preco sa ovori ze gynekolog je lepsi ako gynekologicka

alicka34

Inak podla mna zalezi aj od lekara, aby tak nejak "presvedcil" svoje pacientky, aby chodili pravidelne a dbali o to, aby tu jednu prehliadku rocne proste mali. Vsetko je to o pristupe.

nechalicka

no, mne inak napadlo, ze mozno by bolo fajn, keby v zdravotnictve zaviedli, aby bol takyto typ prehliadok povinny, lebo inak si neviem predstavit, ako "donutit" niektore prist na vysetrenie :D

alicka34

Keity, presne tak to je, bolo aj bude :D Ale kazdej zene to zial nevysvetlis. Take zrejme prinuti navstivit gynekologa, len ked maju nejaky zdravotny problem, a to si myslim, ze je uz celkom neskoro. Ale tak, co spravime vsak?:) Mna osobne moj lekar chvalil, ze chodim pekne pravidelne, co sa o niektorych jeho pacientkach vraj teda neda povedat.

keity

Tak ale tu sa darmo clovek rozhorcuje nad takymito vecami:) Stale tu budu proste dve skupiny zien. Tie, ktore to maju na haku a tie zodpovednejsie.

nurse87

no niektore zeny to beru tak, ze pokial im nic nie je, tak ist rozhodne netreba, ale to je najvacsia chyba, ktoru mozu spravit. vsak praveze aby sa predislo takymto veciam a vcas sa zistil nejaky zavazny problem, tak je nutne to pravidelne kontrolovat logicky, tak proste povinne zakazdym idem, raz za rok ma to proste nezabije, zdravie mame predsa len jedno.

nechalicka

uf, tak to si narocnu temu vytiahla, ale pravdu mas. kiezby to teda nezanedbavalo tolko zien a idu k doktorovi az ked je ozaj zle.

keity

Presne tak, ved je to preda jedno z najdolezitejsich vysetreni si myslim. A teda nemyslim si to len ja, ale statistiky umrtia a diagnoz, ktore boli zistene prilis neskoro, hovoria za vsetko.

alicka34

Akoze vela zien, co pocuvam, tak ma s tymto problem, mne to teda absolutne nevadi, tiez to beriem tak, ze je to proste lekar ako kazdy iny:) Ani tieto prehliadky netreba zanedbavat, prave naopak, je velmi dolezite chodit na ne pravidelne. Ja osobne teda nechapem niektore zeny, ktore vobec nechodia. Vsak ved nevedia vobec nic o svojom zdravotnom stave, ja by som sa teda bala rozhodne.

nurse87

presne tak to vidim aj ja :D mam to rovnako. mala som na vyber, ci ist k zene alebo muzovi a vybrala som si chlapa a nelutujem vobec.

kajomija

joj, toto ja uz veru davno neriesim. a ani ziadna dospela zena by nemala. viacero kamaratok som mala, co si proste hovorili, ze by k muzovi nesli, ale nechapem to. pre mna je to akoby prirodzenejsie ako ked sa mi tam pozera zena :D