Ako znizit hladinu cukru?

vitavi

Ak máte cukrovku II. typu, pomôže vám zaradiť namiesto jednoduchých cukrov celozrnné obilniny.
Jednoduché cukry sú repný cukor, ovocný, hroznový, mliečny, med, a i.
V obilninách sú sacharidy viazané do dlhých reťazcov, ktoré sa musia pomaly v procese trávenia rozložiť. Okrem toho sa nachádzajú v sprievode prospešných minerálov, ktoré cukrovkárom tak chýbajú a zároveň v sprievode s vlákninou, ktorá tiež spomaľuje ich uvoľňovanie do krvného obehu. Výsledkom je stav, keď máme plynulý pomalý prísun glukózy tak, ako to náš organizmus potrebuje. Takto pôsobí pšeno, ryža natural, pšenica neobrúsená, jačmenné krúpy, kukurica, pohanka vo forme kaší, placiek, knedlíkov, cestovín a pod..
Ak máte cukrovku I. typu, takto upravený jedálniček vám zabezpečí zníženie potrebných dávok inzulínu a odstráni nebezpečenstvo vážnych komplikácií.

iany

Zdravím lidičky! Mám cukrovku typu 2 a tiež nesúhlasím s tým,čo chcú doktori odo mňa.Snažím sa hladať cestu čo doktori neuznávajú.Tak hladám,pátram po internete a skúšam.Narazil som na liek ,že vraj ktorý funguje????Volá sa to Sglt-2. Tak sa Vás pýtam,máte niekto s týmto skúsenosti alebo už ste o tom počuli??
Sú o tom velmi málo informácií.
S pozdravom a nie velmi sladký život Vám praje

iany.

Gima

Jest potraviny ktore su tzv. neutralne voci inzulinu. Niekde som to citala. Niektore potraviny maju Vysoky glikemicky index, ine nizky GI a niektore su neutralne ako jablka, orechy a tak. To si treba vyhladat cez googel.

Miminka1982

Ahoj, podelí sa so mnou niekto o radu s doplňkami stravy na zníženie cukru v krvi? Čo je naozaj efektívne a najlepšie? Díky

Hato

Ja mam hladinu cukru od 20 do 33.3 a hore lebo dalej uz mi to nenamera co mam robit abi to kleslo uz som vyskusal vselico skuste mi poradit