Aky mate nazor na malu svadbu

mesacnaprincezna

zewa ty si to najlepsie vystihla...ludia daju za svadbu tisice eur comu fakt nerozumiem lebo je doba aka je a dobre je kazde euro na dolezitejsie veci a aj tak kazdy poza chrbat poohovara....

smolinkaa 22

Este by som dodala, ze ak sa chce niekto urazit tak sa urazi, ak nie tak nie a aj ti urazeni sa s najvacsou pravdepodobnostou odrazia.. xd.. kazdeho vec ako si chce urobit svadbu :-)

smolinkaa 22

Hm.. viem, ze tema je uz starsia, ale zaujimava otazka... :-) sama za seba mozem povedat, ze kedysi som bola velmi vysadena na obrovske svadby, maskarady okolo toho, koc, balon, nadherne tortove saty, milion hosti, veselica do rana, kedze pochadzam z umeleckej rodiny, skoro vsetci su novinari, spisovatelia, basnici ale hlavne hudobnici, aj ja sama pisem.. kedze to byvalo tak zauzivane brala som to uplne normalne ze svadba ma byt se vsim vsudy,.. ale sestra sa mi o rok v lete vydava a ja ked vidim ten curbes a plno vybavovaciek co s tym maju su spolu 3 roky a poznaju sa uz od detstva so svagrom a z toho pomaly rok a pol su len behacky okolo svadby a obradu a hostiny, tak mi rozum stoji nad tym .. clovek sa meni, prehodnocuje a toto iste sa stalo aj mne, ze coraz viac ma pri myslienke na ten cirkus chyta panika.. svadba ma byt o tych dvoch ludoch, ktori sa lubia, idu si to verim ze uprimne zo srdca odprisahat a nemalo by sa to zmenit na nejaku bujacinu alebo nekontrolovatelne hyrenie pre rodinu ktora sa spije a nebodaj sa niekto zacne bit.. aj take uz som zazila.. preto je moj nazor teraz taky, ze sestre to neberiem, naklady sa jej mozu vratit vo forme ci uz darov alebo penazi ktore dostanu a mozu ich pouzit na medove tyzdne alebo na cokolvek ine, rada si zatancujem aj sa zabavim aj na vacsej svadbe, ale urcite sa clovek v tomto pripade snubenci mozu dobre zabavit aj s mensim poctom ludi s tou najblizsou rodinou., rozumej rodicia, stari rodicia, surodenci, svedkovia, par najblizsich priatelov paru.. a urcite tym usetria nielen kopu penazi na potrebne veci do domacnosti ale aj zbytocnych nervov a stresu z priprav.. :-) ja sama si viem predstavit ze ak by sme sa s priatelom zasnubili a chceli zobrat, tak by som to najradsej chcela niekde na luke s minimalnym poctom ludi ktorych velmi lubim a ktori su tam nezbytni v nejakych peknych retro cipkovanych satach s krajkou a rukavickami :-) a cirkus by som asi najskor nechala niekde za dverami.. :-) preto za mna mala svadba jednoznacne ano ! Prajem vsetko to najlepsie a vela radosti kazdemu, kto sa pre nu rozhodne.. :-) rovnako ako prajem aj tym , ktori chcu velku.. je to kazdeho odobna vec, ako sa kto rozhodne tak bude mat, niekto bude lutovat niekto zas nie.. hlavne nech sme vsetci co najstastnejsi :-)

hehe1

skus jej vysvetlit, ze je to jeden den, co aj je, nic viac a ze nieje logicky dovod minat za jeden den tolko penazi este casto pre niekoho cudzieho, no len zene, ktora sniva o velkej svadbe ako velke decko je to tazke..... az ma nejaku rozumnu stranku, tak udri na nu, neviem, co na nu plati.....

zewa

Na svadbu sa okrem nevesty a rodicov netesi nikto. Pre vsetkych je to otravne a idu tam z povinnosti a frflu poza chrbat, ze treba zas nejaky dar dat. Na koniec aj tak celu svadbu ohovoria. Zoberte sa v skromnej zostave a radsej chodte s priatelmi niekam na chatu, kde sa spolu rozbijete.

Mioro

Ahojte, je to starsia tema, ale mna skor zaujima ako ,,presvedcit,, priatelku na malu svadbu? Ona je za velku a ja za malu. Podla mna su najdolezitejsi na svadbe dvaja ludia, ktori sa beru a nie xy ludi. Najhorsie je, ze teraz bola kamoske na svadbe, ktoru vysla so vsetkym na 12000E a pritom su to obycajni ludia, ani jeden bohac z toho paru. Priatelka zacala hned s tym, ze jej staci aj za polovicu. Len ja neviem, mne to pride stale vela. Ja ani neviem co sa robi na velkej svadbe tolko dlho do rana. Videl som svadbu na urade a ta sa mi pacila. Ale ja by som chcel v kostole, ale malu, 10-15 ludi dokopy. Ako ju presvedcit, ze za tie peniaze si mozme kupit nieco co si budeme pamatat viac ako jeden vecer a vela opitych ludi..

ipsik

Mala svadba je praktickejsia, ovela. Ja som mal velku svadbu a dodnes sam nechapem, na co som sa tak tesil, ved nic dobre ma ani nepostretlo. Okrem toho tie svadobne dary aj tak za vela nestoja. Skoda, ze som jeden dar slusne odmietol /devina/. Akoby videl do buducnosti. Ale aspon na nieco mi to posluzilo. Vzdy ked ma zastavia policajti, tak im rozpoviem cely pribeh, ako to bolo a tak. Niektori mi tiez ponuknu aj devinu, dokonca daju aj dvacku, aby som si vypil, zabudol, ale vzdy si na to spomeniem. Na niektore veci si clovek vzdy spomenie. Po nociach sa mi sniva s korytnackou, ze mi chce dat bozk na pery? Halo? Dokonca si aj pancier vyzlecie. To nie je normalne. Alebo mi povie naskoc, zveziem ta? Halo? Vzdy si labkami radsej zakryjem oci.

Mesačný princ

Obrúčky z púpavy a lúka plná kvetov.

A možno ani to nie. Ja by som svadby najskôr zrušil. Načo sú vlastne dobré?