Zdravé a lacné stravovanie

Príspevok v téme: Zdravé a lacné stravovanie
tinkuska

Má niekto nápady ako sa zdravo stravovať ale pritom neminúť majland? Lebo to ma odrádza najviac.. Chcela by som zmeniť životosprávu, jesť zdravšie, hlavne by som chcela odkysliť organizmus, podporiť trávenie a trochu detoxikovať organizmus.. Našla som kadečo, ale všetky prípravky stoja velke peniaze, nemam predstavu ake jedlá si pripravovať. Jeden den zacnem, ale na druhý uz mi dochadza fantázia a zas siahnem po obycajnom chlebe s maslom a salámou :(( má niekto nejaké nápady z vlastnej skúsenosti?

Magy

tinkuska, toto co pises je na dlhe ucenie sa, skusanie, investovanie energie a casu do pripravy, hladania a skusania vhodnych receptov a kombinacii - o tom je pointa "lacne". nikto ti k noham zadarmo nepolozi hotove veci, jedalnicek, postupy ani chut sa tomu venovat. to vsetko musis sama. zhanat veci a informacie na internete, skusat doma v kuchyni... kupovat suroviny mozes casto aj supermarkete, napr. muka u nich je fakticky to iste, co skoro v akomkolvek obchode (s vynimkou skutocne specializovanych obchodikov na biopotraviny a pod.) ale podstatne lacnejsie, kvoli cenovej politike supermarketov. co sa tam ale kupovat neoplati, je zelenina, ovocie a ine cerstve produkty, ako med a tak. to rozhodne zajdi radsej na trh, kup od samopestovatelov alebo zahradkarov. mozno za kilo mrkvy zaplatis viac, ako v supermarkete, ale vedz, ze ta nepekna pokrivena mrkva, dopestovana u niekoho na zahradke s laskou (lebo ju pestuje najme pre seba a predava prebytky, ktore neskonzumuje), je podstatne vyssej kvality, ako tie uniformne sklenikove bezchutove mrkvy zo supermarketu. taktiez priprava je kumst, zalezi dost na tom, ako dlho pripravujes, ake teploty, casy, ake skladovanie...