Ako znizit hladinu cukru?

- mira

Dievčence, som rada, že používate vlastný rozum. Patríte k ľuďom, ktorí vedia, že vlastné zdravie môže ovplyvniť len človek sám, že zdravie sa neriadi opatreniami poisťovní a podobných inštitúcií.
Nechcem tu vyvolávať spory, to k ničomu nevedie, len upresniť pre muchucc : sadia sa len zrelé semená z ovocia, nie dužina z plodov, ktoré človek konzumuje. Samotná dužina ti nevyklíči.

smrťka

mira,vyrok,ze varenim sa nici vsetko zive nieje moj,ale inych hlaviciek (Walker,Gunter,Harwey Diamond....) ja som pisal,ze mb ma svoje miesto,je prinosom,samozrejme,ze dnes sa sotva najde clovek,ktory by nejedol varene jedlo,snad iba clovek,ktory melie z posledneho a chyta sa kazdej slamky,tam je to celkom realne a opodstatnene,nikto nechce ist dobrovolne pod zem ak zisti,ze je sanca byt zivy a dokonca aj zdravy ako to povestne jablcko :) mne osobne je jedno,kto co ako a kedy papa....no a proti kvasenej zelenine nemam vobec nic,ta iba kontruje mrtvej strave....myslim,ze vsetko je ako ma byt,kazdy papa,co mu chuti a je jedno co to to prave je...ci je to mrtve,zive,cervene,zelene,meke,tvrde,sladke,slane...atd svet je pestry a kazdy si ho chce vychutnat ako sa da :)

bonaD

Monix
máš DM1 alebo DM2? Vidím, že sa nezapájaš do diskusie. Napísala si o svojom probléme málo na to, aby ti niekto dobre poradil.

muchacc

-MIRA
tvrdenie, ze ovocie sa stava po odtrhnuti zo stromu mrtve je hlupost. Never vselijakym superstravovacim a nutricnym knizkam. Pouzi gazdovzky rozum.
Ak to ovocie das do zeme - vyrastie z neho strom. Tak ako z niecoho mrtveho moze nieco vyrast.
Potom aj obilie po zatve by bolo mrtve a .. cuduj sa svete, ono na novy rok prinesie dalsiu urodu. Ako sa moze nieco mrtve rozmnozovat?

mucha

Mas nedostatok inzulinu alebo maz vysoku inzulinovu odolnost?
Cvicenim a pomalym obmedzovanim cukrov sa inzulinova odolnost znizi. Potom nepotrebujes tolko inzulinu, aby fungovalo telo ako ma.
Tusim sa to vola aj inzulinova brana - po cviceni/fyzickej namahe je otvorena, bunky su schopne prijimat inzulin a cukry. No ak prijmu cukry, brana sa rychlo zatvori.
Preto je dobre cvicenie a cukry pomalicky znizovat.
To znamena - ziadne sladkosti pocas dna, cim menej sacharidou. Akurat rano na ranajky si dat ovsene vlocky - pomale sacharidy, nesposobia taky inzulinovy boom ako keby si si dala caj s cukrom.

- mira

Smrtka, neviem podľa čoho považuješ mb stravu za mrtvu. Asi nepoznáš jej zloženie. Opakujem že mb obsahuje tepelne upravené i tepelne neupravené zložky. Cenné látky obsahuje v dostatočnom množstve, dôkazom je prinavrátené zdravie tých, ktorí sú schopní systém pochopiť. Opakujem : kvasením zeleniny sa niekoľkonásobne zvyšuje jej obsah vitamínov, enzýmov i vitálnej energie. Kvasená zelenina sa jedáva PRI KAŽDOM JEDLE.

smrťka

barča,tak potom je niejaky zadrhel,tak to nechame tak
jo jo,enzymi z bakteriami vedu večny boj :),nieco sa da oplachnut vodou ak sa chce a z niecim sa musi vysporiadat samotne telo....ak este biruje :)