Zachvatove prezieranie sa

Príspevok v téme: Zachvatove prezieranie sa
hillary

co s tym robiiiiiite :(((((((( som taka nestastna kedysi to bolo raz za pol roka , potom raz za dva mesiace a teraz je to aj cely tyzden vkuse potom vydrzim pat dni a zase ale proste nech mi nikto nehovori zjedz nieco zdrave ja som sa aj dnes normalne najedla a stale iba to pokusenie prezrat sa proste nie ze som hladna ale prezrat sa , mam taku fintu vzdy ked pridu nasi s nakupom to najlepsie si zoberiem a dam si ho do izby to "prezieraceho suflika" a ked to na mna pride iba hodujem nemusim hovorit ze je to sama sladkost nic ine a potom na dalsie dni sa citim ako by som mala abstak a trva mi aj tyzden kym to prekonam a dokazem s tym prezieranim prestat , prosim poradte pomozte aj ked si myslim ze je na to kazda rada zbytocna, ozrejmimn co mmam momentalne okolo seba a s kazdeho zerem kolko vladzem , cokolada milka tie velke svine 300 g , croaisant 7 days horalky mily od milky tie nove veci malinove cukriky kinder neviem ako sa to pise tie strasne dobre , marcipanovu cokoladu , orieskovu cokoladu , studentsku pecat, pribinacik , dva grahamove rozky , a akesika keksiky , zjedla som uz skoro tristvrte idem mi roztrhnut zaludok a stale tlacim prostej aneviem , poznate ten pocit ze nemozete ani dychat ako sa neustale myslite na to jedlo , a nie ste hladne len to musite do seba dostat az sa vam dych zastavuje nepomaha nic , a na zaver chcem povedat ja nevraciam to jedlo !!!!! nie som bulimicka skor to druhe , nikdy som jedlo nevyvratila to znamena ze potom sa strasne trapim aj dve hodiny kym sa vladzem pohnut a ist nieco robit a vacsinou sa prezierem opat a tak aj tyzden vkuse nejem nic ine iba sladke prosiiiiiiiiim pomozte poradte kazda rada nad zlaato nenavidim sa je mi strasne zle fuuuuuuuj , a to som pred hodinou mala vycitky ze som si miesto dvoch normal kopcekov ryze , dala tri kopecky sila fuj asi ma rozdrapi a najhorsie je s tym rpestat vravim normalne zavisla najedla a na dalsi den normaln abstak

Panda ^-^

Vies co by ti este pomohlo sara?... Skus to raz prekonat a takymto sposobom to mozno pojde ze si budes zvykat na normalne stravovanie. Jedalnicek by som nedoporucovala. Ten iba zakazuje jedlo a potom to zasabude viest k tomu prejedaniu sa. Skus jest dostatocne porcie ako pri zdravej vyzive a kazdy den si naplanuj trochu sladkosti kt mas rada. Napr zo zaciatku jednu cokoladu milku tu mensiu a popripade k tomu nejake keksiky.

Panda ^-^

Vies co by ti este pomohlo sara?... Skus to raz prekonat a takymto sposobom to mozno pojde ze si budes zvykat na normalne stravovanie. Jedalnicek by som nedoporucovala. Ten iba zakazuje jedlo a potom to zasabude viest k tomu prejedaniu sa. Skus jest dostatocne porcie ako pri zdravej vyzive a kazdy den si naplanuj trochu sladkosti kt mas rada. Napr zo zaciatku jednu cokoladu milku tu mensiu a popripade k tomu nejake keksiky.

Panda ^-^

Vies co by ti este pomohlo sara?... Skus to raz prekonat a takymto sposobom to mozno pojde ze si budes zvykat na normalne stravovanie. Jedalnicek by som nedoporucovala. Ten iba zakazuje jedlo a potom to zasabude viest k tomu prejedaniu sa. Skus jest dostatocne porcie ako pri zdravej vyzive a kazdy den si naplanuj trochu sladkosti kt mas rada. Napr zo zaciatku jednu cokoladu milku tu mensiu a popripade k tomu nejake keksiky.

Panda ^-^

Vies co by ti este pomohlo sara?... Skus to raz prekonat a takymto sposobom to mozno pojde ze si budes zvykat na normalne stravovanie. Jedalnicek by som nedoporucovala. Ten iba zakazuje jedlo a potom to zasabude viest k tomu prejedaniu sa. Skus jest dostatocne porcie ako pri zdravej vyzive a kazdy den si naplanuj trochu sladkosti kt mas rada. Napr zo zaciatku jednu cokoladu milku tu mensiu a popripade k tomu nejake keksiky.

