proste nemá ako inak pomôcť len liekmi od bolesti a môžme byť úprimne radi, že existujú také, čo aj vedia rýchlo a hlavne účinne zabrať

99domima

Nevravím, že sa to nemá riešiť :) Ale keď máš chrípku, normálne bolesti hlavy, ktoré ma skoro každý tak nebudem trpieť len preto aby som vedela, že ma niečo bolí :) Riešim to ale zároveň kým sa to vyrieši si dám lieky od bolesti alebo proti horúčke. Či mám nechať horúčku kým mi vystúpi až tak vysoko, že sa nebude tak zraziť liekmi a budem musieť utekať na pohotovosť. To teda fakt nechcem :) Ale veď každý máme na to svoj názor

WeWeWe

99domima:

Drogy znecitlivujú nervové receptory. Nie je to riešenie problému, ale návod na katastrofu. Choroba, zápal... sa môžu šíriť nepozorovane.

peltyra

....no a za aké lieky by som ich teda mala vymeniť?...najbližšie by som sa už chcela tej pohotovosti vyhnúť...

99domima

O drogách sa tu nikto nebaví ;) Keď má niekto migrény napríklad tak tie lieky potrebuje, každý zažije situácie kedy ich potrebuje aby mu pomohli so zápalom alebo bolesťou

juchio

nenapísala si ani akú tabletku si si teda dala ale nevadí. v každom prípade keď si si ich dala 5 a horúčka neklesla tak už to ani ďalej neskúšaj, kúp si iné tabletky

peltyra

....veď mne sa to tiež nezdalo, že už je to toľko a vôbec mi nezaberajú tie tabletky, som nakoniec šla na pohotovosť potom a pichli tam injekciu a až potom mi ta horúčka ustúpila...