Zdravé a lacné stravovanie

Príspevok v téme: Zdravé a lacné stravovanie
tinkuska

Má niekto nápady ako sa zdravo stravovať ale pritom neminúť majland? Lebo to ma odrádza najviac.. Chcela by som zmeniť životosprávu, jesť zdravšie, hlavne by som chcela odkysliť organizmus, podporiť trávenie a trochu detoxikovať organizmus.. Našla som kadečo, ale všetky prípravky stoja velke peniaze, nemam predstavu ake jedlá si pripravovať. Jeden den zacnem, ale na druhý uz mi dochadza fantázia a zas siahnem po obycajnom chlebe s maslom a salámou :(( má niekto nejaké nápady z vlastnej skúsenosti?

mrkvicka....

vitarianstvo nemusi vobec sadnut kazdemu a vobec nejde o "vnutorne presvedcenie" ale metabolizmus a fyziologicku stranku konkretneho cloveka. su ludia ktori maju zo surovej rastlinnej stravy permanentne hnacky, su unaveny a zniceny uz na pohlad. a to nie je teraz nejake bu bu bu, aj tu na tomto fore je k tomu mnozstvo vlastnych postrehov ludi, ktori to na sebe skusali. naposledy slecna, ktora pisala v marci minuleho roku, ze zacina a o 5 mesiacov neskor v tej istej teme napisala vysledky. bola stastna ze neskoncila v nemocnici a mala dost velke zdravotne problemy. da sa to vyhladat. takze vitarianstvo moze byt vyborne riesenie zdraveho stravovania, ale zalezi od konkretneho organizmu. ak pocitujete ze vam tento druh stravy jednoducho nesedi a nie je vam dobre, okamzite s tym prestante.

watermelon

tinkuska, uf snad som to teraz spravne napisala, hm aj ked robis fyzicky sa to da...svokra ma murara, co sa stravuje velkej casti surovo - do roboty si na obed nosi ovocie...
nuz najlepsie je ak si o tom nieco precitas, zacala by som najskor 1 dnovym postom cez vikend, najlepsie je vtedy nevykonavat nic tazke, nech ma telo energiu na cistenie, na post musis naviazat velmi lahkou stravou, najlepsie surovou, postupne dni zvysovat...
no a surova strava sa zase nepraktizuje az tak tazko, nakupis hordy ovozelu a ides, len si treba davat pozor na to aby si prijimala dostatok zivin...
Ozaj a zo zaciatku moze byt ze budes stale hladna - to nie je hlad, to sa telo cisti, normalny clovek vobec nevie co je hlad... to nie je to ked ti skvrka v zaludku lebo si naposledy jedla pred 5 hod. To je len ocista tela

tinkuska

watermelon, zaujalo ma to áno, ale myslis ze by som to zvladla, ked pracujem fyzicky? vies, na nejakej ovocnej stave, alebo len na ovocí..navyše neposobi práve ovocie v organizme kyslo? a hlavne ako zacat, to je problem..

watermelon

Maoam - co sa tyka zdravia, velmi mi to pomohlo, odvtedy som raz nemala veci, ktorymi som predtym trpela pravidelne, ako afty, zapaly posvy, mocoveho mechura, bolesti hlavy (ak som si dala ale varene jedlo tak sa vratili), nebola som chora, upravila sa stolica, no proste same pozitiva. pocas tehotenstva som jedla aj trochu vareneho a teraz kojim a sem tam zjem varene a to mi robi neplechu v tele. Ako vitarianke sa mi zilo vynikajuco, len zo zaciatku to boli stresy pozhanat tolko ovocia. Ked uz v tom vies behat a vies co ma ake vitaminy a mineraly, co si kedy doplnit tak je to paradka.
tinushka, povazujem sa za odbornika na surove, ine nie, v inom ti nepomozem, ano mas pravdu to musi prist len zvnutra, o tom musis byt presvedcena... ale zaroven nazory ako ja som vysoka alebo ja som muz tu neobstoja, to by si zistila keby si si o tom nieco precitala. Ovocie ti da tolko energie ze by si len zirala, kde sa to zrazu zobralo, vies ovocie je na travenie to najidealnejsie, tvoje telo takmer nic nerobi a prave tu sa uvolnuje skvela energia, ktoru inac tvoje telo pouziva na travenie varenej stravy, preto su po jedle casto ludia ospali, unaveni, malatni... ale nejdem ta presviedcat. Ja som pisala skor o zaciatku, kedze si sa chcela odkyslit, opakujem bez surovej stravy a postov to nejde. tot vsjo, vela stastia.

watermelon

A keby som tu zeleninu len dusila, nie varila?
Prepac, ale vitarianstvo ako aj vegetarianstvo, veganstvo a pod. musi vychadzat zvnutra a z presvedcenia a kedze ja fyzicky pracujem a som dost vysoka, neviem si seba predstavit ako by som prezila na surovej strave, z ktorej ma inak nafukuje a tazko mi ju telo trávi.

Maoam

watermelon: to je zaujimave, ako sa ti zije ako vitarianke a ako sa zmenilo tvoje zdravie, telo, ake zmeny si zbadala za ten cas?

watermelon

Tak ak nechceš vyhodiť peniaze ,najlepší je post o vode. Potom začať so surovou rastlinnou stravou. Toodkysli najlepšie. Bohužiaľ zdravé stravovanie je drahé ale vypláca sa na zdraví a neminanim na lekárov lieky a kadejaké doplnky. Som vitarianka a so surovou stravou či postom ti viem pomôcť ak máš otázky. Jedine surová strava je zasadita. Varenim tvoris jedlo čo prekysluje.
Ináč neviem kde u niektorých plynie taká nechuť k bio ale myslím že to je jediná záruka čo najmenej chemikálií. Podľa mňa je to len výhovorka lebo na to ľudia nemajú. A v žiadnom prípade si na etikety nemôžeš napísať čo titvoja fantázia vymyslí. A pmn kto nekupuje bio vlastne súhlasí s používaním chemikálií a následným ničením planéty.

Maoam

tinkuska, to nevadi, rovnako si mozes kupit multimineral v lekarni + stopove prvky, nechaj si poradit, odporucana denna davka 2x3tbl=6tbl napr. v Basice zodpoveda tejto davke mineralov a stopovych prvkov: (takze hladaj preparat, kde to bude nejak tak, daj si poradit v lekarni):
vapnik: 350mg (celkova denna davka)
horcik: 120mg
zinok: 5mg
zelezo: 5mg
med 1000 ug
molybden: 50 ug
chrom: 40 ug
selen: 30ug

tak sa to uvadza na Basice ako celkova denna davka, zodpovedajuca 6tbl. Basica Vital

takze urcite najdes aj lacnu alternativu v slovenskej lekarni, nie je to ziadna veda