Aky mate nazor na malu svadbu

mironella

Evicka a kolko vas cca stala velka svadba? Kolko ste mali hosti a ako ste riesili svadobnu hostinu? Mali ste ju v restauracii alebo v nejakom kulturnom dome? Ved aj ja hlavne kvoli rodine by som chcela velku!

Michalovcan6 to je super! Ja netvrdim, ze ked je mala svadba, tak manzelstvo nevydrzi, to vobec nie!! Len som chcela pocut rozne nazory na velku a malu svadbu.

michalovcan6

ja som bol priateľlovi zhruba pred40 rokmi na svadbe za svedka ,nevesta mala tiež len svedka po sobáši sme šli do hotela objednal párky pivo ,kto chcel si dal limo a bolo po svadbe a sú spolu doteraz

evicka085

nemáš sa čoho báť, keďže väčšinou sa ti financie vrátia naspäť v podobe darov...my sme mali veľkú svadbu a v mínuse sme vôbec neboli...ja som zástankyňou veľkých svadieb!...je to udalosť, ktorú zažiješ raz za život a preto si treba spraviť takú svadbu, po akej túžiš!..

mironella

Dakujem vam vsetkym za nazory! My mame praveze rodinne vztahy velmi dobre, navstevujeme sa a doposial kazdy z bratrancov a sesternic maly velku svadbu a preto riesime tuto dilemu, kedze voci nim by sa patrilo, aby sme aj my spravili velku a oslavili toto nase rozhodnutie aj s nimi. Len sa zase na druhej strane bojim, ze velka svadba nas vyjde vela koruniek:-(:-( Och neviem, je to tazke rozhodnutie:-/

unas

ja som mala malu, asi 18 ludi sa nazbieralo, lebo som hanbliva plus sme mali rodinne problemy. dnes by som prijala aj velku, kebyze su na to nejake predpoklady, ze dobra rodina, dobry kamarati. my sme mali obrad plus posedenie v restauracii saloniku.

ahjaj

To je o tom, do akej miery sa potom udržiava príbuzenský vzťah a či je to v meste či na dedine.
Veľká svadba prospieva k udržaniu a rozvoju týchto vzťahov, malá šetrí výdavky a je pri nej menej stresu.
Jedna rodina, ktorú sme nepozvali, lebo sme mali menšiu svadbu, sa urazila, a neprišli nás navštíviť, keď sa nám narodil syn.
Podľa mňa sa riaď čiastočne aj tým, koľkým si bola na svadbe ty. A porozprávajte sa aj s rodičmi, aký majú názor oni.

mironella

Ahojte!
Planujeme buduci rok svadbu ale este stale nie sme rozhodnuty ci malu alebo velku. So snubencom zijeme spolu uz druhy rok a chceli by sme nasu lasku specatit. Ja som vzdy tuzila po velkej svadbe ale teraz by sa nam korunky zisli skor na prerabku bytu. A preto budem rada, ak mi napisete svoje zazitky a postrehy so svojich svadieb. Tie, ktore ste mali malu svadbu, olutovali ste to niekedy? Za vsetky nazory vopred dakujem:-):-)

baradu

pri svadbe nie su dolezite tie detaily okolo nej, ale samotny fakt, ze sa dvaja oficialne beru a ich rodina ci priatelia su pri tom.
preto je dobre mat na obrade vela ludi,
ale tie tanecky okolo, hostina, koce, saty a pod. su druhotne, na tom sa da usetrit.
ale chapem, ze sedlaci sa musia ukazovat pred inými sedlakmi a frustrovane zienky si musia kompenzovat svoje prazdne zivoty hranim sa na princezne, takze ma berte s rezervou :)

michaela13

Malá svadba je síce menej nákladná, ale osobne budeme mať veľkú svadbu. Podľa môjho názoru, by sa mala rodina stretávať aj inde ako na pohrebe. Takže ja som zvolila radšej tú veľkú :) Bude to síce veľmi nákladné, ale tak preto pracujeme ako včielky :) Už pozeráme všetku výbavu, z Číny som si už objednala plno drobností ako napr. konfety, srdiečka na stôl, lampióny šťastia :) Už mám dokonca zakúpené aj poháre. Obrúčky sú masaker, pri dnešnej ponuke si neviem ani zvoliť. Hlavne by ma zaujímalo, koľko ste ochotní dať vy, resp. koľko ste dali za obrúčky? Už som sa bola pozrieť v BA na obrúčky od Rýdla a ešte pár zlatníctiev sme si obhliadli, ale nakoniec to priateľ vzdal, že ešte máme času dosť :D