Kolonoskopia

zrrzka

mala by som ist, ale stale rozmyslam.. ale kamoska mi dala kontakt na dalsieho lekara, tak rozmyslam.. ako to prebieha?

ruzenka16

dnes viem, ze som nezjedla nic "zakazane" a predsa len mam nafuknute brucho. ked som bola na vysetreni, tak necudo, ze som nafuknute brucho nemala, ved som bola po klystire a vyse 12 hodin som nic nemala v zaludku. takze vtedy som nafuknute brucho nemala. ale teraz... no ja pockam na to sono. a uvidim, ze co a ako dalej.

tasa

krv v stolici z nepravidelnej stravy? to si nemyslim, ale nie som odbornik, iba ak by si mala zapalove ochorenie creva. zlcnik sa ukaze na sone. ked ta bolelo v okoli pupku pohmatom trochu, to moze byt aj obycajny solarny syndrom/ale aj nemusi/lebo tam su nervove zakoncenia a brusna aorta-ak si chuda, citis ju

ruzenka16

gastroenterolog mi povedal, ze krv moze byt z toho, ze mam zlu a nepravidelnu stravu. brucho ma zvykne boliet najma vtedy, ak som v strese. ibaze stane sa par krat, ze ked nieco zjem (napr. klobasu raz za cas, ale trocha kapusty), tak dostanem taku bodavu bolest pod rebrami a musim to len predychat... moze to byt zlcnik? mojej mame zlcnik vybrali aj s kamenom a moja sestra ma tiez problemy so zlcnikom.

zrrzka

ruzenka, ja som bola dnes rano na utrazvuku.. toho sa neobavaj, ako mne povedal lekar, ultrazvuk vyluci, ci mas vsetko v norme alebo nie.. a ak mas vsetko norme, mozes spokojne spavat.. i ked ja mam vsetko v norme podla ultrazvuku, necitim sa tak.. ale ako mi uz viackrat po vysetreniach povedali, moze to byt aj psychickeho povodu..

tasa

ruzenka, neviem preco sa u teba rektoskopia nepodarila, ked si mala klystir, lepsie je ale bez pripravy, lebo priprava moze skreslit vysledok. neviem ani, ci ti objavili hemoroidy, alebo iny nalez, ked brali biopsiu. cierna kasovita stolica suvisi s vrchnejsou castou traviaceho traktu. sono brucha koli pankreasu , zlcniku a tak-koli bolestiam v okoli pupka. neviem, ci ti brali protilatky na celiakiu, ale najskor mozes mat drazdive hrube crevo

ruzenka16

pre GIGI: moje problemy sa zacali asi pred rokom, ked som nepravidelne zacala pri stolici krvacat. potom sa pridalo v lete nafuknute brucho po kazdom jedle (aj vode), raz cierna kasovita stolica a obcasne bolesti brucha a par krat aj taka velmi uzka stolica bola. tej krvi bolo dost vela, ale vzdy mi to po 2-3 dnoch preslo. moja sestra, ktora je zdravotna sestra, mi dala klystir v nemocnici den pred a na druhy den som isla na rektoskopiu. lekar mi povedal, ze nalez toho, co mi vysetril je v poriadku. ale ked mi pohmatom vysetroval brucho, tak ma horna cast okolo pupka bolela. ale len trochu. zvysok brucha bol ok. dufam, ze kolonoskopiu mi robit nebude, lebo sa zblaznim. on mame povedal, ked raz bola na kolonoskopii, ze ak bude mat bolesti, tak jej pichne injekciu. neviem, preco ma poslali na ultrazvuk. ale 11. aprila idem na kontrolu ku gastroenterologovi a 5. aprila idem na ultrazvuk. len sestricka mi povedala, ze nevie, ako budu robit ultrazvuk pred velkou nocou. ale ja som inak nemohla, pretoze v skole robim v tom obdobi generalnu skusku zo SJ pred maturitou a raz nam prehodili zo 4. na 3., potom chceli nieco menit... tak ma sestricka radsej objednala na 5. aprila. takze tolko...

zrrzka

ruzenka, ultrazvuk neboli.. to ti daju gel na brucho a po bruchu ti prejde taky snimac, ci co to je, len to chladi.. teda aspon u mna to tak prebiehalo..