Aky mate nazor na malu svadbu

Taja54

Ze je to to najlepsie co mozu dvaja spravit. My sme mali svadbu ze ja muz a dvaja svedkovia a obed s rodicmi. A sme spolu doteraz. Kamarati co mali mega obrovske svadby , 5 rokov zhanali luxusne saty a obrucky sa pomaly rozvadzaju a nevedia si prist na meno. Osobne obdivujem ludi co vedia za svadbu utratit tisice eur . Za jeden den . A aj tak ked ma svadba byt o to predviest sa ze na nieco mam ze pozrite ake mam saty a honosnu hostinu nieje to o tej pravej podstate a laske.

evicka085

a je to ich svadba alebo tvoja??...preco si do takychto veci nechas kecat?...ja by som ich hned upratala a vobec by som neriesila, ci su za alebo nie...je to predsa tvoja svadba a v prvom rade si ju sprav taku, aku chces ty a nie oni!!!...ved este aj si ju sami platite, ak som spravne pochopila, nie?..

Blond_eva

no nas vysla nieco cez 4 000€ ale uz uplne so vsetkym. a co sa tyka tych darov, tak cela ciastka sa nam nevratila ale vyse polovice ano.

mironella

Aj ja by som to tak chcela Evka, len moja mamina a buduca svokra je akosi proti:-( Musim ich este na to spracovat. Idem si to cca vypocitat, kolko by nas stala hostina. Dakujem ti zatial.

evicka085

chceli sme to tak a preto sme si to tak zariadili...nebolo to o moc drahšie a fakt to bolo super...za výzdobu sme platili 4€/osoba a čašníkov majú tak, že 1 za 50€...no jeden čašník je na 25 hostí...my sme si platili štyroch a bohate to stačilo...pekne stíhali a boli milý...bolo vidno, že sa tým živia:-)...

mironella

Evicka tak vy ste si to super zariadili, ze o vsetko sa vam postarala jedna agentura. Aspon si toho nemala vela. A to oni su taky lacny? Kolko si pytali za vyzdobu a casnikov?

Blond_eva a smiem vediet, kolko teba vysla svadba? A mozem sa spytat aj taku trochu drzu otazku? Aj sa vam tie naklady vratili v podobe darov? Spomienky su najviac, to mas pravdu!!

Blond_eva

my sme mali taku strednu svadbu, okolo 50 ludi a bohate stacilo. Super sme sa zabavili, pozvany boli vsetci, ktorych sme tam chceli a ktory pre nas nieco znamenaju! Mam krasne spomienky a o tom to v prvom rade je!:-)

evicka085

mali sme okolo 85 hostí, plus nejakých 13 prišlo po 22:00...no za nich sa platilo iba 15€, keďže mali len švédske stoly..za ostatných sme platili cca 28€...píšem ti len približné ceny, keďže si ich už úplne nepamätám..svadba nás vyšla dokopy cca 6 000€ plus svadobné šaty, oblek a obrúčky..my sme mali v kultúrnom dome, keďže ho máme pekne prerobený a ten priestor sa nám vždy veľmi páčil...čo sa týka jedla, tak na to sme mali cateringovú agentúru (josip), ktorá sa postarala o všetko...oni nám dokonca robili aj výzdobu a aj čašníkov sme mali od nich...výhodu kultúrneho domu je to, že tam väčšinou je nízky nájom...toľko v skratke..pýtaj sa, čo ťa ešte zaujíma..

Hracc

My sme mali tento rok svadbu, do 40 ludi komplet a co sa tyka financii, tak najvacsou polozkou je jedlo. Cim viac ludi pozves, tym viac zaplatis a viac dostanes naspat. Pretoze vacsina nakladov je jednotnych bez ohladu na pocet ludi (saty, prstene, atd.) Tak ak mate v rodine velke svadby, sprav aj ty a budes viac v pluse s peniazmi...

wtf

Mne sa doslova hnusia tie kulturakove saskarne so 150 ludmi kde sa vymyslaju kraviny typu drzime sa medzi nohy a chodime do kruhu, pripadne tance s metlami a balonikmi na prsach, fuj. Svadba nie je ziadne divadlo! Uznavam male svadby v rodinnom kruhu, na co sa rozhadzovat a ukazovat, pozyvas x ludi, s ktorymi roky nie je clovek v kontakte? A najkrajsie su tie zvasty vsetkych naokolo, ktori sa urazaju ked nie je po ich, alebo nedajboze nie su pozvani, lebo ved by sa malo! Co je koho po tom? Ked sa mladi vezmu aj pod vrbou a dvoch svedkoch co idu okolo, no a? Take sobase vydrzia vacsinou aj cely zivot, nie robit zo seba sasa, velke huj a potom chu...j