Detská výživa (kupovaná alebo domáca)?

mimwi

Vážne? Nebude to ťažké na žalúdok pre také malé dieťa? Mne sa to fakt moc nezdá. A hlavne to kupovať. Čo ja viem aké mäso tam oni dávajú :(

dobraja

Až už má ten rok tak kľudne môžeš začať dávať raz do týždňa alebo do dvoch aj tieto mäsové ale neviem či to bude chutiť. Detičky s tým väčšinou mávajú problém, lebo je to pre nich taká výrazná chuť ale skús skôr také ako kuracie

mimwi

Veď ešte nie, najprv som si chcela takto pozisťovať veci a potom začať s tými príkrmami a hlavne ma trápilo to mlieko, že čo s ním toľkým budem robiť, či proste len odsávať a vylievať alebo ako to upraviť. Len už si teraz zisťujem nejaké informácie aj o tom darovaní takže to asi budem robiť tak :) Ja som už ale napríklad čítala, že sa už môžu v takomto veku aj mäsové dávať ale mne to príde celkom skoro :/

envelin

Darla111 Sťažovať sa na to ale nemôžeme, je to dobré, že je ich teraz toľko na výber. Pred pár rokmi si mala na výber jednu značku z toho nejaké tri druhy ovocných príkrmov a možno dva zeleninových a tam si skončila.Takže za toto by sme práve mali byť vďačný, že už u nás funguje voľný trh

Darla111

@Allie1 Tak v to dufam, teda ak sa nam podari mat este aj druhe dietatko. Uvidime casom, ze ci chceme este k malemu surodenca. Moj drahy by chcel tri deti ale ked vidim, ake je to obcas s malim narocne, niesom s tym stotoznena :) Uz aj on ma tlaci k tomu, aby sme malemu zacali davat vyzivu, no stale sa neviem rozhodnut.

Allie1

@mimwi Ono je to ale podľa mňa dobré, že tak dlho kojíš. Keď to tomu dieťatku stačí tak nevidím dôvod, aby sa mu dávalo aj niečo iné :) Ešte si svojej malej nič neskúšala navyše dávať? Keby som mala veľa mlieka, tiež by som to asi riešila tým darovaním, pomôžeš tak detičkám, ktoré mamky nemajú alebo predčastne narodeným deťom

mimwi

To je super, skúsim si to pohľadať. Pomohlo by mi to lebo inak by som musel to mlieko iba odsávať a vyhadzovať, a to by mi bolo ľúto. Lebo ja som vlastne aj preto dlho odkladala toto prikrmovanie lebo som nevedela čo s mliekom. Teraz ešte doriešiť čo s tými výživami a môžem začať :D

Allie1

@Darla111 Aj som si myslela, že prvé :) Pri druhom už budeš viac skúsená :)
@mimwi No existujú banky, ktoré vlastne toto mlieko zbierajú a potom dodávajú do nemocníc. Viem že je jedna v Bratislave a do 60 kilometrov si po to aj sami prídu. No možno sú aj v iných mestách. Skús vygoogliť :)

Darla111

@Allie1 Ano, je to moje prve dieta, myslela som ze je to jasne, ked taketo veci este neovladam :)
@envelin Moze byt, ze to bolo pre starsie deti. Vobec sa do toho nevyznam. Je ich na vyber tolko ze mam v hlave z toho trochu zmatok :(

mimwi

Je už trošku väčšia ako býva zvykom ale zase ja som tie príkrmy veľmi dlho odkladala, hlavne teda kvôli tomu, že mlieka som mala stále dosť a vlastne aj stále mám. O tom mlieku som teda nepočula, to je super nápad. A to sa dá do každej nemocnice alebo ako to funguje?