Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Skúsenosti s hormonálnou antikoncepciou CHloe

farmaceutka1

Moj nazor je, ze akykolvek umely hormon pre mlade baby, ktore nerodili (a nielen pre ne), je skodlivy a neprimerany zasah do organizmu. Aj ja som bola taka hlupa, ze som jeden isty kratky cas HAK brala, nastastie som ju vysadila kvoli neziaducim ucinkom. Nikdy viac by som to do ust nedala.
Predstav si citlivy hormonalny system mladej kocky, ktory je este nestabilny, su tam vykyvy cyklu, pretoze potrebuje este dozriet a naraz ho ovalis antikoncepciou. Subjektivne sa ti moze zdat, ze supeer, nemam akne, mam fajn vlasy, kramy mam presne na den a pomaly aj na hodinu, nemam bolesti...lenze pride cas, ked budes chciet otehotniet. A 1% zien, ktore brali HAK, aj vyse roka po vysadeni nema vobec menzes. O nieco vacsie % ho nema niekolko mesiacov. Vystrasena baba bezi na gyndu a tam jej pichnu tzv. vyvolavacku. A koleso sa roztaca. Nie jedna to pozna-injekcie, tabletky, vysetrenia a stale nieco nie je v poriadku. Lenze po tolkorocnom znasilnovani vlastneho reprodukcneho systemu sa ani niet co divit.
Okrem toho, HAK je na trhu par desatroci. Je zvlastne, ako narasta vyskyt rakoviny prsnika a maternice u teraz starsich zien. Suvislost samozrejme nikto oficialne nepotvrdi.
Podla mna je HAK, ak doma nemas 4-5 deti, hazardovanie s vlastnym zdravim.
Ved kazdy rok na nu umiera mnozstvo zien, len sa o tom nerozprava, lebo gynekologovia pouzivaju HAK pomaly na vsetky diagnozy.

Lilinkaa

Ahojky babky, berem Chloe a mám otázočku, ak chcem dostať skvor o 4 dni menzes, tak stačí vysadiť farebné o 4 dni skvor, a začať brať biele? A tak si cyklus posunúť? Nemôžem tým nič narušiť, prípadne keďže o 4 dni skvor vysadím, otehotnieť?

adrima

marika 32
aj mne narastol zadok zo stepperu a neberiem hak. takze to mas asi z cvičenia. ako casto na stepperi cvicis a ako dlho?

vevericka11

Ako sa uziva hak chloe a je pravda ze ma take ucinky ako tu opisujete ci je to inak a co sa tyka tej pleti zlepsi sa alebo nie

marika32

ja beriem hak chloe a mam s nou pozitívne, ale aj negatívne skusenosti. Zlepšila sa mi pleť, mam pravidelnu menstruaciu menej bolestivu, ale vytvorila sa mi celulitida a narastol mi jedine zadok :-( ale teraz neviem ci z hak alebo z cvicenia na stepperi..

hrkallka88

Ahojte vie mi niekto poradit ci je dobre uzivat HAK Chloe moj gynda mi ju teraz predpisal ale nejako mam z nej obavy som si citala co ste tu pisali a bojim sa ju zacat brat poradte prosim ako sa ma uzivat please...

kvietok01

Ahoj Anakondica brala som HAK 6 rokov vkuse a tento rok v januari som sa rozhodla ukoncit to,odvedy ako ju neberem trpim strasným pesimizmom,depresiou,vobec nic mi nerobi radosť a mna vobec nenapadlo,ze to bude asi ztoho..az teraz ked som si prečitala tvoj príspevok mi to otvorilo oči ..čo mam teraz robiť? cítim sa hrozne slaba psychicky,uz dalej nevladzem,všetkeho sa bojím ,neviete čo by mi mohlo pomocť? Mam za sebou aj vela stresu ale iba odvtedy ako som prestala uživať HAK som tak strašne schizofrena..dakujem za rady ..

anakondica

petruš: antikoncepcia dokaze narusit menstruacny cyklus do takej miery, ze prestanes menstruovat uplne a pripadne moze byt nutna aj operacia. v kazdom pripade, netreba panikarit, lebo stres ti na fyzickom stave tela nepolepsi, ale co najskor chod za svojim lekarom, lebo len ten jediny ti vie povedat, co sa deje. lebo mozno sa nic vazne nedeje a len mas zbytocne stres :)

k antiko Chloe - brala som ju asi pol roka a aj ked je to jedina antikoncepcia, z ktorej som mala plet ako babatko (naozaj som z toho unesena dodnes, ako mi napravila plet) ALE - bolievala ma neznesitelne hlava takmer kazdy den ---- stratila som chut na sex a trva to dodnes (od vysadenia presiel asi rok) ---- strasne mi kleslo sebavedomie, bolo to asi najhorsie obdobie v mojom zivote, mala som pocit, ze ma nikto okrem priatela nema rad, ze nemam ziadnych pravych kamaratov, ze v skole nie som dost dobra ---- jednoducho si myslim, ze

ANTIKONCEPCIA je pre telo SVINSTVO, nikdy uz po nej nesiahnem.