Panda ^-^

Vies co by ti este pomohlo sara?... Skus to raz prekonat a takymto sposobom to mozno pojde ze si budes zvykat na normalne stravovanie. Jedalnicek by som nedoporucovala. Ten iba zakazuje jedlo a potom to zasabude viest k tomu prejedaniu sa. Skus jest dostatocne porcie ako pri zdravej vyzive a kazdy den si naplanuj trochu sladkosti kt mas rada. Napr zo zaciatku jednu cokoladu milku tu mensiu a popripade k tomu nejake keksiky.

Žužova

Tiež nerozumiem čo riešiš blackcherry,ppp si očividne nemala,takže tieto rady vážne nepomôžu... zdá sa ti to všetko také jednoduché ,lebo ty si sa dostala z toho ,,divneho obdobia" ale pri ppp je to o dosť zložitejšie.

kara234

blackCherry no keby ze mam teraz vyriesit vsetky problemy ktore som zacala spajat s mojim prezieranim tak sa zamotam este viac, viem co bol primarny dovod preco som to vobec zacala ale ak by som chcela teraz vsetko riesit, tak sa z toho nedostanem fakt nikdy a este si len svoje prezieranie podporim
napriek tomu ze si mala ako hovoris "divne" obdobie, tak si nemala PPP takze neviem co tu riesis

panda ak si myslis ze mas s tymto problemy, tak nechapem ako mozes este dietovat, ja som bola v tom kruhu medzi hladovkou a zranim extremnych kvantit sladkosti dost dlho ale nastastie mi uz aspon svitlo ze kym budem dietovat tak to peklo neskonci. sice som sa vela krat na tej mojej super diete citila dobre dosiel vzdy den(alebo skor viac dni za sebou) ked som s nou sekla a jedla som len co akoze clovek na diete nema. nehovorim ze som teraz ok, urcite by som bola schopna teraz zjest na posedko polku torty so slahackou a na to si dat pizzu ale nemam to za potreby, lebo uz aspon nedietujem, napriek tomu ze sladkosti som vyradila ale aspon jem dostatok. o mne by tak ludia maximalne povedali ze mam anorexiu kedze som ako sparatko, len to poväcsine nevedia co som so sebou stvarala viac nez pol roka, par dni diety potom jedlo a porcie za 5 dospelych chlapov a potom zas odhodlanie dietovat. proste vyhodte vahy, svet je hned krajsi :)
drzim palce baby

BlackCherry

Mila "žužova" presne o tebe hovorim :D prečo som asi napisala banality? lebo kebyže sa tu rozpíšem o veciach "do hlbky" tak po jednom budete "do hlbky" všetko riešiť co druhy napisal,kazdu vetu.

Ano, do hlbky treba ist. Treba sa zamysleť nad tym prečo sa človek vobec prejedá, kedy to začalo, ako to začalo a po krôčkoch tie veci čo to "spôsobujú" odstraňovať, neni to len o tom, že si povieš už sa nebudem prežierať a bude to.

Ja som sa nejako neprejedala, take to moje že som bola v nejakom divnom odbdobí, kedy som sa skôr nie že nevedela ovládať (nikdy som s tym problem nemala, nie že akože "týram sa" lebo čumím na čokoládu a chcem ju, ale mám akože "pevnú vôlu"...čokoláda mi bola u prdele vždy aj teraz už je...lebo keď som mala chuť som si dala max 2 kocky a to mi normalne stačilo a neriešila som) to obdobie bolo take že ked som niečo milionkaloricke pred sebou mala tak som to proste cele musela zjest, mala som furt na niečo chuť a myslela som nato, a furt som niečo musela mať v ustach.
Zamyslela som sa nad tym, prečo to robím, ked mi ani nešlo o tú "chuť" kexov ale skôr o to, že proste niečo jem a jem a jem a som kludnejšia. A toto plati aj pre tych čo su proste mlsni, zamysleť sa nad dôvodom okrem toho že vam to chuti prečo to musite tak v kvantach jesť. Ja som prišla na to, z čoho som nešťastná, čo mi vadí, čo ma trápi a tomu som sa vyvarovala. Potom som šla na druhú vec, tú som začala riešiť, aby sa zmenila. Potom tam patrila samozrejme aj moja postava, čiže som začala cvičiť (toto za "radu" nepovažujem,lebo povedať človeku že začni cvičiť je fakt uplne k ničomu.) Ale ide o to, že som sa zbavila a vyvarovala a hlavne zistila, prečo som sa zrazu začala prejedať a zamotala sa dokolečka sladkosti,absťakov a prejedania sa. Ked to zistíš, začneš to riešiť, a po krôčkoch prídeš individualne nato, ako sa toho zbaviť.

