Detská výživa (kupovaná alebo domáca)?

wudia

Ved hej v tom mas asi pravdu :/ Tak ved budem davat asi podla pocitov ale ja dufam, ze nebude mat ziadnu alergiu, len proste mi to prislo ako fajn napad sa na to aspon spytat

vierocka514

jasné tým som začala to je samozrejmé len teraz by som chcela už kupovať, aby som ušetrila nejaký čas tou prípravou, lebo to bolo treba stále robiť čerstvé a to je zbytočné zdržovanie :)

envelin

:D Prosím ťa , nevravím, že teraz máš nájsť všetky svetové alergény a skúšať to dávať dieťaťu či na to nemá alergiu alebo čo :D Len proste vravím, že je to lepšie zistiť skôr ako neskôr a aj tak má na to dieťa alergiu len v málo prípadoch :) Všetky mamičky sa boja jahôd a nakoniec to je úplne v pohodičke

mimwi

Začala si už ale aj tými zemiačikmi a mrkvou, že si doma uvarila roztlačila? V pohode ti to drobček spapal? :)

vierocka514

maminky prosím vás poraďte mi. moja malinká mala teraz 6 mesiacov a chcela by som jej začať dávať prvé príkrmy, sem tam isto aj nejaké urobím doma ale chcela by som kupovať normálne v obchode častejšie len neviem akými príchuťami začať. viete mi poradiť? :) také že čisté zemiačiky alebo mrkvička asi nenájdem čo?

wudia

Ty si super fakt :D Tak ak ma mat nejaku alergiu tak radsej nech na to prideme ked bude starsie ako teraz :D Aspon ja by som bola radsej no. Ale potom by som sa uz musela asi fakt vsetkemu vyhybat a len kojit

envelin

Treba dávať pozor ale zase to netreba preháňať :) Aj na to, že má dieťa alergiu môžeš prísť iba tým, že tú potravinu zje, inak nie. To, že sa budeš vyhýbať teraz nejakému ovocia alebo iným veciam, na ktoré bývajú často alergie ti nejako extra nepomôže

wudia

Ved preto sa aj pytam, ze ci sa mozem v pohode spolahnut na to, ze ked je to od 6 mesiacov tak to mozem dat alebo si mam radsej este pozriet ci to dieta v takom veku moze vobec jest. Ci nebude mat nejaku alergicku reakciu alebo mu to nebude tazsie na zaludok alebo tak

sarahJ

Sestra tiež keď môže tak vyrába radšej vlastnú domácu výživu a dáva ju zamraziť, ale nie vždy to časovo stíha. Naučila sa si ja niekedy kúpiť-z obchodu myslím biomama alebo niečo také-tak vždy objedná viac kusov a Janko jej to jedáva ako tie domáce :) a k objednávaniu používa cashback portál www.plnapenazenka.sk kde jej vždy vrátia pár % z nákupu späť a je to pre ňu pohodlnejšie, ale ísť od obchodu a nakúpiť tam 20 výživ a ešte aj čosi ušetrí :D

mimwi

Na toto si ale dávaj aj ty pozor. Nie všetky výživy, ktoré majú napísané, že sú od pol roka odvtedy aj deti normálne môžu. Mala by si si naštudovať radšej čo sa odporúča pre dieťa v takom veku tak ako ja :) A mrkvičku a kaleráb s jablkami máte z vlastnej záhradky? :)