Aky mate nazor na malu svadbu

Marosko-n

Dnes su ľudia moc sebecký, preto naljepšia svadba je malá svadba .
A aj skúsenosti mi to potvrdzujú, že najlepšia zábava je na malej svadbe.A to som bol na 980 svadbách.

Tereza0067

Ahoj. No mne sa veľmi páči mama svadba! Už len kvôli tomu, že tam teda budú iba najbližší ľudia a nikto koho by som nepoznala. Napríklad ako bratranec zo 16 kolena s jeho priateľkou, to by som kukala asi ako puk. Mám rada keď je taká pohoda a bez stresu a myslím si, že mala svadba je bez stresu a tiež keďže je v kruhu rodiny je v takej pohodovej nálade. My sme mali takú strednú až väčšiu svadbu, máš pravdu je to hrozne drahé a hrozne veľa peňazí sme "vyhodili". Najskôr som si myslela, že obrúčky budú hádam najdrahšie, kupovali sme u Rydla a poviem ti právdu nebola to najdrahšia položka na zozname. A sú nádherne. My sme mali veľkú tortu, ktorá bola hrooozne drahá. No a plus všelijaké maličkosti a jedlo tak to ti hneď cena na zozname stúpne. Ale teda páčila sa mi naša svadba a už by som to nemenila u keď ako hosť chodím radšej na menšie svadby.

ôôôôô

To je vec len tých dvoch čo sa budú brať, že pre akú svadbu sa rozhodnú a zvyšok rodiny je povinný rešpektovať ich názor. Len sa musia zhodnúť. Mne by bolo jedno, či malá alebo veľká svadba alebo aj bez svadby zostať, len keby som normálnu babu našiel. Aby som si nemusel do konca života vtáka honiť a myslieť na to, aký som šťastný, že som radšej sám ako s bývalou, lebo fakt som šťastnejší sám ako s ňou.

Verča

Osobne si neviem predstaviť, že by som mala malú svadbu :D Však už teraz nás je "ako hadov" a to počítam len svoju najbližšiu rodinu. Je pravda, že nás už ako detí je dosť :D V dnešnej dobe sa už také "nenosí" mať taký kopec detí :) Ale ja som rada, lebo keď sa stretneme je to ako taká malá svadba :D takže možno sú malé svadby pekné, ale osobne budem mať strednú až veľkú svadbu. Inak teda niekto skúsenosti s peknými obrúčkami? Zatiaľ som si stihla prezrieť obrúčky od Rýdla, kde som sa teda dozvedela konečne, prečo je platina taká drahá :D a otázka 120 ľudí je už veľká alebo stredná svadba? :)

LMarika

Na stretavke zo ZS takmer vsetci, ktrori su uz zenati/vydate povedali, ze mali malu svadbu. Dvaja z nich su uz dokonca aj rozvedeni a ti boli veru aj radi, ze svadbu robili iba malu. Iba jedna spoluziacka, ktora ma velmi bohatych rodicov, mala velku svadbu a samozrejme, ze aj velku hubu a velke reci okolo vyhod velkej svadty - syty hladnemu neveri, je to tak? Ano. Ale vsetci ostatni sme sa zhodli na tom, ze lepsie je v dnesnej dobe radsej urobit malu svadbu. Ja by som sa tiez radsej rozhodla pre svadbu malu a za usetrene peniaze by som si dala urobit zubne implantaty, korunky... Hovorim za seba ako za blbca, ktoreho prioritou je vrazat peniaze raz a navzdy len a len do zubov. No a co? Niekto vraza do zubov a niekto si zase dopraje dovolenku, vylihovanie pri mori (Co tak pekna a romanticka svadobna cesta - len vy dvaja?). Niekto vraza do elektroniky a do drahych pocitacov a iny zase do znackoveho oblecenia a do drahej kozmetiky, iny chce poriesit byvanie, jednoducho povedane - peniaze sa zidu na cokolvek a ak by v buducnosti doslo k rozvodu, tak brutalnu sumu vynaolzenu na velku svadbu budete len lutovat a hnevat sa sami na seba, preco ste si radsej za tie peniaze nedopriali nieco ine. Vzhladom na nedobru financnu situaciu vacsiny Slovakov som za malu svadbu a k tomu mnozstvo peknych a kvalitnych fotiek urobenych u profesionalneho fotografa ako pamiatku, aby ste mali na co spominat.

bielavlocka

Ja budem mat svadbu na zahrade aj obrad.Tesiiim sa na to.A bude nas 15 aj s detmi.Ugrilujeme a okupeme sa v bazene ;)cize garden party jak vysita

Peter214

malá svadba je menej stresujuca ako velka :) a usetrene peniaze sa daju vyuzit ovela lepsie ako to aby sa niekto opil a nazral

bielavlocka

Mala je najlepsia !Svadba je predsa o dvoch ludoch a max najblizsej rodine.Naco sto ludi.Navyse vygrcas kopu prachov a neuzijes si vobec svoj den.Naklady na 3clennu rodinu mas min.100eur a ver mi ze malo kto ti tu 100 aj da ako svadobny dar!Je to navyse aj obtazujuce pre tych ktory su pozvany riesit co na seba a presne svadobny dar ked nikto uz dnes nema love na zbytocnosti.Velka svadba je prezitok a somarina.Radsej ist na peknu svadobnu cestu za tie prachy.

MultiLevel

Aj ja som mala "malu" svadbu. Sice nie taku ako opisujes ty, o 10 ludoch, ale trosku vacsiu. Nevolala som ziadnu tetu mojej starkej, ci bratranca z piateho kolena :) Prosto len najblizsia rodina a skutocne velmi dobri priatelia. Co si o tom myslim? Ze to bolo vyborne, samozrejme :) Nesetrili sme peniazky na jedle, ani na zakuskoch, ale ziadne sme nedavali domov, nerobili sme tu klasicku vysluzku...to mi prislo zbytocne, ked vsetci mohli zakusky konzumovat na svadbe. Totalne klasicke zbytocnosti ako flasky od vina s nasimi menami, ci fotkami sme tak isto vypustili :D Ci nejake mini darceky pre svadobnych hosti...kedze som roky zbierala z roznych rodinnych stretnuti fotografie, urobili sme z nich "spomienkove" video, a hostom sa to daleko viac pacilo, ako keby dostali pernicky s nasimi menami, ci cosi podobne, co sa zvykne davat....Ked sa chce, da sa usetrit na vela veciach, ktore su maximalne zbytocne. A potom si mozes dovolit aj trosku viac ludi ako 10, a nesetrit na jedle napriklad :)

Biela Kobra

Malá svadba je iste praktickejšia nielen kvôli finančnej stránke, ale hlavne je to oveľa menší stres a prípravy. Ak sa ale rozhodneš pre malú svadbu (nevesta, ženích, svedkovia, príp. rodičia), zariaď, aby sa o tom zvyšok rodiny dozvedel až PO svadbe. Lebo dopadnete ako my. Tiež sme chceli malú svadbu, ale pod tlakom pár členov rodiny sa spustila taká lavína, že sme nakoniec mali DVE stredne veľké svadby, aby sa polovica rodiny nemusela presúvať na druhý koniec republiky (obrad, samozrejme, len jeden).