Detská výživa (kupovaná alebo domáca)?

envelin

To si inak podľa mňa aj celkom dobre obišla, že ti tak dlho vydržala iba na mlieku...Si vezmi, že niektoré baby už musia dávať príkrmy ešte pred tým ako majú deti pol roka a to sa potom musia kupovať tie umelé mlieko a to sú ešte len pálky za to :(

dobraja

To je rozumné, už rok to je najvyšší čas, normálne sa začína s takýmito vecami už od pol rok takže už trošku aj meškáte :) Ja sa aj tak čudujem, že jej to mlieko vydržalo tak dlho. No a upraví sa ti to za chvíľku, len vydržať :)

Allie1

@mimwi Tak to je už potom veľká baba z nej, myslela som že keď sa bojíš tých alergií že ma nejak okolo pol roka iba ;) Postupom času sa ti to upraví, poprípade môžeš mliečko darovať do nemocníc pre detičky, ktorých maminy nemajú mliečko :) O tom si ešte nepočula, že je aj takáto možnosť?

mimwi

Ďakujem za názory baby. Malá už bude mať rok ale je kojená a doteraz jej to stačilo ale už aj doktorka povedala, že by bolo dobré začať aby si začala trošku zvykať aj na normálnu stravu. Aby keď pôjde do škôlky už papala všetko a nemala z toho taký šok. Vraj sa to má tak rovnomerne rozložiť na tie dva roky. Len neviem čo budem robiť so všetkým tým mliekom. Neviete ako rýchlo by sa mi to malo upraviť?

dobraja

To sa nemusíš zase báť :) Ono detičky niekedy mávajú reakciu na nejaké ovocie keď sú menšie a pritom naň vo vyššom veku vôbec nemusia mať alergiu. Niekedy sa to proste stane, že sa to nejako zle skombinuje a bábo sa vyhádže ale nemusíš sa toho báť. Nebezpečné sú tie alergie kde dochádza nejakým opuchom v ústach a to sa pri ovocných nestáva :)

Allie1

@mimwi Keby som sa mala báť alergií, doteraz by som ho kŕmila len mliekom. To sa nedá dopredu vedieť, čo tvojmu dieťaťu škodí, pokiaľ mu to nevyskúšaš dať. Koľko má malá, keď už máš začať dávať príkrmy?

mimwi

Dúfam, že vám nebude vadiť keď sa tu spýtam aj ja na niečo. Keď ste začínali s príkrmami tak ste sa nebáli alergii? Hlavne na ovocie myslím. Lebo ja by som mala začať už teraz dávať príkrmy ale bojím sa, že by na to malá mohla mať nejakú zlú reakciu :/

envelin

Darla111 To si kde prosím ťa videla, že by tam bolo aj mäso? To potom nemohlo byť pre také malé dieťa, to muselo byť pre staršie..... Pre takéto polročné je veľa hlavne zeleninových ale mäsové isto nie.... To by bol riadny gól :D
dobraja hej to si aj ja myslím... možno už aj zemiaky by sa mohli skúsiť dať nie?

dobraja

Ja by som práveže povedala, že pri menších detičkách je lepšie aj začínať tou zeleninkou. Tá nie je tak chuťovo veľmi výrazná, nie je kyslá ani moc sladká, taká neutrálny by som povedala. My sme tiež napríklad začínali s mrkvovým príkrmom

Allie1

@Darla111 Keď mu banán chutil skús mu dať mrkvu. Tá je taká sladkastá, skoro ako banán a popritom ma v sebe veľa živín. Myslím si že tá je zo začiatku zo zeleniny taká najvhodnejšia a mohla by mu chutiť. Toto je tvoje prvé dieťatko ?