U teba keď je to napr. proste chuť na sladke, tak ja viem že je to naprd rada ale musiš to obmedziť, urobiť uplny 100% sek, že už ani jedna sladkosť, lebo sa to spusti...kto neskusil, bude kritizovat.. Keď to máš ako teraz že si sa došla do kolobehu jedenia a že máš nato chuť a absťák tak ina cesta neni, ked to spravis tak, ze akoze kazdodenne 3 sladkosti, 2 a tak tak to porušiš tak či tak budeš na mieste a stale to budeš jesť, lebo stale si to honobiš v tele...ver či never čim viac tych veci ješ, tym viac si na tom zavisla, to sa tyka aj sladkych malinoviek, zrazu sa z nčioho "nenapiješ" a budeš len piť kofolu,colu,pepsi a mirindu, a pritom prave z toho sa telo nenapije,je to len same ecko cukor(kebyze aspon cukor,ale to je umele sladidlo, o ktorom neni pravda ze neni kaloricke a ze sa nepribera z neho) Ja som začala mať zdrav. problemy a ked som došla z pohotovosti musela som jesť že ryža na vode a zelenina, lebo mi to zdravotny stav nedovolil...nebolo to kvoli nejakemu prejedaniu, s jedlom to nemalo čo spoločne, ale to, že som s tym uplne na 2 tyždne sekla ma z toho uplne dostalo. Tak to skus, hlavne keď nemaš rodičov čo to do teba tlačia ale ty to kradneš z tašky. Predstav si, že by si chcela skoncovať a ešte by ste to furt mali na stole a každy by to nonstop jedol a tebe ponukal a nukal. Ver mi, su aj horšie veci ako prejedanie sa sladkosťami, prajem ti pevnu vôlu aj ked si myslim že za tie roky si to už vyriešila :D
Každopadne sekni s tym uplne, začni robiť to, čo ťa baví (nebudeš sa nato tak sústrediť a vyplníš si čas, len podla mna sudim) a neviem aky je tvoj vzťah k športu a cvičeniu ale to mne pomohlo velmi:) ver mi, chcem ist sice na športovu školu ale ešte ju za sebou vyštudovanu nemam aby som rozdavala rady, to su moje lajdacke na sebe skusene "rady" do vetra, či si z toho niekto niečo zobere (aj tak som dokopy žiadny návod nenapísala) akebo nei je na nom. lebo človeku o ktorom nič neviem sa nedá dávať rady. a gramatiku kontrolovať nebudem, napisala som to bez pozerania na monitor a rychlo, takže "úprava" nulová :D

Panda ^-^

Plus este k tomu som urcite pribrala okolo kila a strasne ma to deprimuje a neviem sa s tym zmierit. Uz som sa dlhsie nevazila takze sa bojim postavit sa na vahu. Odvtedy co som sa rozhodla sa nevazit kazdy tyzden, mam taketo dni, kedy jem vsetko co som si zakazala. Asi sa vratim na to tyzdenne vazenie. Pomaha to proti prezieraniu a motivuje ma to kedze sa bojim, ze priberiem a ,samozrejme, sa citim odmenena ked schudnem. Mozno aj tebe by pomohlo tyzdenne vazenie.

Panda ^-^

A ako to mas s priberanim? Ja nemam az taketo stavy, len niekedy sa neviem ovladnut (ale to asi kazdy). Najhorsie je na tom to, ze uz asi 2 mesiace bojujem o schudnutie (mam vytycenu vahu aku by somchcela mat) a chybaju mi uz len cca 4 kg ale stale ma to jedlo taha. Schudla som uz asi 12 kg a teraz tieto posledne mi nejdu koli tomu ze sa neviem ovladnut. Chudnut som zacala pred pol rokom a odvtedy stale myslim na jedlo a to je ten problem. Tolko som rozmyslala nad jedlom ake je dobre atd ale chcela som schudnut takze som si ho zaprela. Zo zaciatku to bolo lahke lenze teraz po neustalom mysleni na jedlo mi uz z toho prepina. A tieto posledne 2 tyzdne sa to taha ze jeden den zjem viacej, a druhy zasa malo. Nuz budem sa musiet nejako premoct. Vcera som napr zjedla na obed salat, prisla moja kamaratka (tej je jedno co do seba da) a chcela popcorn tak som jej spravila az toho popcornu som si dala len 5 kuskov :D. Dalej som mala jahody a ceresne a 4 keksy co tiez doniesla kamaratka lebo som sa neovladla kedze mi strasne chutia. Cize vcera som jedla ovocie a zeleninu (okr tych keksikov no ale bolo ich malo cize mi to nevadi. No a dneska robila mama palacinky a ona drzi tiez dietu ale ona skoro absolutne neje takze mi bolo luto tych palaciniek a zjedla som ich 6!! :D a este aj s tycinkou snickers... Aj tak sa to zacina stale tym istym - dietou... Ibaze mne teraz strasne zalezi na mojej vahe takze ak nahodou zhresim tak ma to strasne mrzi.