Atopicky ekzem

Pravdyoatopii

Ahojte!

Na internete sa šíri množstvo informácií o atopii, pri ktorých je ťažké rozlíšiť, či sú dôveryhodné alebo nie. Radi by sme Vám predstavili náš projekt Pravdy o atopii - www.pravdyoatopii.sk a www.pravdyoatopii.cz, ktorý pomáha ľuďom, ktorí majú atopický ekzém. Snažíme sa vyvracať mýty o tejto problematike a prinášame naozaj kvalitné články, ktoré píšu odborníci z rôznych odborov. Cieľom projektu je hlavne informovať ľudí a zvyšovať povedomie o atopii. Veríme, že pre Vás články budú prínosné.

Prajem pekný deň.

Pravdyoatopii

Ahojte!

Na internete sa šíri množstvo informácií o atopii, pri ktorých je ťažké rozlíšiť, či sú dôveryhodné alebo nie. Radi by sme Vám predstavili náš projekt Pravdy o atopii - www.pravdyoatopii.sk a www.pravdyoatopii.cz, ktorý pomáha ľuďom, ktorí majú atopický ekzém. Snažíme sa vyvracať mýty o tejto problematike a prinášame naozaj kvalitné články, ktoré píšu odborníci z rôznych odborov. Cieľom projektu je hlavne informovať ľudí a zvyšovať povedomie o atopii. Veríme, že pre Vás články budú prínosné.

Prajem pekný deň.

verunka88

Ahojte, tak aj ja sa pripájam a poviem svoju skúsenosť s ekzémom :) objavil sa mi cca v 20-tke na jednom prste a šíril sa ďalej, tak som chodila ku kožnej, ktorá ma samozrejme napchávala hormon. masťami, čo mi moc nezaberalo a ak áno, tak len chvíľkovo...Takto to šlo cca 8 rokov... Pred rokom som navštívila jednu pani, ktorá sa venuje alternatívnej medicíne a patrí pod Hanu Bláhovú do Brna, neviem či ste niečo o tom počuli... venujú sa ľudskej parazitológii no a tá pani v TN, ku ktorej chodím, mi zistila parazita - mrlu, ktorý tieto kožné choroby spôsobuje a je jeho veľkou príčinou. Mám ju mať v tenkom a hrubom čreve (ak by si niekto myslel, že je to výmysel - spomeňte si na to, keď ste vy boli malí/ mali ste deti, ktoré mali mrle, takže áno - parazity naozaj existujú! Keď vám dieťa povie, že ho „svrbí ritka“, nepodceňujte to - niekedy je tie mrle (ich vajíčka) vidieť u dieťaťa aj keď ho len dáte ležať ako pri prebaľovaní a lepšie sa mu "pozriete" do konečníka (ďalšia skúsenosť, ktorú mám v rodine). Akurát je rozdiel liečiť dieťa a dospelého na to. Taktiež vám môžem bez hanby povedať, že keď som mala cca 5 rokov, vyšli zo mňa 2 pásomnice - bohužiaľ, ale je to pravda...Kedysi sme doma chovali veľa zvierat (prasiatka, kozy, sliepky, zajace, atď.) Vtedy mi mamina dávala piť trochu kyslého vína a jedla som slivkový lekvár, aby to zo mňa "vyšlo". Celkovo parazity má veľmi veľa ľudí,ak nie takmer všetci... Len niekto má silnejšiu imunitu, takže problém s kožou alebo iné problémy nemá. Pozor aj na domáce zvieratá (psy, mačky) - tie sú taktiež veľkými "nosičmi" všeličoho možného. Pani liečiteľka hneď vedela, že máme doma zvieratá - má prístroj, pomocou ktorého to zistila bez toho, aby som jej to povedala. Momentálne mám ekzém na oboch rukách, je pravda, že sa mi zhoršil odkedy užívam ich liečbu, ale je to dôsledok tých liekov, vďaka ktorým sa to "svinstvo" vo mne búri a snaží ďalej rozmnožiť. Takže to chce trpezlivosť a vôľu pokračovať. Samozrejme - veľkú úlohu zohráva aj strava, vyprážané, ťažké, mastné... Začala som užívať aj pestrec mariánsky (super vec a nie veľmi drahá) - najemnodrvený, ktorý dennodenne užívam a taktiež je to všeliek na veľa ťažkostí, a to nielen čo sa týka ekzému, zmierňuje jeho príznaky. Takže tiež momentálne "bojujem", ruky mastím modrou indulonou, sudocremom, bravč. masťou, vazelínou, no jednoducho čo mi príde pod ruku - vyskúšam... Dôležitá je aj hygiena - najmä po toalete a celkovo v dome, pretože sa mrla prenáša /ekzém má aj otec, aj mamina, s ktorými žijem :(((( / Veľmi veľkú úlohu zohráva - akú máte doma vodu!!! naozaj - pijete ju, umývate sa v nej, tá keď nie je v poriadku, môžete sa mastiť a mastiť...Užívam kvapky MMS - zabíjajú malé baktérie vo vode a sú aj na imunitu - nebývam chorá, ani teraz napr. cez chrípkovú epidémiu/ ďalej mám kvapky joalis a naděje/ + lieky na "odčervenie"/. Nie je to najlacnejší spôsob liečby, ale dala som sa na ňu na odporúčanie brata, ktorý tam tiež chodí so synom a určite ešte vydržím. Predstavte si, že keď liečiteľka "merala" vodu, čo máme doma - z rezerváru a porovnala ju s obecnou, čo mám v práci, tá obecná mala lepšie výsledky, pretože je ošetrená chlórom a drobné mikroorganizmy v nej neprežijú. Taktiež je dobré spraviť si aj pečeňovú/ žlčníkovú očistu pomocou síranu horečnatého, „vypláchnuť črevá“ raz za čas… Mojou prioritou je teraz zbaviť sa "mrle", ale je to zrejme beh na dlhú trať, pretože ekzém máme celkovo v rodine, takže aj keby sa mne podarilo vyliečiť, môžem to zase od niekoho dostať, resp. aj keď by ekzém zadriemal, je určité riziko že sa opäť vráti. Nie som pesimistka, ale realistka. Toľko len môj názor, možno aj rady :) Pekný deň prajem...

