Atopicky ekzem

Sona345

Fiona11, ďakujem. Prezrela som si stránku www.protopan.sk a dost ma zaujala. Co je super, ponúkajú na vyskúšanie vzorku Local Cream-u na suchú atopickú pokožku zadarmo, takže myslím, že za vyskúšanie naozaj nič nedám. Takže ďakujem za tip :-)

fiona11

Ja už dva roky doverujem produktom Protopan a pokožka sa mi veľmi upokojila. Majú skvelý ucelený program starostlivosti o pokožku zvnútra i zvonku, takže nepotrebujete nič ďalšie. Majú dokonca aj opaľovacie mlieko, takže nepotrebujem naozaj nič iné. Mne to pomohlo, možno to pomože i vám

milada11

Súhlasím s tým, že kortikoidné maste sú poslednou záchranou ale problém nevyriešia. Je doležité používať stále kozmetiku pre atopikov a užívať doplnky výživy. A samozrejme sa vyhýbať určitým potravinám - v mojom prípade hlavne čokoláde

Ivka 1

Mastičky s obsahom kortikoidov kožné problémy neriešia- neliečia , iba ich zatláčajú do vnútra a keď sa prestanú používať , ekzém je späť. Prášok na pranie detských vecí je chémia , síce možno trošku menej agresívna ako prášky na pranie pre dospelých ale predsa len chémia. Pomáha pitie aloe vera gélu , užívanie probiotik a nenasýtených mastných kyselín Omega 3 + Omega 9 , zvonku striekať Aloe Firstom + Aloe Lotion. Nezabudnite na dostatočný pitný režim, dieťatku nepodávajte mlieko a sladkosti nahraďte radšej ovocím a zeleninou.

Sona345

Keď sa objavi synom atopický ekzém, doktorka nám predpisuje kortikoidné maste. Nie som z toho nadšená ale po pár dňoch prejavy zmiznú. Skúšali sme to aj bez mastí ale bez úspechu. Detské oblečenie periem len v detskom prášku, dvakrát plácham a potom ešte raz v rukách, punčošky nosia len z prírodnej balny, vyhýbame sa čokoláde a používane kozmetiku určenú pre atopikov. Ja len dúfam, že z toho vyrastú

vajanka

Velmi dobre skúsenosti máme s Biodermou, konkrétne tento, Atoderm krém, je síce drahý, ale oplatí sa priplatiť. myslím, že teraz je nanho aj súťaž -odkaz odstránený-

janulikk123

Ahojte dievčatá,

našla som super sprchové gely a mydlá pre naše detičky aj na veľmi citlivú pleť. Veľmi odporúčam. :) moja mala mala ekzem a veľmi podráždenú pokožku. Vadilo jej veľa mydiel mala rôzne reakcie až kým som nevyskúšala Saponello. Ceny sú super a mávajú aj zľavy ako aj teraz.
-odkaz odstránený-

Luki :)

Ahojte, s ekzémom som sa trápil vyše 2 rokov, stále sa mi to zlepšovalo, zhoršovalo. Najprv som používal ELCOM, kortikoidný krém, ale potom som si povedal, že s tým prestanem, lebo mi to vo vlasoch spôsobovalo zapálené vlasové vačky. Skúšal som kozmetickú vazelínu, konopnú masť, bahennú masku ... ale v kuse ten ekzém na tej ruke bol, štípal a svrbel. Potom mi kolegyňa poradila jeden krém, trošku drahší, ale vyskúšal som. Pomáhal, tak som si ešte na ten ekzém určený krém objednal ešte jeden a už mám ekzém takmer preč. Na mokvajúcu fázu veľmi pomáha slezový krém a na suchú fázu zasa čajovníkový krém od výrobcu JUST. Nájdete ich tu:
www.justnahrin.sk
www.justnahrin.sk
pridávam sem aj link ako moja ruka vyzerala a ako vyzerá teraz.
s30.postimg.org
Ak som pomohol, tak som rád.

glorinka

výborné sú výrobky, ktoré namiešala doma v kuchyni matka pre svoju dcéru, pretože si už nevedela inak poradiť, masť, ktorú vyrobila zabrala :) www.ekzemyprirodou.sk

Milada12

Moje obidve deti trpeli atopickym ekzemom a nepomahali im ani masticky ani nic. Vzala som ich na biorezonancnu terapiu. Po troch sedeniach ekzem ustupil.. a asi po mesiaci zmizol uplne.. doteraz sa im nevratil. takze vrele odporucam biorezonanciu.. je ich niekolko na slovensku ale ja som bola vo Zvolene. www.biorezonancia-zvolen.sk . je tam aj cislo a da sa rovno objednat.