Ako znizit hladinu cukru?

GB

Z DM sa liecim necely rok, o svojej chorobe vsak viem styri roky. Hovori sa, ze nikdy nie je neskoro, ja vsak citim, ze som zameskal vlak a na dalsi musim velmi dlho cakat. Napriek tomu, snazim sa. Citam clanky, snazim sa porozumiet vsetkym tym radam, vyberam si svoje, skusam, velmi chcem, aby sa mi polepsilo. Mozem poradit niekolko veci. Pomoze casta strava v malych mnozstvach, ja som predtym bez problemov zjedol kona, teraz mi stacia 3 lyzicky ryze, nejaka zelenina a kusok kuracieho. Nie som hladny, tak pevne verim, ze schudnem. Vynikajucou vecou je kysla kvasena kapusta, spolahlivo vam znizi hladinu cukru, ani sa nenazdate, po hodine cukor klesne o 3 mmol/l, ako nic. Lekarom sa to nepaci, vyhlasuju, ze kapustou neoklameme glukometre a uz vobec nie svoj organizmus, no opak je pravdou. Ich motivuje zarobok, staly pacient, (prd im na nas zalezi), nam ide o nase zdravie, o polepsenie si. Nikomu neradim vynechanie liekov ci inzulinu, no na to vsetko sa nemozno spoliehat, lebo tak sa z problemov DM dostat neda. Jedzte vela zeleniny! Ovocie nedoporucam, mne osobne banany, grapefruit, a dalsie, skodia, cukor mi po nich neklesa, naopak. Nejedzte vyrobky z muky, ziadne pecivo, ziadny chlieb! Ked, tak male mnozstva celozrnneho chlebika s malym obsahom tukov, s 0% cukru. Samozrejme, ziadne sladkosti, zabiju vas, pomaly vam nicia cievy, zeru ich, ako kyselina, pripravujete sa nimi o pekne roky zivota. Kto s tymto bojom iba zacal a citi, ze nevladze, skuste vydrzat. Zivot mame len jeden a nikto nam druhu sancu, okrem nas samych, uz neda. Vela stastia, priatelia, hor sa do tej hnusnej pliagy, do Diabetesu.

P.S. Moja lekarka nevie o DM viac, ako je mozne najst v literature, ako sa naucila pocas studiu, ako jej zveria pacienti.

Zda sa, ze viac vediet nepotrebuje. Omyl, hoci je to tak, ako to je, ona nevie co citime, ako sa citime, ako sa obavame o svoje zivoty pri pohlade na svoje deti. Ide im iba o jedno. O vlastny prospech, o vlastnu penazenku.

RNG

Oprava, pecen a ladviny su schopne vyrobit ovela viac cukru, ako potrebujes na vyzivu mozgu a teda prebytocny takto vytvoreny cukor, co bunky nevedia prijat pre bunecne steny zapchate polymerizovanymi znicenymi rastlinnymi olejami obieha v krvi a spaja sa s biel;kovinami na vodonerozpustne produkty glykacie, ktore zabranuju dopbrej cirkulacii lymfy a tym je telo zamorene, kde sa jednotlive uorgany v tele tymto nicia. Odnesu si to najma nohy, oci, usi, ale aj srdce a ladviny.

dusanplichta

Prosim ludia, neverte, ze jedina ingrediencia urobi nejaky zazrak. (skorica, matcha, nopal, nopal atd...). Priamo suhlasim s komentami, kde sa spomina komplexne znizenie prijmu zlych sacharidov , prisom ich vsak potrebujeme nahradit zdravymi tukmi...
Prave tak, aby sme opravili hormonalny system a narusene vylucovanie inzulinu ...tkzv. inzulinovu rezistenciu. Fakt by som neveril, ze clovek caka zmenu bez komplexneho pristupu a vlastneho vzdelavania...Tak by sme si tu potom mohli davat dobre tipy na pouzitie matcha, ci skorice, ktore su super veci, ktore mozeme urcite odporucat...
Ale zazrak to nespravi. Treba zacat od spravnych priorit! V tomto pripade, najma nahrada sacharidov, spravnymi tukmi a potom vediet spravne kombinovat a casovat ...
A to si vyzaduje vzdelavanie a experimentovanie.
Takto clovek objavi rozne zaujimave paradoxi a to ze dat si rano kavu s maslom a kokosovym olejom, moze byt ovela lepsia volba ako ako nizkotucne cerealie.
Vedeli ste, ze je v podstate jedno ci zjete varene zemiaky, alebo horalku ? Ano aj to su paradoxy ...ktore si vsak vyzaduju chapanie suvislosti a potrebu individualizacie.

