Zachvatove prezieranie sa

Príspevok v téme: Zachvatove prezieranie sa
hillary

co s tym robiiiiiite :(((((((( som taka nestastna kedysi to bolo raz za pol roka , potom raz za dva mesiace a teraz je to aj cely tyzden vkuse potom vydrzim pat dni a zase ale proste nech mi nikto nehovori zjedz nieco zdrave ja som sa aj dnes normalne najedla a stale iba to pokusenie prezrat sa proste nie ze som hladna ale prezrat sa , mam taku fintu vzdy ked pridu nasi s nakupom to najlepsie si zoberiem a dam si ho do izby to "prezieraceho suflika" a ked to na mna pride iba hodujem nemusim hovorit ze je to sama sladkost nic ine a potom na dalsie dni sa citim ako by som mala abstak a trva mi aj tyzden kym to prekonam a dokazem s tym prezieranim prestat , prosim poradte pomozte aj ked si myslim ze je na to kazda rada zbytocna, ozrejmimn co mmam momentalne okolo seba a s kazdeho zerem kolko vladzem , cokolada milka tie velke svine 300 g , croaisant 7 days horalky mily od milky tie nove veci malinove cukriky kinder neviem ako sa to pise tie strasne dobre , marcipanovu cokoladu , orieskovu cokoladu , studentsku pecat, pribinacik , dva grahamove rozky , a akesika keksiky , zjedla som uz skoro tristvrte idem mi roztrhnut zaludok a stale tlacim prostej aneviem , poznate ten pocit ze nemozete ani dychat ako sa neustale myslite na to jedlo , a nie ste hladne len to musite do seba dostat az sa vam dych zastavuje nepomaha nic , a na zaver chcem povedat ja nevraciam to jedlo !!!!! nie som bulimicka skor to druhe , nikdy som jedlo nevyvratila to znamena ze potom sa strasne trapim aj dve hodiny kym sa vladzem pohnut a ist nieco robit a vacsinou sa prezierem opat a tak aj tyzden vkuse nejem nic ine iba sladke prosiiiiiiiiim pomozte poradte kazda rada nad zlaato nenavidim sa je mi strasne zle fuuuuuuuj , a to som pred hodinou mala vycitky ze som si miesto dvoch normal kopcekov ryze , dala tri kopecky sila fuj asi ma rozdrapi a najhorsie je s tym rpestat vravim normalne zavisla najedla a na dalsi den normaln abstak

kara234

bandolera ja som to nemyslela zle ale to je proste nepomaha, a uz som sa stretla s extremami kedy to baby snazili vymenit za vodu a pili denne aj 6 litrov co si zas moze clovek aj odpalit oblicky, lebo zas ani zdrava voda v kvantach nie je zdrava..

Bandolera

Aj som cakala takuto reakciu :-D. Preto pisem ze budem rada, keby to aspon jednej pomohlo... Kto vie? Mozno keby som sa nenalievala vodou, tiez sa prejedam... Drzim palce vo vasom boji ;-)

Kara234

Bandolera ..nic v zlom ale vodu tu skusal uz asi kazdy si myslim.ja som prve razy bola schopna vypit aj viac nez pol litra na ex aby som sa neprejedla ale samozrejme to nepomohlo.
A lombardo dakujem za vsetky prispevky co si sem pisala,fakt to je pre mna motivacia,vidiet ze sa to da a ze netreba nikdy nic vzdavat
Cenim si kazde rady od ludi co vedia co mi je ale proste ked si tym nepresli viem ze to beru uplne inak.ani ja vela problemom nechapem pokial ich nemam,nezazijem na sebe.teoreticky sa predsa len clovek sprava trochu inak ako v praxi na vlastnej kozi.
Dakujem! :))

Bandolera

Caute bojovnicky! Precitala som si vsetky prispevky a nad niektorymi mi isiel az mraz po chrbte... Ja tiez milujem sladke, keby som mohla vyjedla by som aj celu cukraren! Lenze viem, ze potom by som umrela z tych vycitiek. Zeny, sice nikdy som si nepresla takym zachvatom ako poniektore z vas, ale mozno by vas mohol inspirovat moj ,,recepet''. Ja pijem kopec vody, cistu vodu z vodovodu. Stale sa snazim mat na stole plny pohar, ale dlho mi nevydrzi lebo ho vypijem :-D. Precitala som si na nete co to o cistej vode, aka je pre nase telo prospesna. Myslim, ze aj mne pomaha byt fit... Nebojte sa ze z vody priberiete, lebo sa bude zadrziavat vo vasom tele lebo to je mytus! Co vypijes to aj vylucis + sa vam precistuje telo a hlavne oblicky... Vedlajsi efekt je len ten, ze casto chodim cikat :D. No a ked vas chyti ten zachvat tak majte pri sebe aspon tie litre vody a budete sytesie z mensieho mnoztva! Drzim palce, bodaj by to aspon jednej zvas pomohlo :-) ... Zeny, nezerte, pite!!! ;-)

