Zdravé a lacné stravovanie

Príspevok v téme: Zdravé a lacné stravovanie
tinkuska

Má niekto nápady ako sa zdravo stravovať ale pritom neminúť majland? Lebo to ma odrádza najviac.. Chcela by som zmeniť životosprávu, jesť zdravšie, hlavne by som chcela odkysliť organizmus, podporiť trávenie a trochu detoxikovať organizmus.. Našla som kadečo, ale všetky prípravky stoja velke peniaze, nemam predstavu ake jedlá si pripravovať. Jeden den zacnem, ale na druhý uz mi dochadza fantázia a zas siahnem po obycajnom chlebe s maslom a salámou :(( má niekto nejaké nápady z vlastnej skúsenosti?

watermelon

Firecold ja ju nenahovaram na surovú stravu nastalo. Chcela odkyslenie tak som jej napísala že na začiatok post a po nom surový ovozel. Lebo môže byť nebezpečné dať po poste hlavne viacdnovom normálne jedlo. Sorry ak sme sa nepochopili. A tinkuska to čo ta odkysli nájdeš ľahko. Meraj ph moču lakmusovymi papierikmi a budeš vedieť ktoré jedlo ako pôsobí.

tinkuska

vdaka Fire, vyskusam, osobne by som len tak na nejake vegetarianstvo a pod. nenastupila, je ine nieco obmedzit, ja napr. uz davno nejem hovadzie maso a to len z toho dovodu, ze som sa nechala ovplyvnit priatelovym bratom,ktory bol v nabozenstve kde povazovali kravu za posvatnu a chranenu..jem len kurca a sem tam bravcove..ale jem zas sem tam aj šunku a salámu, co mi uz ide ale krkom a telo signalizuje ze to nechce, problem je len v tom ze neviem co ine si dat na chleba okrem syra,papriky a uhorky, z ktorych sa mi potom grgá cely den..plus uz aj z obycajneho chleba mam taku miernu kyselinu, a aj zo syrov..mala by som sa pravdepodobne stravovať inak, asi skor tie strukoviny, zelenina, a celozrnne pecivo, mozno grahamove

FireCold

tinuska problem je ze kazdy povazuje svoju pravdu za absolutnu a nezmeni svoj nazor kym ho ta jeho pravda neudrie do nosa, nehovorim ze ovocie je nezdrave, len sa mi nepaci akym sposobom to tu nasa vitarianka propaguje, watermelon nehnevaj sa ale trocha to zvelicujes, kolko energie da ovocie a ako ostatne jedlo zle posobi na travenie, niekomu mozno ale neda sa generalizovat, vlastne skusenosti su velmi dolezite ale VZDY su subjektivne, to si treba pamatat

Tinuska, skus napriklad na ranajky ovsene vlocky, s bananom a do toho povedzme susene hrozienka, alebo goji, ja si to len trosku zvlhcim vodou lebo mlieko by som nemal jest, s tym by mohla byt aj watermelon spokojna, pred ranajkami by som este dal pohar vody a pocas celeho dna sa snazit pit dost vody, ostatne jedlo pocas dna by som uz nechal na teba podla vyberu.. ja si niekedy zvyknem rozmixovat mrkvu s jablkom a pomarancom, do toho dam este trocha medu a trochu kustovnice, do toho trochu vody aby sa do dalo pit a nie jest a je z toho zdravy chutny napoj, ktory si mozes dat chvilu pred, alebo po jedle lebo sa stravi pomerne lahko, ak ti ide tak o zdravie tak by som zaradil nejaky pohyb, po praci byva clovek tiez unaveny ale to je rozdiel.. nezabudni si dopriat dostatok oddychu po cviceni

tinkuska

baby ja som z vas uz dopletená, verím ze obe mate najlepšie umysly, a radíte zo svojich skusenosti..asi tu plati, vsetko ale s mierou, aspon zatial, kym clovek ako sme spominali nedozreje uplne vnutorne a rozhodne sa preto, co mu robi najlepsie

watermelon

a mne o simpanzoch nehovor, viem presne s kym mame najpodobnejsiu traviacu sustavu a co tie tvory jedia a mliecne vyrobky to nebudu, a ano trochu hmyzu ale zasa raz surove, alebo si videla gorily, bonobo a simpanzy varit?? odchadzam, sorry tinkuska nechcem ti tu spamovat

watermelon

nuz mrkvicka to sa naozaj nemame o com bavit ak vitarianov nazyvas sektou, hm co k tomu dodat, radsej nic...
nie 5 mesiacov nie je zo dna na den, to bolo vyjadrene obrazne. ale takisto 5 mesiacov je nic v porovnani s 20 rokmi alebo kolko mala ta baba, mozno aj to som zle odhadla...
takisto ked sme sa jej pytali ako to robila, nenapisala, takze ktovie co jedla...raz som sa tu s jednou babou hadala, ktora tvdila ze bola vitarianka a robilo jej to strasne zle...a tvrdila ze jedla napr. ovsene vlocky - ale ved tie nie su surove, tak o com??? atd, skratka nie je vitarian ako vitarian, tolko k tomu a sorry k tym fanatikom, to sa mi zda byt velmi lacny argument, ale co uz...

tinkuska

mrkvicka pacia sa mi tvoje nazory, tusim sa aj vyznas v tejto problematike..ja uz tu nechcem nikoho otravovat,ale mas nejaky tip ako zacat, aku stravu, napr. na detox alebo odkyslenie organizmu..

mrkvicka....

watermelon bohuzial ale vitarianstvo je casto skor nieco ako nabozenska sekta. a porovnavat travenie cloveka s kravou je dost scestne. Ked uz tak, tak to porovnavaj napriklad so simpanzami s ktorymi mozeme mat o nieco podobnejsiu traviacu sustavu. ale nejdem sa do tejto debaty uz pustat dalej, pretoze to je ako debata s nejakym nabozenskym fanatikom, takze je to zbytocne. len chcem upozornit ostatnych ktori toto citaju, aby sa do tohto nepustali zbrklo a neprivodili si tym problemy.
co sa tyka toho dievcata.. neviem ci hovorime o tej istej, ale podla teba je vyse 5 mesacna kura "zo dna na den"?

watermelon

ano a potom sme sa tam zhodli ti co sa tomu venujeme, ze slecna trpela takmer urcite detoxikacnymi priznakmi...niekto zanasa svoje telo dajme tomu 20 rokov a potom caka ze prejde na surove a zo dna na den bude zdravy, silny, nabity energiou a ja neviem co... hahaha...
a to ze nesadne kazdemu, hej aj krava je jedna seno, druha obilie, tretia maso, lebo ta trava nesadne kazdemu a tak sa da pokracovat v celej zvieracej risi...
ja tu nikoho nenahovaram, len som prispela do veci mojim pohladom

tinkuska

to je pravda, ja nie som za ziadne extremy,ale tak napr ten jeden den, alebo 3dni postu by sa asi dali, ako ocista tela,,plus si naplanovat ako dalej.