fitMonka

Ak ta boh vyliecil z cukrovky, tak ti gratulujem, uzastne. A ku ktoremu bohu si sa modlil, ake nabozenstvo? Aby som vedela...
Co ja viem, tak svagor si pochvaluje noni, ze mu pekne znizuje hladinu cukru... Dost casto to pouzivaju cukrovkary a je to jedna z prvych odporucanych prirodnych veci na cukrovku. Ceknite na energiabhip.sk , to je top kvalitne noni

FUXO

Ja vam poviem len tolko mam 15rokov mal som cukrovku 1veho stupna a bol som na inzuline 4 razy do dna.. Vidim ze sa mnohy tej chorobe klaniate a rozpravate ze to je nevyliečitelna choroba JA SOM TO NIKDY NEPOVEDAL VERIL SOM ZE MA BOH UzDRAVY A TAK SA AJ STALO MODLILI SOM SA A BOH MA VYPOCUL VED BIBLII SA PISE : V TVOJICH RANACH JE MOJE UZDRAVENIE .. tolko som chcel povedat (prepacte gramatika )

Veselababa

Prečítala som veľa príspevkov, ale zdá sa mi, že väčšinu píšu predajcovia rôznych "liečiv". Aj mne kamarátka sľubovala, že keď si kúpim od nej akýsi čínsky čaj s nejakou hubou, tak za tri mesiace sa mi cukrovka určite vylieči. Vraj ak nie, tak mi vráti peniaze. Verila som kamarátke, dak som obetovala 80 eur, ale výsledky neboli žiadne a o vrátení eur už nepadlo ani slovo....
Potom som skúsila delenú stravu, držím ju pol roka a výsledky mám výborné.
Na začiatku som mávala cukor okolo 11-12 a teraz sa držím od 6 do 7. Lekárka mi predpísala 2 tabletky denne, ja si dám večer (ak nezabudnem) jednu a som spokojná. Veľmi ma teší aj to, že som schudla, môžem si obliecť hocičo a vyzerám veľmi dobre. A nemusím sa až tak obmedzovať v strave, ako som tu čítala, že nejedia nič sladkého a ani múčne jedlá... keď mám rastlinný deň, kľudne si dám koláče, čokoládu.... a je to OK. A má to ešte jedno pozitívum, že nemám pálenie žáhy a to je tiež super!Dávam si väčšinou dva dni živočíšne a dva dni rastlinné to druhý deň už sa teším, čo si dám na ten ďalší deň. Jedlo jedna z najčastejších radostí človeka, musí byť ťažký život, keď si nemôžeme dať, na čo máme chuť!...

Susanah07

ziaden inzulin !!! nenavratna cesta,,,to je ten business s liekmi...na cukrovku uz davno je liek len doktori o tom nechcu hovorit, lebo chcu aby sme boli chory a aby sme si kupovali lieky atd...liek ? surova strava !!! jest le surovu zeleninu a ovocie ...cca 3 mesiace a poviete good bye cukrovke ..tak ako moja sestra ! ak chcete vediet viac napiste mi : zuzka1986@yahoo.com telo si len musi oddychnut , hlavne slinivka brusna ktora nesluzi ako ma a preto mate cukrovku ...AK BUDETE DAVAT DO TELA len stravu ktora sa spracuje rychlo a lahko napr: formou DZusov...tak sa ta slinivka brusna zregeneruje a zacne pracovat ako ma...nase telo sa vie zregenerovat ale potrebuje vasu pomoc ...tak ako ked sa porezete tak sa rana zahoji, tak sa vedia aj organy zahojit a zregenerovat len musite vediet co robit ...uz sa niekto vyliecil s cukrovky liekmi ? ak ano napiste mi...ja viem ze sa len potlaca nimi ta choroba a nie lieci...vy sa vsak mozte z cukrovky vyliecit ked chcete...len musite chciet :) good luck everybody !!!!

RNG

Ked nejes sacharidy, jediny cukor v krvi je vytvoreny v peceni z bielkovin(neoglucogenesis) a to je dost male mnozstvo, dostatocne len na spotrebu mozgu, ked nejes ziadne sacharidy.
Napr eskimaci jedia len maso a tuk a u nich jediny zdroj glukozy v krvi je to, co im vytvori pecen
Lekari casto radia uplne nespravne diety pre cukrovkarov, plne sacharidov. Potom sa ten cukor v krvi o tolko tazsie kontroluje, a to aj masivnymi davkami inzulinu, co je velmi zdraviu skodlive. Privela inzulinu podstatne zvysuje sancu rakovin.