za kolko zacina Ibuprofen/Paralen a pod. ucinkovat

matila

dakujem za tip, uz som si ho bola kupit :) @terria15 vies co povedala by som, ze to tak nie je zakazdym chapes. clovek chce hned aby nieco fungovalo, pokial ma napriklad bolesti hlavy :) takze som si rozdelila blister aj do kabelky :)

berca

Tak u mna je to napriklad tak, co uz mam overene, ze lieky s ibuprofenom mi zacinaju ucinkovat rychlejsie, neviem no za tie roky, co clovek aj poskusa pri roznych chripkach a prechladnutiach :)

adka45

Manzelka no tak super :) Vďaka, vyskúšam to tak aj no čo maximálne si prečítam príbalový leták :) :D Na to tam asi aj je, i keď mne je lepšie mať takto info zo skúseností :)

matila

manzelka a co konkretne si davas? asi som len prehliadla, ak si pisala :) ale suhlasim, podla mna nejde ani tak o skusanie a uz vobec nie dlhodobe, jednoducho clovek rychlo zisti uz po prvych tabletkach ci mu nieco zabera alebo nie :)

manzelka

Adka45 podla mna kludne mozes :) Tiez to tak robim, to uz mam take asi naucene, ze pokial ma nieco boli alebo teda citim, ze na mna nieco lezie, tak si ho dam pre istotu :) Ale to je na kazdom ako zase vies, pokial nemas teplotu, tiez to asi neznamena hned, ze by si mala byt chora :)

adka45

Manzelka keďže si o ňom písala, chcem sa s tebou poradiť, myslíš že by som si ho mohla dať aj keď sa necítim dobre, že na mňa niečo lezie? Aj pri prehĺtaní mám problém, že cítim, že niečo nie je ok. Tak neviem.

manzelka

Zlatusa hej jasne kludne mozes aj tak, nie je urceny vyslovene len na bolesti hlavy, aj od teploty, pripadne ked by ta nieco bolelo :) Inak to je tiez, clovek ked je alergicky na nejaku zlozku, uz len hladat alternativu veru.

terria15

no jasne, suhlas, ved najlepsie je, ked clovek sam na sebe odpozoruje, co mu robi dobre, co mu rychlejsie zaberie a je to. problem moze byt akurat vtedy, ked si na to telo zvykne a nebude to ucinkovat :)

zlatusa

Novierka vieš čo možno niektorým ani skúšať netreba, napríklad ja mávam alergické reakcie keď užijem niečo, kde je paracetamol, takže u mňa je to jasné :)
Manzelka ale tak to sa môže užívať nie len od bolesti hlavy, ale aj od teploty, či?

manzelka

Hej presne tak, tomu sa hovori, ze pokus omyl. Tiez ked ma bolievala hlava som si skusala davat rozne tabletky od bolesti, je pravda, ze som nemala pocit, ze by mi nejako dvakrat dobre zaberali, ale mamina mi poradila brufen, ze aj ona si ho dava ked ju hlava boli a super. Takze takto sa to mne osvedcilo aj skusat, aj pocut z inej strany :)