Atopicky ekzem

Torina

Ja som s dcérou v Trávnici bola, tá voda je naozaj super, aj personál je skvelý, ale tie podmienky na pobyt pre alergické deti sú otrasné, akoby tam zostal stať čas niekde uprostred socializmu. My sme tam boli tri týždne a celý čas nám robili spoločnosť neprispôsobivé deti z detského domova, ktoré tam boli bez dozoru a na nich aj na nás tam boli dve sestričky!!! Tých detí bolo asi 20 vo veku od 3 do 16 rokov a boli strašné, potrebu robili, kde to na nich prišlo, trebárs aj do koša na chodbe, škaredo rozprávali, rozbíjali hračky....od toho času deti z decákov neľutujem, majú všetko a absolútne nič si nevážia, no je fakt, že láska im chýba....ale naspäť k liečeniu... boli sme tam na jeseň, čiže v období, kedy máme najmenej problémov, takže pokožku mala cez zimu relatívne fajn, ale aj oni jej ju tam natierali hormónmi. Ak by sa tam zmenilo to ubytovanie a strava, tak by som tam možno ešte šla, ale za týchto podmienok, ktoré tam sú, nie. Mali by sa kompetentní zobudiť a vraziť peniaze aj do zdravia zo vzácnych prírodných zdrojov, ale keďže to nie je komercia, tak sa na to kašle....

travnica

Detský liečebný ústav v Trávnici okres Nové Zámky lieči sa tam ekzém..Je tam termálna voda ktorá obsahuje všetky prvky ako mŕtve more.Úspešnosť liečby je až 90%. Pobyt preplácajú poisťovne.Odporúčam

pisk

S ekcémom je vždy problém, ťažko sa dá z toho dostať, ale existujú na to prírodné prostriedky, ktoré veľmi účinne pomáhajú s týmto problémom. Firma OKG vyrába prírodné prostriedky, bylinné oleje a mastičky, ktoré už vyliečili nie jedneho s týmto problémom. A skúsenosti ukazujú, že choroba sa nevracia ani po rokoch. Názvy týchto produktov sú: OK FaktorBase, OK Omega, OK Balsam, OK Alfa. Skúsenosti a bližšie informácie sa nájdu napriklad na stránkych vyrobky.vargad.net. Sú s nimi niekoľkoročné skúsenosti a niekolkoročná spokojnosť.

beskyd

no.. s tymto mam viac nez bohate skusenosti sam na sebe. dlhe roky som s tym bojoval so striedavymi uspechmi ale kedze to ma viac menej chronicky charakter, vzdy sa to vracalo.. zmeny rocnych obdobi napriklad boli dost kriticke. po dlhych rokoch, ked sa mi objavil mokvajuci ekzem uz aj na tvari (celo, pod ocami, na brade.., podotykam ze to malo suvislost s alergiou, ziadne ine ochorenie) som to vyriesil tak, ze som si na postihnute miesta daval obklad zo zihlavoveho caju sypaneho (v lekarni dostat bezne, ale nie iny, len zihlavovy.. a v ziadnom pripade neskusajte repik, heh) aby sa koza upokojila a zastavilo mokvanie. ked to vyschlo, niekolko tyzdnov som na to daval hormonalnu mast LOCOID 0,1%. to nielenze bleskovo zahojilo kozu ale zabranovalo svrbeniu a skrabaniu pocas spanku v noci (co som dovtedy nevedel ovplyvnit nijak, ani privazovanim ruk o radiator). samozrjeme, j eto hormonalna mast a treba to natierat v tenkej vrstve, nie je vobec potrebna dlhodoba aplikacia, mala byt to byt otazka 2 tyzdnov. dalsia vec, nikdy nech sa nestane aspon pocas liecby ze sa koza umyje vodou a necha sa sucha. to sa nesmie stat proste, treba si pytat od lekarky mast, skoda ze uz neviem ako sa vola ale je uplne biela, bez parafinu, bez akejkolvek chemie, zarabaju to priamo v lekarni, proste to nepodrazdi nikoho len premasti kozu co je treba robit. to je prave na to aby koza nevysychala po tom co pride do styku s vodou, okremv toho hormonalna mast sa neda pouzivat dlho, potom treba prejst na toto a obcas ta zihlava podla potreby. odkedy som toto zacal robit po dlhych rokoch ekzemu, uz sa neobjavil 5 rokov. drzim palce.

čkorica

Tiež trpím AE. Nemôžem povedať, že som vyliečená, lebo som ešte len na začiatku liečby, ale pomáha mi masť Protopic - veľmi zmierni svrbenie kože.

- mira

Zakazovať kvasenú zeleninu je nepochopenie problému zo strany doktorov, alebo žeby zámer ?

Nie je nutné naučiť sa s tým žiť, pretože to nie je nevyliečiteľná choroba, je treba len porozumieť problému.
Nedáva sa len ryža, bezlepkové obilniny sú 4. Z nich placky, knedlíky, kaše....
Pomôcka na regeneráciu črevných klkov je prírodný škrob kuzu, ktorý ľahko zapracuješ do jedla.
Nie je vhodné jesť kortikoidy pre ich negatávne účinky hlavne pre deti.
pozri viac info o bezlepkovej liečbe.www.institut.celostnimedicina.cz

Denz

Torina-
Liečba atopického ekzému/atopickej dermatitídy je dlhodobá, vyžaduje trpezlivosť.

Obdobia zhoršenia sa striedajú so stavmi zlepšenia.

Atopický ekzém je nevyliečiteľné !

Torina

Každý lekár nám síce povedal, že treba zo stravy vylúčiť množstvo vecí, ale je to neskutočne ťažké dávať jesť päťročnému dieťaťu len strukoviny, natural ryžu a žiadne zemiaky, žiadne mlieko a mliečne výrobky, bielu múku, nijaké ovocie a dokonca ani kvasenú zeleninu! A dokedy sa má to chúďa dieťa takto stravovať? Moja dcéra ma AE od narodenia, dietu som držala ja a ona bola dojčená rok a pol a aj tak malá hroznú pokožku a lekári nám samozrejme okrem diéty pre istotu vždy predpísali kortikoidy...vždy!!!! A práve tieto nahrádzame lampou, lebo nemá žiadne vedľajšie účinky a pokožka pri svietení neštípe tak, ako po natieraní. A po tých piatich rokoch som presvedčená, že deti s atopickým ekzémom sú pokusné králiky a každý sa na nich vyskúša niečo a najhoršie je, že každý odporučí nejaký super drahý liek, z ktorého má on tučné provízie, ale výsledky nie je vidno, lebo vyliečiť sa to nedá!!! Len sa treba naučiť s tým žiť a to je strašne strašne ťažké!

- mira

Lampa nelieči príčinu, a tou je poškodené trávenie.
Je potrebné zregenerovať črevo, črevné klky.
Musíš dôsledne vylúčiť mlieko a všetky mliečne výrobky, sladkosti, potraviny s lepkom, zemiaky, papriky rajčiny.

Na regeneráciu čreva nasaď nebrúsenú ryžu natural, pšeno, pohanku a kukuricu. K tomu domáce druhy zelenín, ktoré je treba tepelne upraviť, trochu strukován, semienok. Na zlepšenie trávenia po každom jedle jedz lyžicu kvasenej zeleniny tepelne neupravenej.
receptov je spústa a takáto strava je veľmi chutná.

lubicar

prosím vás, má niekto skúsenosti s lampou bioptron pri liečbe atopického ekzému? syn má 16r. a trpí AE už štyri roky a včera nám bola odporučená táto lampa,dakujem za rady