Ako znizit hladinu cukru?

fezo78

Dobrý deň.V Trnave je odborník,ktorí rieši zdravotné problémy:Cukrovkárov
Epileptikov
Pári ktoré nemôžu mať deti
Rôzne rakoviny.Pokiaľ sú už v pokročilom štádiu,tak sa pomôcť nedá
Tráviace ťažkosti,ale hlavne oslabenie imunity.Pretože to je hlavný dôvod prečo majú ľudia choroby.Máme v tele rôzne parazity a tie nám oslabujú imunitu a potom sú rôzne zdravotné ťažkosti.
Treba len prísť na osobný pohovor do Trnavy.Napíšte mi na email:jogo78@centrum.sk a dozviete sa viac.

elka325

velmi dobry je prasok yacon, je to prirodny produkt, uzivam ho dlhsie ale mi pomaha udrzovat hladinu, kupujem ho z netu vitarian.sk

lululinka

v lekarni predavaju gurmar, funguje na znizenie chuti do sladkeho, ja co mam v rodine cukrovku a milujem sladke ho teraz uzivam na prevenciu

kik778

staci sa zacat zdravsie stravovat ;) nie je to az taka hroza, nie je to lahke ak mas rada sladke, ale da sa na to zvyknut po case a naucit sa s tym zit, hlavne nech sa to nezhorsuje, nie?? :) skus si nieco precitat z tejto stranky www.chudnemzdravo.sk , su tam rozne fajn clanky, ktore potraviny aky glykem.index maju alebo kolko co obsahuje cukru, aka je najlepsia nahrada za cukor a pod. ohladom zdravej vyzivy. Prajem vela stastia a uspechov!! ;)

Gima

Cukrovka 2.typu môže byť vyvolaná dvoma spôsobmi. V prvom prípade dochádza k nedostatočnej sekrécií inzulínu v pankrease – podžalúdkovej žľaze a tým pádom nie je možné pokryť všetky potreby organizmu. Na druhej strane môže byť príčinou znížená citlivosť buniek tela na inzulín, aj keď sa inzulín produkuje v dostatočnom množstve. V oboch prípadoch sa však hladina glukózy v krvi pomaly zvyšuje.

Prečítajte si viac o ochorení Diabetes mellitus 2.typu

Aké sú príznaky cukrovky 2.typu?

Napriek tomu, že diabetes mellitus 2.typu postihuje predovšetkým starších ľudí (často osoby s nadváhou či obezitou), čoraz častejšie sa vyskytuje aj u mladých ľudí a detí. Medzi typické príznaky tohto ochorenia patria:

Ospalý panáčik

zvýšený smäd,
časté vylučovanie veľkého množstva moču,
výskyt opakovaných infekcií kože,
ospalosť,
možnosť zhoršenia zraku.

Ako prebieha liečba?

Základným pravidlom pri liečbe tohto typu ochorenia je individuálny prístup ku každému pacientovi. Je nevyhnutné stanoviť diétu prispôsobenú konkrétnemu diabetikovi, vhodné fyzické cvičenia a celkovo zmeniť životný štýl pacienta, aby dokázal mať svoje ochorenie pod kontrolou.

V súčasnosti sa pre diabetikov 2.typu ponúka novo vyvinutý typ liečby – podávanie analógu GLP-1. Jeho hlavným prínosom je, že okrem znižovania hladiny cukru v krvi priaznivo ovplyvňuje aj ostatné rizikové parametre (vysoký krvný tlak, zvýšená telesná hmotnosť,...). Vďaka zníženiu krvného tlaku sa znižuje i riziko závažných komplikácií ako je srdcový infarkt, mozgová príhoda alebo ochorenie obličiek.

Cvičenie
6 pravidiel cvičenia pre každého diabetika

Pri liečbe cukrovky 2.typu nie je dôležitá len zmena stravy, ale i správny pohyb, ktorý prispieva k lepšiemu pohodliu a zdraviu pacienta. Platí tu niekoľko pravidiel, ktoré by mal pri cvičení dodržiavať každý diabetik:

Pravidlo 30 minút – aby bolo cvičenie efektívne, je potrebné ho vykonávať približne polhodinu denne.
Nepodceňujte každodenný pohyb – niektorí ľudia podceňujú množstvo kalórií, ktoré denne konzumujú a neprispôsobujú im dostatok pohybu, ktorý je nevyhnutný pre správny životný štýl.
Zadovážte si krokometer – chôdza je najlepším cvičením pre diabetikov a ako dobrá motivácia môže slúžiť krokometer, ktorý vás ženie k lepšej fyzickej aktivite.
Nájdite si partnera na cvičenie – všetko sa ľahšie robí vo dvojici a aj cvičenie nie je výnimkou
Vytýčte si konkrétne ciele – buďte realisticky pozitívny a stanovte si ciele, ktoré dokážete reálne splniť (či už na týždeň alebo na mesiac, je to na vás).
Kontrolujte pravidelne svoj stav – pozitívne výsledky pri testovaní hladiny glukózy v krvi vás môžu motivovať dopredu, pretože vďaka nim vidíte, že váš cvičebný program má zmysel.

katy50

mne pomaha nie na znizovanie ale skor na regulaciu gurmar brainway, pravidelne uzivanie gurmaru a postupne sa upravuje hladina

diabeticka26

ahoj ja som mavala tiez vysoky cukor velmi mi pomohol Diaskor su to tabletky kde je skorica vitaminy a mineraly cukrovku mam 2 roky...skus mozno ti pomoze