Ako znizit hladinu cukru?

eimi

Ahojte poradil by mi niekto ako mam znizit 13 rocnemu chlapcovi cukor v krvi?diabetas ma od 5 rokov ale posledne roky ma hladinu cukru od 20 do33 niekedy aj vyssiu aj napriek tomu ze vsetko vazime.Ma 47 kil picha si 54 jednotiek. Viete mi poredit ako mu udrzat hladinu pod 10mol

RNG

Viacero mikropvlaknin , ked ich beries spolu s jedlom podstatne znizia glycemicky index toho jedla
Odporucam najma glucomannan a arabinogalactany, alebo aspon psylium.
Ja si miesam zmes mikrovlaknin do mojej vody na pitie, co sa zmeni na dost hustu syrupovitu latku. Ale pridavam tam aj vitaminy C(ester c, kyselina askorbova, askorbat horecnaty) a koncentrovane nesladene ovocne stavy, najma visnovu cucoriedkovu a granatove jablka, lebo potrebujem dostat aj rozne antioxidanty
A zroven to tu "brecku" ochuti na pitnu.

alexaaa

Stabilizovat hladinu cukru pomaha nopal - je to kaktusova rastlina, v tabletkach, v bio kvalite ju najdete napr. tu: -odkaz odstránený- alebo myslim ze aj bezne v lekarnach.
Okrem ineho moze napomoct aj brezovy cukor, ktory ma nizky GI a je takmer bez kalorii. Odporuca sa najmä pre diabeikov, predavaju ho tiez v tom eshope, ktory som uviedla.

vicky_025

môj známy mal cukrovku a chcel nejak obmedziť lieky. konečne sa odhodlal zmeniť si dostatočne stravu a začal sa vyhýbať potravinám s vysokým GI. medzi ktoré patrí aj pšenica. krajec celozrnného chleba zvýši hladinu cukru viac, ako polievková lyžica cukru.
(veľa sa o tom píše napríklad v knihe život bez pšenice)
taktiež je veľa ľudí, ktorí sa úplne vyliečili z cukrovky prechodom na raw stravu, aj keď sa vraví, že je cukrovka nevyliečiteľná. to síce nemám nejak z prvej ani druhej ruky, ale je o tom aj veľa dokumentov, dokonca aj na slovensku tuším jedna doktorka takto lieči pacientov :)

Katarína8888

Aj môj dedko sa lieči na cukrovku, aj keď sa táto choroba nedá liečiť, je na dobrej ceste :) Na stránke matchatea.sk som mu kúpila čaj Matcha, ktorý pravidelne pije a hladinu cukru má stále tip top...Čajík pijem aj ja kvôli chudnutiu a tiež sa zdá, že pomáha :) Navyše mi skvele chutí :) odporúčam, skúste :)

vitavi

Najlepším riešením je správať sa tak, aby sa hladina nezvyšovala.

Prudké zvyšovanie hladiny v krátkom časovom intervale spôsobujú jednoduché cukry. Pretože nemusia prechádzať procesom trávenia a ihneď po požití prechádzajú do krvi a do mozgu.
Jednoduché /i dvojité a trojité/ cukry neobsahuje len repný cukor, ale i ovocie, med, mlieko a všetky výrobky, ktoré ich obsahujú.
Pomalý prechod sacharidov do krvi zabezpečia jedine potraviny ,ktoré ich obsahujú v zložitej forme spolu s inými zložkami, hlavne s minerálmi a vlákninou. To sú obilniny, ktoré neprešli procesom rafinácie. Rafinácia je proces, ktorým sa z komplexných potravín odstraňujú dôležité nutričné zložky, hlavne minerály. Tým sa ochudobňujú a je potrebné ich v konečnom dôsledku dodávať pre telo, aby mohlo správne fungovať.
Obilniny, ktoré obsahujú v obaloch dôležité minerály, vlákninu a vitamíny zabezpečia plynulý prechod glukózy do krvného obehu a nespôsobujú demineralizáciu ako cukor ani náhle zvyšovanie alebo znižovanie hladiny cukru v krvi.
Podobne priaznivo účinkuje zelenina, pre cukrovkárov je najvhodnejšia tepelne upravená s doplnkom kvasenej.

Quiduška752

Ahojte :)
Ak môžem, rada by som Vám niečo odporučila na základe dobrých skúseností. Moja mamina sa lieči na cukrovku. Na narodeniny dostala darček - čaj Matcha. Vraj nech skúsi.
Začala ho pijávať 2 krát denne. CCa po mesiaci šla k lekárovi a mala skvelé výsledky. Odvtedy ho kupuje pravidelne a je to stále lepšie a lepšie :)
Na sk sa dá zohnať asi len cez internet, my ho objedávame od matchatea.sk

eng

Koskin a to si myslíš, že tých 5,72 máš stále? Hladina glykémie predsa kolíše podľa toho čo zješ, koľko máš pohybu ako Ti účinkuje vlastný inzulín ak máš diabetes typu 2, resp. akú veľkú dávku inzulínu si si aplikoval pri diabete typu 1 na dané jedlo...

To len laici a zle edukovaní diabetici, si myslia, že majú rovnakú hladinu glykémie aj po opustení ordinácie diabetológa...