Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Elektronická cigareta - skúsenosti

jajka001_

citala som ale mnohe reakcie, ze ich to bavilo fajcit. tych menej trpezlivejsich ale nie, asi od toho cakali nieco ine, a e-ciga sla do kosa. tiez pisali ze je to hodne o kvalite tej cigarety.
ked sa fajci e-cigareta, nemali by sa subezne fajcit normalne cigarety, vtedy to straca efekt.

MatoK

Suhlas, nemoze to bavit, nebude to fungovat. Podvedomie je ovela silnejsie.

A k predchadzajucim prispevkom, nikotin nie je v zasade navykovy, zase zopakujem, co uz som pisal, keby bol tak strasne navykovy, tak tu mame miliony ludi s navykom na nikotinove zuvacky, naplaste atd.

Na odvykanie je vyborna kombinacia hypnoza + champix.

Mustafa.Jela

Takže moja čerstvá a prvá skúsenosť s e-cigaretou:

Prišla mi už vo štvrtok v piatok som si ju nabil úplne do plna, nasadil nový cartridge a začal fajčiť e-cigaretu. Fajčil som asi 30 minút, najviac ma to bavilo v kúpeľni pred zrkadlom. Po 30 minútach e-fajčenia som dostal chuť na cigaretu, takže e-ciga išla do šuflíka a ja som išiel s Camelkou na balkón. Normálne nechápem ako toto môže niekoho baviť e-cigareta. Alebo ako môže niekto z klasických cigariet prejsť na e-cigy.

e-fajčiar

"Nikotin nie je v zasade velmi navykovy, navykove su aditiva, ktore su pridavane do tabaku."

Nie je to pravda, návykovosť spôsobuje jednoznačne len a len nikotín.

MatoK

Ano, aj jogurt aj heroin sa kedysi predavali v lekarni, lebo sa verilo, ze su to lieky.

Nikotin nie je v zasade velmi navykovy, navykove su aditiva, ktore su pridavane do tabaku.

Nema zmysel dalej pokracovat debatu, lebo kazdy mame svoj nazor. Pre mna elektronicka cigareta stale je a bude len sikovny marketingovy tah a marze viac ako 80% pre naivnych kupujucich.

e-fajčiar

Nikotín je jed a vysokonávyková droga. Avšak najnovšie výskumy potvrdili, že v malých dávkach môže paradoxne mať aj liečivé účinky. Napríklad na Alzheimerovu chorobu. Dokonca sa hovorí, že je schopný zabíjať rakovinové bunky. Nikotín zlepšuje pamäť a kognitívne uvažovanie. Dokázaný je jeho účinok na potlačenie depresívnych stavov. O ďalších účinkoch na organizmus sa stále ešte veľa nevie. Robili sa výskumy s myšami, ktorým dali inhalovať nikotín a zistilo sa, že tieto myši boli omnoho odolnejšie na rádioaktívne žiarenie, ako myši, ktorým sa nikotín neaplikoval

katarinap

Netvrdila by som, ze kto dokaze prestat fajcit bezne cigarety a prejst na elektronicku, dokaze prestat fajcit uplne. Pretoze fajciarovi podla mna chyba prave vysoko navykovy nikotin a toho sa pri e cig nevzda. Naopak nemusi tahat ostatne svinstva, ktore osobne mne vadili a smrdeli. A tiez som si nie ista, ze cisty nikotin nemoze sposobit rakovinu.

e-fajčiar

e-cigareta nie je len o niečo menej škodlivá ako klasická cigareta, ale je výrazne menej škodlivá. Všetko to svinstvo, čo je v klasickej cigarete, v e-cigarete jednoducho nie je. Je tam len aromatický liquid, ktorý absolútne nezaťažuje pľúca. Dym z e-cigarety proste nie je škodlivý ani trochu. Rakovina pľúc vzniká z dymu klasickej cigarety, ale určite nie z dymu e-cigarety. E-cigareta obsahuje jediný škodlivý komponent a to je nikotín. Nikotín však sám o sebe rakovinu nevyvoláva.