Zdravé a lacné stravovanie

Príspevok v téme: Zdravé a lacné stravovanie
tinkuska

Má niekto nápady ako sa zdravo stravovať ale pritom neminúť majland? Lebo to ma odrádza najviac.. Chcela by som zmeniť životosprávu, jesť zdravšie, hlavne by som chcela odkysliť organizmus, podporiť trávenie a trochu detoxikovať organizmus.. Našla som kadečo, ale všetky prípravky stoja velke peniaze, nemam predstavu ake jedlá si pripravovať. Jeden den zacnem, ale na druhý uz mi dochadza fantázia a zas siahnem po obycajnom chlebe s maslom a salámou :(( má niekto nejaké nápady z vlastnej skúsenosti?

xdanielax

no mrkva, hlavneze ty si tu extremne vyuzitelnu radu dal/a .

ja som sa len pytala, co konkretne by tinka chcela vediet.
to, ze ma skusat , vie hadam aj sama -)

tinkuska

ja som našla niekolko fajn receptov v knihe od Marcely Laiferovej-Miluj svoj zivot, je tam pekne napisane co treba, ake suroviny, vacsinou su to dostupne a sezonne ako mrkva, cibula, rajciny, brokolica, spargla (aj ked tu moc nekupujem), pór..hlavne zeleninove polievky, nezasmazene, len na troske oleja, bez muky..to by sa dalo. Plus napr. jeden knackbrot alebo jak sa to pise s roztlacenym banánom a pokvapkanym citronom..alebo s makkym tvarohom..plus ovocie (sezonne, nie v zime jahody) hlavne doobeda..a jeden den v tyzdni post, len caje, mineralky a stavy

tinkuska

mrkvicka dakujem.. v dnesnej dobe uz naozaj clovek nevie, co ma jest. Bud je nieco dost drahe, a pritom nemusi byt ani zdrave. Napr. ranajky..uz odmietam jest na ranajky chlieb s maslom plus sunka a alebo paprika, mam z toho kyselinu..ale z coho sa mam najesť, ked si dám vločky, alebo musli, tak ma z toho nafukuje, mam naduté brucho príp. aj plyny..A zase len nejake ovocie ma nezasyti, lebo o 2h ma pochytí vlčí hlad a zjedla by som aj pol svine.
Takisto obedy aj večere, uz neviem co by som jedla, ked sa nenajem normalneho jedla, tak jem same celozrnne chleby, alebo surovu zeleninu ale to ma len stresuje a mam v zaludku polepsovnu :)

Helus

watermelon mas pravdu,ale teraz kazdy odúporuca nieco ine,dokonca aj moja lekarka odporuca sa stravovat podla krvnych skupin.Ja by som nemala kapustu,ani paradajky,a teraz som zjedla tanier dusennej kapusty na paradajkach.

lost

mrkvicka

len blazni to tak robia :)

sikovnejsi to robia tak, ze rano skocia do hypermarketu, kde je nejaka akcia, nakupia 20kg zeleniny/ovocia a na trhu to predavaju ako "domace" ...

zdvojnasobia svoj obsah penazenky za 1 den.

mrkvicka....

Nechapem preco sa tu do teba tina navazaju. maros, magy, daniela naco sa tu obtazujete drat klavesnicu? nielenze to je nulovy prinos a spam, ale este to posobi aj otravne.
Mna nahodou tato tema uplne zaujala a ak niekto nechape jej ucel, tak ten je taky, ze si tu maju ludia vymienat svoje rady a recepty podla ktorych sa da uvarit nieco lacno a zdravo. Ked sa to niekomu z nejakeho nepochopitelneho dovodu nepaci tak nech ide niekam inam.
Inak vobec nemusi byt pravda, ze na trhu kupite lacno "Bio". Ludia co tam predavaju to uz davno robia tak, ze maju 2 policka, jedno mensia pre seba a druhe na predaj a to samozrejme hnoja a postrekuju. Ak mi neverite zoberte si tu zeleninu z trhu za poplatok do laborky a zarucene na kazdom kusku preukazu rezidua pesticidov.

lost

A existuje vobec celozrnna muka? Ale skutocna, nie biela muka s primiesanym odpadom z celozrnnej produkcie, popripade farbviom,, ani pomer 40-50% nie, proste cista celozrnna muka (resp pomer minimalne 90%)

lost

Neexistuje lepsie riesenie ako investovat do vlasnej zahrady.

Na etikety mozem napisat cokolvek mi fantazia dovoli..