lombardo1981

kara, to si ma veľmi potešila. :) A nielen to, že si dokázala zvládnuť záchvat. ;) Čerpaj z toho silu. Vždy si spomeň aké to boli príjemné pocity, že si to dokázala zvládnuť.
Ja som si na začiatku spísala povolené a nepovolené jedlá. Potom som sa na ne pozrela a v duchu som sa opýtala: Ktoré jedlá sú povolené, pretože ich považujem za nezdravé? Väčšinu z nich som si hneď na začiatku povolila. Okrem pečeného bôčika a klobásy. Ale samozrejme som sa vyhýbala aj tým najrizikovejším jedlám. No snažila som sa ich zaradiť, keď sa dalo. Lepšie povedané, ich odskúšať v praxi. Zo začiatku ale iba v chránených chvíľach, kedy som nemala moc čas nejako experimentovať s jedlom.
Tak to ja som sa už konečne dostala do štádia, kedy je režim pre mňa cudzí pojem :) A toto práve prajem všetkým babenkám, aby si užívali jedlo bez výčitiek... kedy chcú, koľko chcú a čo chcú. Síce pečený bôčik mi ani teraz moc nešmakuje. Ale keď musíš, tak musíš. :)

kaktuska31

Ahoj Kara ano mas pravdu spustacom je dobre sa na istu dobu vyhnut. U mna to bolI sladkosti. Ale urcite nie celkovo sa vyhnut napr. cukru lebo tukom lebo vzapeti na to si to telo vypyta zachvatom. Ja som miesto sladkosti jedla vela ovocia co mi aj po psychickej stranke vyhovovalo lebo som to brala ako zdroj vitaminov a nie ako nieco zle. Dolezite je ale vnimat to ako vedlajsie jedlo a dat si normalny teply obed. Ten ked je pravidelny a udrzany v zaludku vytvori akysi pilier pre celkovu premenu. Dnes si uz obcas doprajem aj poriadny zakusok po obede bez vycitiek. Netvrdim ze som uplne spokojna so svojim telom ale ani nad nim tolko nerozmyslam, a to podstatne je ze som konecne spokojna so svojim zivotom. Prajem vam aby vsetka ta tarcha konecne raz spadla z vasich pliec aby ste si opat vedeli uzivat zivot. Drzte sa!

Kara234

Ja som napriklad vyradila vsetky potaviny ktore mi vyvolavaju zachvat,proste pre mna to v tej zaciatocnej faze "odvykacky" je nevyhnutne,som nazoru ze ani alkoholik sa nevylieci ked si da raz za cas panaka..
Ale vcera skm mala uz taku chvilku ze ano idem do obchodu nakupim plno sladkosti a prezerem sa,potom som zacala hrat Scrabble,co tu lombardo spominala,a cuduj sa svete,ta chut na to mnozstvo jedla ma po pol hod presla,ked som dohrala,normalne som sa navecerala,ziadne prejedanie sa nekonalo a som tomu velmi stastna lebo za posledne tyzdne som uz nedokazala bez tohto pocitu plnosti ani zit,takze kazdy den abstinencie je pre mna neuveritelnym uspechom.virm ze mi ppp dost vyhovuje sem tam,ale uz som sa konecne dostala do stadia kedy neznesiem takto zit a pochopila som ze aj ked to bude tazke este,zvladnut sa to da.samozrejme na forum chodit budem je to tiez nejaka podpora pre mna vidiet ze sa z toho kopa ludi dostala,vzdy to je pozitivne citat.
Krasny den vsetkym :)

kaktuska31

Suhlasim s lombardo ze predsavzania a pokusy jednorazovo s tym skoncovat vzdy stroskotali. Najprv sa musis naucit jest az potom sa ti zacne darit neprejedat sa a nevracat. Ked som si povedala ze od zajtra s tym koncim jedla som iba salaty alebo nieco lahke ako oblozeny chlebik a takze velmi rychlo prislo prejedanie. Az ked som zacala v praci chodit na obed s tym ze som mala tolko prace ze jedine na ten obed bol cas a nasledne vecer som isla za priatelom a vecerala s nim zacalo sa mi darit prejedanie a vracanie obmedzit lebo som ho doslova nestihala. Postupne sa jedlo odsuvalo na druhu kolaj a kariera, laska a kamarati boli dolezitejsi.

mam56

Nemáš nad sebou kontrolu, nemáš nad sebou autoritu.
Keby si bola moja mladšia sestra, tak ti jednu vylepím a vedela by si kde je sever:-)
Veď niekoho o to popros, máš mamu, povedz jej pravdu. Prečo ťa nechávajú v takomto stave šialenstva?
Isto riešia "podstatnejšie" veci, že?
A ty môžeš aj skapať a nikoho to ani nezaujíma.

mam56

Ja by som ti radil dobre, aby si s tým išla na do nemocnice na psychiatriu.
Tým, čo robíš, páchaš samovraždu.
Je to smutné.
Keď si robíš srandu, tak aj fake téma niekomu pomôže:-)