Kolonoskopia

rata

Ruzenka, nedávno som bola na tomto vyšetrení. Je teraz aj taká možnosť, že si dáš pichnúť injekciu Dormicum /musíš si ju zaplatiť - cca 250,-/ a budeš z toho taká oblbnutá, že nebudeš vnímať to vyšetrenie. Ak by som musela ísť znova na takého vyšetrenie,bez problémov si ju dám znovu pichnúť. Keď sa budeš objednávať, jednoducho im povedz, že si to dáš urobiť len s injekciou. Nerobia s tým žiadne problémy.Dajú ti informačný leták ako máš dodržiavať diétu pred vyšetrením - prvý deň piješ len vodu, druhý deň preháňadlo a voda a na tretí deň ideš na vyšetrenie. Dá sa to vydržať. Na vyšetrenie som prišla aj s priateľom. Spíšu s tebou celú dokumentáciu, potom ti sestrička pichne injekciu. Pri vyšetrení ležíš na boku, sestrička ti zavedie hadicu a lekár robí vyšetrenie. Počas celého vyšetrenia sa lekár so mnou rozpráva. Po tej injekcii som bola taká oblbnutá, že som si ani nepamätala o čom sme sa bavili. Keď som vychádzala z vyšetrovne všetko sa mi točilo, akoby som bola mierne opitá. Pol hodinu potom ležíš v miestnosti, dajú ti výsledok a až potom ideš domov. Keď som prišla domov, prespala som asi 3-4 hodiny. To je celé. Fakt sa nemáš čoho báť. Ako vravím, takto môžem ísť aj nabudúce, ak bude treba.Držím ti palce.