Skúsenosti s hormonálnou antikoncepciou CHloe

angeles

malé slniecko mylis sa v tom ze si chranena hned...to telo si musi na tie hormony zvyknut...na kazdej anti je pisane ze prvych 7 dni treba pouzivat barierovu antikoncepciu, cize kondom...na to treba davat pozor a este sa istit...

katka25

Milá lenka7/ neznamená že keď tebe nerobí žiadne problémy, inej babe bude tiež vyhovovať. Tiež som si kedysi myslela že niektoré baby trocha preháňajú, ale keď som si to vyskúšala na vlastnej koži, hneď som zmenila názor. Tiež som začala s Chloe, bola to moja prvá HAK, moj doktor ju predpisoval každej čo ja aspoň viem, lebo mal z toho biznis, mne žial nesadla. A problémy aké som mala? po týžni užívania mi opuchli končatiny, cítila som sa ako taký balón, šla som teda za doktorom a povedal mi že to je bežná reakcia a prejde... tak som ho poslúchla, postupne sa mi začali objavovať bolesti hlavy, ktoré som nepripisovala antikoncepcii, ale časom boli také silné že som sa už ráno budila s brutálnou bolesťou hlavy a v noci som nemohla spať, postupne sa mi zhoršilo videnie, celý deň som chodila ako omráčená, točila sa mi hlava, hmlisto som videla, nedokázala som sa sústrediť, začala som byť hrozne citlivá na zvuky, všetko mi vadilo, zašla som teda za tým mojím doktorom že aké mám problémy, no a povedal mi že to je asi z toho, ale nech to ešte mesiac vydržím, že by to malo prejsť (Brala som ju druhý mesiac, a chcel nech pokračujem ešte tretí). Tak som sa naštvala, zobrala kartu a odišla k inému doktorovi, no a ten sa pomaly zhrozil a povedal že už dávno som ju mala vysadiť keď mi robí problémy a že každej žene nesadne, predpísal mi inú (Mercilon) a s ňou nemám najmenšie problémy... takže tak. Neznamená že keď tebe sadla, musí aj ostatným. pekný deň prajem

lenka7/

čawte, ja už začínam 6. mesiac brat a mozem si ju iba pochvalovat...
nepribrala som nič, plet mam lepsiu a ziadne problemy nemam, ziadne neziaduce ucinky...
zmeny nalad alebo tak, to vobec nic..
podla mna niektore baby co tu pisete, ze mate z toho depky a zmeny nalad, je to tym, ze si to vsugerujete, lebo si to precitate v pribalovom letaku tie neziaduce ucinky, a potom ked nieco, vyhovarate sa na antiku...
so mnou to fakt nic nerobi, a uz to bude pol roka, co ju beriem :))
takze kazdemu iba vrelo odporučam :))

petinkaa

Ahojte, ja beriem chloe treti mesiac, bolia ma prsia strasne ale plet sa mi zlepsila... zatial som nepribrala, ale bojim sa ze naberiem (to je poslednz vec ktora mi chyba ku stastiu), co sa tyka zmeny nalady... niekedy mam strasnu depku a nervy zaroven... neviem... len sa fakt bojim aby som nepribrala...

male slniecko

ochrana je na 99%, ako v podstate pri kazdej antikoncepcii, nic nie je 100%. ak si ju zacala brat v prvy den menstruacie, tak si chranena hned.

lucinka 06

začala som užívať chloe kvôli pleti, ale samozrejme aj pre ochranu pred otehotnením. Chcela by som sa spýtať či je ta ochrana 100% a od kedy začína účinkovať. Prosím ak môžete poradťe...

male slniecko

lubka, vobec sa neriad oznacenim na blistri, ked zacnes brat v utorok, alebo napr. stvrtok, to je jedno. zober prvu tabletku a pokracuj v uzivani v smere sipky.proste prvy den menstruacie. len si pamataj, ktory den den to bolo, lebo vzdy zacnes novy blister brat v rovnaky den. len pre kontrolu. biele tabletky neobsahuju hormony.takze vezmes vsetky zlte postupne a potom prejdes na biele. teoreticky mozes biele aj vyhodit, ale potom je tazsie pamatat si kedy mas zacat brat dalsie balenie.