Ako znizit hladinu cukru?

koskin

Cukrovka - tým ktorí sú na začiatku problémov so zvýšenou hladinou cukru odporúčam na základe mojej osobnej skúsenosti užívať Dianor a Lizorm od EKOMEDU, Za tri mesiace som znížil hladinu z 6,35 na 5,72.

ekomed

K problémom s cukrovkou chcel by som vám odporúčať kontaktovať dovozcu čistých bylinných extraktov značky EKOMED na Slovensko. Dovozca okrem iného ponúka priamu konzultáciu konkrétnych prípadov s lekármi u výrobcu s odpoveďou a nastavením užívania jednotlivých preparátov do 72 hodín.

jolca

ahojte,citam vsetky vase diskusie a prisla som na to, ze ani mne lekar nepovedal, ba ani v sprave neuvadza, ci ma DM 1,alebo 2. Podla coho sa to uvadza, resp. ako to na sebe zistim??? beriem inzulin a pod 15-19 mam iba malokedy, hoci je pravda, ze na dietu nedavam pozor.

RNG

Dr Julian Whittaker, odbornik aj na liecenie cukrovky alternativnymi prostriedkami najnovsie odporuca aj vytazok zo stromu Kino(zdroj antioxidantu pterostilbene)
a Purslane extrakt, en.wikipedia.org

LOLIPOO

Ahojte,ja mám 15 rokou a cukrovku som dostala v 12 rokoch mám cukrovku 1 typu a bolo to dosť ťažké si zvyknúť!No k tomu som dostala na rok potom celijakiu .Mala som rada sladké ale musela som ho opustiť, nedržím žiadnu výnimočnú dietu ! Dodržiavam pravidelný príjem potravín len v malom množstve a viac krát denne čiže 5 krát denne :) Na raňajky zvyknem mávať od 6-7 obed 4-5 a večera 3-6 . Je to jednoduché nejesť žiadne mastné jedlá a ani vyprážané nejesť žiadne sladkosti a sladké vody! Ja jedávam veľa a veľa zeleniny a ovocia proste zeleninu a ovocie milujem :) pijem čaj z biliniek nazbieraných zo starkinej záhrady najlepšie sú listy z drevenej jahody a z čierneho ríbezlia tie sú hlavne na zníženie hladiny cukru v krvi ale mám aj lipu a medovku ;) na raňajky jedávam ovocie nakrájane na kocky a poliate jogurtom, desiata mlieko ,obed obyčajne ryža mäso a zeleninová poliavka a hlavne šalát! olovrant jablko alebo mrkva ;) a večera niečo ľahké čiže zeleninový šalát! a piť ten čaj a hlavne veľa,veľa pohybu ;) skúste to a potom napíšte na email ako vám to išlo ;)

molekulka24

ja mám DM 1. typu a pijem čaj zo zelených strukov fazule..Stačí dať vysušiť a v priebehu 2-3 týždňov uvidíš pokrok. Mne to fakt pomohlo. Z glykémie 19 som išla na 7 a to ani nedržím poriadne diétu.Fakt treba skúsiť

dsmoli

Mala som cukrovku, 2.typu, ráno na lačno 19. teraz mám 5.5. Nič k tomu nepotrebujete, iba ketogénnu diétu.Nemusíte rátať kalorie, len jesť mäso, vajíčka, masť a 20-50g zeleniny. Sladiť iba Eritritom, ktorý má GI O%.organizmus vôbec nepotrebuje cukor, iba mozog a tomu stačí 50g denne. treba vynechať mliečne výrobky, všetko z múky, cestoviny , olej,ovocie, hotové výrobky . O týžden môžete vynechať tabletky a o 2 týždne aj inzulín. samozrejme sú určité pravidlá, ktoré treba dodržiavať.

Ivka 1

Neviem, nečítala som všetky príspevky ale je potrebná nemastná a neslaná strava. Samozrejme obmedziť cukor v strave . Nenahrádzať ho však umelými sladidlami, tie sú veľmi škodlivé. K tomu užívať prírodné produkty. My sme tak znížili môjmu ockovi cukor z 22-24 na 5-6 na lačno a 8-10 po najedení.
No bohužiaľ už mal cievy tak veľmi zničené, že už mu to nepomohlo. Preto nečakajte a začnite s liečbou diabetu čím skôr.Je to veľmi nebezpečné ochorenie.