Detoxikácia organizmu

Príspevok v téme: Detoxikácia organizmu
Lubica81

Ahojte, skúšala som tu prezerať témy, no moc som toho nenašla o detoxikácii organizmu.. chcela by som si spraviť detox, no neviem ktorá "metóda" je najúčinnejšia, či jesť jeden deň jablká a piť nejaký bylinkový čaj alebo si napr. zakúpiť prípravok ako som tu čítala dr natura.. ale pravdu povediac, keď som bola na tej stránke a malo by zo mňa vyliezť to, čo bolo na tých obrázkoch, tak neviem neviem :) nechcela by som to vidieť :-D
veľmi sa detox začína vychvaľovať a chcem to skúsiť hlavne pre ten pocit, že vraj sú ľudia po tom vitálnejší :) ďakujem za odpovede ;)

watermelon

lubica to neviem kolko jablk, podla chuti, rozhodne sa neprejedaj a jedz len ked si hladna (z jablk vlastne asi budes stale). Ale to je velmi pomala detoxikacia, lebo prijimas stravu, i ked jablka sa povazuju za precistujuce.
Post sa drzi, ak nemas vazne zdrav. problemy, tak mozes aj 3 - 4 dni. Na zaciatok si mozes davat napr. 1 dnovy post raz za tyzden alebo kazdy druhy den. Pije sa len voda a to len ked citis smad. S kvalifikovanym dozorom sa zvykne drzat aj mesiac, ci 40 dni (ako Jezis).
Pri poste nesmies robit nic namahave, najlepsie je ostat doma a lezat, ved zistis zo skusenosti, nebudes mat energiu na nic (vsetka energia tela ide na detox) Navyse sa toxiny pri namahe vypustaju vraj pomalsie a rozpustaju nedokonale. Pred postom jest den len lahke jedla najlepsie surove ovocie a zel. Po poste urobit velmi pomaly prechod na predoslu stravu, zas jest len surove ovocie a zel.
Orechy a tuky nejest - spomaluju detox.
Detox sa da robit aj na cerstvyh stavach z ovo a zel. - je to ale pomalsia detoxikacia ako post o vode.

Lubica81

watermelon ďakujem, tak na začiatok si budem dávať jablčné dni.. je jedno koľko jabĺk sa za deň zje? a ako často si mám robiť takéto dni?
keby som chcela držať pôst, ten sa koľko dní drží? črevné sprchy robí doktor? prepáč, že sa toľko vypytujem, chcem to spraviť prvýkrát, lebo mám aj tráviace problémy, tak som zvedavá či mi to aj v tomto pomôže.
ďakujem

watermelon

neviem ci to nie su stratene prachy za Dr. natura, manzel uzival 3 mesacnu davku a nic z neho nevyslo ako na obrazkoch, ani sa mu stav nezlepsil. Najlepsie sa detoxikujes postom, crevnymi sprchami a potom upravou stravy. ALebo ako pises, davaj si cisto jablcne dni, jablko je vraj maly zazrak.