Zdravé a lacné stravovanie

Príspevok v téme: Zdravé a lacné stravovanie
tinkuska

Má niekto nápady ako sa zdravo stravovať ale pritom neminúť majland? Lebo to ma odrádza najviac.. Chcela by som zmeniť životosprávu, jesť zdravšie, hlavne by som chcela odkysliť organizmus, podporiť trávenie a trochu detoxikovať organizmus.. Našla som kadečo, ale všetky prípravky stoja velke peniaze, nemam predstavu ake jedlá si pripravovať. Jeden den zacnem, ale na druhý uz mi dochadza fantázia a zas siahnem po obycajnom chlebe s maslom a salámou :(( má niekto nejaké nápady z vlastnej skúsenosti?

Klaudi1989

Nechápem prečo všetci ospevujú len zdravú stravu! Veď predsa keď človek papá všetko normálna a dodržuje to že každé dve hodiny po malých dávkach tak pekne si udržuje postavu a aj sa dobre cíti. Nikdy som si nemusela kupovať drahé potraviny akože "zdravé" a aj napriek tomu mám super postavu a dobre sa vo svojom tele cítim.

Alandra preto aj tebe odporúčam jesť normálne menšie dávky ale všetko na čo máš chuť a uvidíš že sa budeš cítiť fajn:)

alandra

tinka presne viem o čom píšeš! síce je už táto téma stará a možno si to ani neprečítaš ale rada by som ju trochu obnovila, keďže túto dilemu mám momentálne i ja. veľmi rada by som sa stravovala zdravšie, ale pri pohľade na tie ceny, ma to hneď prejde:-/ viete teda niekto poradiť čo jesť, aby to bolo zároveň aj zdravšie a lacnejšie???:-O

tinkuska

fire mas pravdu, som sa nejasne vyjadrila, samozrejme ze ide o kyslost v zaludku, ktora mi vsak casto stúpa hore, ako tzv. kyselnia alebo záha.. a inak to je dobry napad s tym harmančekom a šipkovym cajom. Ja pijem teraz hlavne alchemilkovy čaj, to je na ženské veci, taká dvojtyzdnova kura..plus repíkovy čaj, k tomu cistu vodu, odstatu alebo s trochou citronu..ovocne caje si uz nerobievam, aj z tych mam pocit, ze mam kyselinu v zaludku

FireCold

tinuska citis kyslost organizmu alebo kyslost v zaludku? to je totiz velky rozdiel, ostatne si ani neviem predstavit ako niekto citi kyslost organizmu, ak mas problem pri traveni niektorych potravin tak sa mozes citit blbo ale nie koli nejakej kyslosti organizmu ... a ak mas naozaj nejaky citlivy zaludok tak skus vela pit a priprav si do dzbanu harmancek so sipkovym cajom, harmancek je proti zapalom, sipkovy na imunitu, spolu chutia celkom dobre, ich skombinovanim aj zabranis enzymatickemu hnednutiu harmanceku a teda nie je taky horky

Helus

tinkuska ani ja nejem salamy,sunky,a Veto uz vobec nie,chuti ako nafta.Obycajne maslo,ked uz.Ale jogurty a acidko milujem,ale len ciste.Musis skusat a pomaly prides na to,co ti robi dobre na zazivanie.Ale nebolo by odveci navstivit GASTROLOGICKU AMBULANCIU.Aj ja som bola pred 2 rokmi,a mala som zapal nasadili mi lieky,a upravilo sa to.Ale zmenila som aj stravu.Aj teraz ked zjem nieco nevhodne,tak mam problem,ale to zistim,az ked to mam v zaludku.Tazobu,a grganie.

tinkuska

Helus, ja mám B negatív, takze uplne nieco ine..a vidis. Take iste alebo podobne problemy. Nieco robim zle, nemam to az tak odsledovane dopodrobna co presne mi robi zle, ale urcite uz nezjem len tak biele pecivo, salamu a sunku, paštéty, párky, jogurty, ani jablko, pri pohlade na tieto veci, je mi na vracanie a to radsej budem hladovat ako to zjest. Ak maslo ako Veto, ci Rama, mi sposobuju kyselniu, dokonca mi aj kyslo chutia..takze sa vraciam k obycajnemu maslu ale v malych vrstvach..

Helus

Tinkuska aku mas krvnu skupinu,ja mam A a dost sa v tych zazivacich tazkostiach vidim.Ja som uplne zmenila jedalnicek,a tazkosti ustupili.Strukoviny mozem kazdy den,len mliecne a maso mi robia zle,tak som ich bud vyradila,alebo obmedzila na minimum.

tinkuska

a zabudla som na strukoviny, tie planujem zaradit do jedálnicka, poviem pravdu, taku šošovicovú alebo fazulkovu ci hrachovu polievku alebo prívarok som nejedla ani nepamatám, a ked si ich predstavím, az mi slinky tečú :)

tinkuska

Jesi dakujem za rozsiahly príspevok, nieco z toho si urcite zoberiem..ja sa vsak chcem snazit co najviac eliminovat potraviny, ktore prekysluju organizmus..ja uz to citim par dni,ze chlieb a pecivo z bielej muky plus maslo a nejaka sunka,mi robia pocit kyslosti v organizme.
Mas pravdu, je to proble, ked clovek zije v meste,z tohto hladiska,ale zijem v meste cely zivot,takze som na to zvyknuta,aj ked teraz si zacnem vsimat aj akuzeleninu vlastne jem,a je na čase skočiť na trh a poobzerat sa tam,aj ked neviem teraz v zime :)
S tou zeleninou je to pravda, vsetka zelenina mi chutí,ovocie len maloktore, jablko mi robi kyselinu,hrusky mam rada ale najviac asi banany,aj ked tie su dost sladke..takze s ovocim je to horsie.
A k tvojmu jedalnicku: ja neviem,ja mam asi nejake horie travenie alebo čo, ale ja keby si dam na obed aj polievku,aj druhé aj dezert,tak prasknem..nehovorim,aj ja som to doteraz tak robila,ale organizmus mi zrazu hovori STACILO,HALÓ! :) jogurty som poredtym milovala,teraz uz len pri pohlade na ne mám kyselinu. Tak isto aj taveny syr. Zameriam sa na tu zeleninu hlavne, mozno sem tam nejake cestoviny, zemiaky, ryza..na zaciatok,nechcem zacat zhurta a nepremyslene,lebo po 2 dnoch skoncim tam kde predtym..A uz pár dni pijem striedavo bylinkove čaje, rozne, citrónovu vodu alebo čistú. A mozem povedat ze mi je o trochu lepsie, aspon trošku. Aj tie sladene minerálky co som niekedy pila, alebo bublinkove, fuj.