sonicka_s

Keď sa objavia takéto problémy, nechajte dieťa poriadne vyšetriť, nechajte mu urobiť alergologické testy. Len liečenie pokožky nestačí

christine2

Každému zaberá niečo iné. Najlepšie je vyskúšať viaceré krémy a zistiť, ktorý vám robí najlepšie. NAjlepšie je zohnať si viacero vzoriek - z lekární alebo objednať a skúšať

Sona345

Kúpeľ z ovsených vločiek sa robí tak, že sa uvaria ovsené vločky vo vode s olivovým olejom, potom sa to premixuje a vleje do vody vo vani. A zaberá to naozaj výborne. Ale nerobte si tento kúpeľ ak máte aktívny ekzém, lebo vám ho može zhoršiť

lianka22

pomáhajú vám niekomu kúpele s ovsených vločiek? Dočítala som sa že to na ekzém pomáha. Ako sa to robí? To sa dajú len vločky do vody alebo ako? Díky

Kamilita

skús protopan radu - máš tam balenie doplnkov výživy aj premasťovacích prípravkov...mne nepomáhali kremiky ani masticky od koznej ci alergologicky a dost ma to privadzalo do sialenstva lebo rok co rok to bolo horsie a horsie a tento rok to bol strop tak som si po bludeni na nete povedala ze to skusim a zabral - do tyzdna som sa prestala skrabat a do mesiaca mi zmizli prve flaky spod kolien ;)

sunseth2

ospravedlnujem sa za spam, ale nema niekto prosim vas na predaj belogent mast, pripadne inu rovnako silnu alternativu?