za kolko zacina Ibuprofen/Paralen a pod. ucinkovat

Kamka_SL

Tak ja veru mavam silne migreny, ktore ma vedia odpisat aj na pad dni. Nic prijemne to nie je no, a hlavne ked sa to este prepoji so zaludkom, ze mi aj na zvracanie. Mate niekto podobnu skusenost, ze co vam tak rychlo a dobre zaberie?

stanienka

@silvusiq podla mna sa asi ani nikde neodporuca kombinovat lieky. kazdy ma ine zlozenie, ine davkovanie a podobne. tak do teraz si asi neuzivala taky, ktory by ti zabral hned. mna napriklad ked boli hlava si davam brufen. a teda u mna je to jedno, ci to hned podchytim alebo ma boli uz dlhsie, zaberie rychlo a to je super.

olivka1987

Ja teda nemávam nejaké migrény alebo čo, že vtedy by som si dávala tabletky, ale skôr tie naše ženské dni ma vedia vytrápiť. Kŕče, že nič nevládzem robiť, len ležať a čakať kým to prejde. Niekedy je to veru na nevydržanie.

domculcencul

Tak povedala by som, že to nie je len o tom podchytiť, kedy začne hlava bolieť ale celkovo, keď má človek horúčku, alebo iné bolesti. Na jednej strane chápem, že sa ľudia neradi napchávajú tabletkami, ale zase prečo zbytočne dlho trpieť.

zdravienko175

ale podla mna su ludia, ktori tak robia, ze aby ich hlava cim skor prestala boliet tak si daju aj dve tabletky naraz. ako je to zrejme riadna supa aj pre telo, tolko do seba dat. rozumiem, ze bolest je neprijemna ale treba dat sancu aj tej jednej tabletke, nech odvedie svoju pracu. asi potom neuzivas take, ktore maju rychly ucinok, ci?

simuira56

migrena vie teda potrapit, o tom viem svoje. som chodila aj po vysetreniach, ze to uz nie je normalne taka bolest. ale teda netreba sa davkovat zbytocne vela tabletkami a uz vobec nie ich kombinovat :)

adka45

A dávaš si tabletku hneď ako cítiš, že ti nie je dobre, alebo čakáš kým sa to vystupňuje? Lebo tak mi to príde. Pokiaľ si nestihneš dať niečo od bolesti, ešte kým sa to ako tak dá zniesť, tak sa ani nečudujem, ak ti tabletky nezaberajú. Skôr by som skúsila vystihnúť daný moment, aby si sa zbytočne nepredávkovala.

silvusiq

Myslíte, že keď mávam silné migrény, že môžem buď skombinovať lieky od bolesti, alebo si dať aspoň z jedného druhu 2 tabletky naraz? Lebo už fakt neviem, čo by mi mohlo pomôcť uľaviť od bolesti. Aké máte skúsenosti?

dudinka57

Netreba cakat, kym ta bolest prerastie v nieco neznesitelne :) Treba si ho dat hned ako citim, ze nie je dobre. Davkovanie a toto vsetko byva napisane na pribalovom letaku, tam by sa vsetko docitala :) A myslim, ze ked to potom skombinuje aj s tymi teplymi obkladmi, bude dobre.

klaksima

no veru nie, tiez by som si pomyslela, ze nieco horuce alebo prinajmensom teple pomaha uvolnit krce a bolesti, no asi na kazdeho funguje nieco ine.
ano? to zistim ci skusala. a s uzivanim je to ako?