Kolonoskopia

gigi

ruzenka, a co ti vlastne je? Ake mas problemy, ked chodis po tychto vysetreniach.ja sa tiez bojim. uz som na rekto bola, raz sa nepodarila, tak som sla znova, potom uz bolo ok. konecnik musi byt vyprazdneny, daj si cipky vecer aj rano, chod na wc rano, ale uz den pred tym od poobedia nejedz nic a podari sa, ale mne vzorku nebrali. museli ti povedat preco, pytaj sa. A kolonoskopiu ti teda robit nebudu? sono neboli,len neviem preco ta tam poslali-ake gastroproblemy mas konkretne?

ruzenka16

no ako som napisala, mala som bolesti... neviete ale, ze preco sa robi biopsia? ja som raz citala, ze robili biopsiu, ked chceli potvrdit alebo vylucit rakovinu. mam strach z toho... uz maturujem a nechcem zomriet taka mlada. a neviem si ani predstavit, zeby som bola na onkologii. hrozna predstava. no a mam strach aj z toho, ze kedze mi nemohol urobit cele vysetrenie (tu rektoskopiu) kvoli tomu, ze som nemala dokonale ciste crevo, tak sa bojim, ze pojdem na to vysetrenie este raz... ultrazvuk by nemal byt hrozny, ze? idem tam 5. aprila. neviem sice, kde je ten lekar, ale najdem ho.

naska

ANDREJ: citala som tvoj odkaz na adresu o kolonoskopii a tam som nasla v rizikach kolonoskopie okrem ineho aj INFEKCIA. vies mi to blizsie vysvetlit, alebo kto mi to vysvetli? aku infekciu maju na mysli a preco vlastne!prosim o ODPOVED

tasa

narkoza ma tiez svoje rizika-tak asi preto nie je bezna a je narocnejsia-treba anesteziologa. raktosigmoidoskopia je ciastocna kolonoskopia zostupnej casti tranciku cca do hlbky 50 cm

ivka2

Ja som mala ist na kolonoskopiu...lenze lekar mi nevysveltili co to vobec kolonoskopia je, tak ja hlupa som suhlasil:))...potom ma objednal o mesiac aa dal mi recept kde bolo predpisane to prehanadlo a nejake 2 injekcie...no a samozrejme ja ked som prisla domov tak hned som si vyhladala na nete co za lieky mi predpisal a na ake to mam ist vysetrenie...no bola som zhrozena....tak som zavolala sestricke ze ci nemozem zrusit to vysetrenie, tak povedala ze ano ale ze aj tak musim prist este k nim...no samozrejme lekar sa na mna vyhucal ze kde som take somariny vycitala a tak, no a potom mi dal podpisat papier ze som odmietla vysetrenie:))ale som rada, lebo ja uz ziadne problemy nemam, a pravdupovediac ani pretym neboli take aby som musela ist na tu kolonoskopiu...tak som mu pekne podakovala, nechala mu tie lieky, a odisla:))a ked som to povedala obvodnej lekarke, tak povedala ze som dobre spravila, lebo ze to vysetrenie je drasticke a ja ho urcite nepotrebujem...vtedy som mala 20r. ...

carinka

To je geniálne!Nechápem,prečo to tak nerobia každému.Nechajú nás trápiť a prechádzame rôznymi nepríjemnými a bolestivými vyšetreniami.Vieš koľko som trpela,keď ma objednali na gastroskopiu?Mala som taký strach ,že som dva týždne poriadne nejedla a tesne predtým som od strachu odpadávala v čakárni.Zdalo sa mi to vyšetrenie nekonečné a dosť bolestivé.A o rok som šla na kolonoskopiu a myslela som si, že to ,čo som prežila predtým bolo to najhoršie a toto zvládnem,ale opak bol pravdou.Tá hadica do žalúdka je viac nepríjemná ako bolí,ale tá zozadu,to bolo čosi príšerné!A injekciu,o ktorej píšete mi dali až keď videli,že umieram od bolesti.Vôbec som nevedela, že si ju môžem žiadať vopred,jasné,že by som ju aj zaplatila a samozrejme,že keby mi navrhli,že ma uspia, neváham ani minútu.Toto boli naozaj drastické chvíle.Nehovoriac už o tej preháňadlovej predpríprave na vyšetrenie.Už tam som išla ako vyžmýkaný citrón a nohy sa mi podlamovali.Zaobchádzajú s nami ako s potkanmi v labákoch,samozrejme ak nemáte dosť peňazí a známeho na správnom mieste.Čo je to tá sigmoskopia?

ryba60

Ruzenka, ja som bol v pondelok naraz nagastrofibroskopiu,,Rektoskopiu,Sigmoskopiu a Kolonoskopiu. Robili mi to v anastezii za 200.- Sk a neviem o nicom,proste necitil som nic. Za asi 30 minut som sa nasiel na lozku ARA a isiel som za dalsich 40 miut po odpocinku domov.