Detská výživa (kupovaná alebo domáca)?

envelin

Darla111 Každý ti hovorí inak lebo to aj každé dieťa má inak...Ak vidíš, že ti proste veľa papá a že sa ti nestíha tvoriť mlieko ak kojíš normálne tak potom môžeš dávať už od pol roka.... Ale ak sa ti stíha tvoriť mlieko medzi kŕmenia tak možno ani nemusíš ešte nejako veľmi na to tlačiť...

sporenta

noela veľa ti papá? stíha sa ti robiť mlieko? či prečo chceš začať tiež s príkrmami?
darla111 tomu rozumiem, keď si prvorodička tak to najhoršie keď sa nevieš v týchto informáciach vyznať a ešte ti dá aj každý inú..... neboj sa, ja som na tom úplne rovnako :D no ale čo som čítala tak záleží od toho či kojíš alebo dávaš umelé mlieko...

Darla111

Zienky, od kolkych rokov ste zacali s prikrmom ? Ja stale neviem, lebo doktorka vravi ine a kamaratky a zname inak, neviem ako sa mam rozhodnut, a popravde, mam uz v tom trosku bordel, ze kedy je ten najlepsi vek :)

noela

Toto teraz presne riešim aj ja, či kupovať alebo robiť domáce. Čítala som aj nejaké recepty na tie domáce, nie je to nejaké ťažké len treba v lete kým je ovocie lacnejšie nakúpiť a porobiť aby to vydržalo na celý rok ale neviem či to je to vôbec možné keď vidím koľko drobec spapá mlieka :D

envelin

Hej na to má každý svoj názor vieš...Každá mama je presvedčená, že tak alebo onak je to pre jej dieťa najlepšie...Pri tejto téme sa inak podľa mňa vedia dohádať aj najlepšie kamošky :D :D :D Urob si jednoducho podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia...

Allie1

Ak máš čas, vyrob doma ale podľa mňa vieš teraz kúpiť v obchodoch kvalitné výživy, z dobrého ovocia, tak prečo strácať čas s výrobou doma ? Keď si vieme pomôcť, prečo to nevyužiť všakže ? :) Ja malému dávam iba kupované a som zatiaľ nadšená a vyzerá, že aj malému chutí. :)

sporenta

toto je podľa mňa presne otázka skôr časová ako tá čo je lepšie proste... lebo jasné, keď máš čas doma každý deň urobiť čerstvú tak je to super pre to dieťa ale proste nedá sa to každému a hlavne tiež nie stále... ja som zástanca toho, že keď vieš kúpiť výživu v obchode z kvalitného ovocia tak prečo nie? prečo neušetriť ten čas a neísť s tým dieťaťom radšej von?

svetlinka

rada by som sa k tomuto vratila lebo teraz je to pre mna velka dilema. kupovat vyzivu doma alebo kupovat nejaku kvalitnejsiu? je to to iste? co je lepsie pre dieta? uz neviem co si mam o tom mysliet. niekto mi povie, ze naco sa zatazovat tym ju robit doma, radsej byt s tym dietatom ale zase vraj tie kupovane su nekvalitne, ze clovek nevie co do nich davaju. uz prichadza obdobie kedy by sme mali zacat s prikrmom ale ja sa neviem rozhodnut.

Darmord

Ahoj,
Skús sa informovať tu:
-odkaz odstránený-
Mne tam odborný lekár pomohol z mojimi vážnymi ťažkosťami.
Podpora je tam 24 hod. denne takže keď som mál problém z dieťaťom a lekár nebol v ordinácií o pol noci tak jedine tam.
A môžeš komunikovať cez e-mail, volať, skype a iné.
je tam nejaký centový poplatok čo je nič fakt nič oproti tomu že ide o zdravie. VRELO ODPORÚČAM MÁM SKVELÚ SKUSENOSŤ
-odkaz odstránený-

ladida

ja tiez varim,ale nemyslim si,ze detske vyzivy typu hipp atd mozu byt skodlive.su prisne kontrolovane,tak ako kojenecke mlieka.z financneho hladiska sa ale urcite lepsie oplati si ich vyrabat doma.