Atopicky ekzem

ester851

Ahoj Lola, to ti závidím, nám "domáce more" - soľ z Mŕtveho mora vobec nepomáhala. ale možno je to tými alergiami, že deti potrebujú prečistiť aj pľúca. Predsa len atopický ekzém vychádza zvnútra, problémy s pokožkou sú len dosledkom. Každopádne za vyskúšanie určite nič nedáte, my sa budeme ďalej liečiť v Chorvátsku :-)

Lola033

Nataly to neviem, ale more si môžeš spraviť aj doma. Konkrétne vyskúšať kozmetiku z Mŕtveho mora zdravie-drnona.sk Mne to veľmi pomohlo, trpela som tiež ekzémom. Keď som cítila, že ma svrbí koža a že sa to začína prejavovať, dala som si na kožu buď obklady z Mŕtveho mora alebo bahennú masku a cítila som, ako mi to sťahuje svrbenie a pokožka sa upokojuje. Momentálne už niekoľko mesiacov nemám problém s ekzémom, ale obklady z Mŕtveho mora mám stále doma, nikdy neviem, kedy sa zas budú hodiť.

ester851

My sme boli po prvý krát pri mori, keď mal synček 1 rok a zvládol to v pohode. Tiež nám lekárka nedoporučovala pred tretími narodeninami dovolenku pri mori kvoli zmene klímy, že detičky to možu zle znášať ale bolo to úplne bez problémov. Dokonca aj cestu zvládol v pohode

Nataly5

Dobrý deň, rada by som sa spýtala, v akom veku ste šli s deťmi po prvý krát k moru? Deti majú tiež atopický ekzém, len sa mi zdajú na cestu k moru ešte malé. Majú 4 a 2 roky. More nám doporučila aj detská lekárka ale vraj ho doporučuje až od troch rokov

ester851

Moj syn má tiež alergiu na roztoče a pele, takže pre dovolenku pri mori sme sa rozhodli aj z tohoto dovodu. A naozaj mu to pomáha. Na alergie i na ekzém. Pokožka sa mu krásne upokojila a stačí ju pravidelne premasťovať

denisa833

Mojim deťom pomohla pri atopickom ekzéme návšteva alergológa. Zistili im viaceré alergie a keď sme začali liečiť alergie, zlepšila sa aj pokožka. Ekzém sa upokojil a nevyskytuje sa v takom veľkom rozsahu

Nika_nika

Mne sa atopický ekzém podarilo zvládnuť až keď som začala užívať doplnky výživy. Dlhodobo užívam omega mastné kyseliny a probiotiká. Samotné premasťovanie pokožky mi nestačilo. Až keď som si dala dokopy vnútro, zlepšila sa mi aj pokožka. Okrem toho mi organizmus lepšie zvláda nápory v období alergií a viróz

Baborka

Mne najviac pomohol dvojmesačný pobyt pri mori. Bola som v Grécku na letnej brigáde a pokožka sa mi neuveriteľne upokojila. Predtým sa mi neustále tvorili červené fľaky hlavne na rukách ale od toho pobytu mávam občas len suchú pokožku a tú stačí dokladne natierať a zas je všetko ok

simona123

Protopan som tiež skúsila a zatiaľ som veľmi spokojná. Ich telové mlieko používam síce len rok spolu s omega mastnými kyselinami ale počas toho roka sa mi pokožka dosť skľudnila. Nie je už tak suchá, netvoria sa mi šupinky a počas toho roku som nemala ani raz nejaký významný prejav atopie. JA len dúfam, že tie účinky vydržia