Detoxikácia organizmu

Príspevok v téme: Detoxikácia organizmu
Lubica81

Ahojte, skúšala som tu prezerať témy, no moc som toho nenašla o detoxikácii organizmu.. chcela by som si spraviť detox, no neviem ktorá "metóda" je najúčinnejšia, či jesť jeden deň jablká a piť nejaký bylinkový čaj alebo si napr. zakúpiť prípravok ako som tu čítala dr natura.. ale pravdu povediac, keď som bola na tej stránke a malo by zo mňa vyliezť to, čo bolo na tých obrázkoch, tak neviem neviem :) nechcela by som to vidieť :-D
veľmi sa detox začína vychvaľovať a chcem to skúsiť hlavne pre ten pocit, že vraj sú ľudia po tom vitálnejší :) ďakujem za odpovede ;)

mirabelmirab

RNG, chcem sa opytat ako sa da zbavit ziarenia z CT vysetrenia?resp. ho nejak eliminovat, kedze sa chystam na CT hlavy-dutiny, spankove kosti, stredne ucho... a je to asi silne ziarenie, urcite silnejsie naz RTG, ktore sa z organizmu dostava velmi pomaly-aj vyse polroka, tak ci mozem preventivne, alebo aj potom nieco uzivat, alebo nieco urobit, aby sa tie skodliviny CT ziarenia co mozno najrychlejsie dostali z organizmu? neviem ci som sa spravne vyjadrila, lebo velmi tym ziareniam nerozumiem, len viem ze je to skodlive a teda ci sa to da nejak ovplyvnit-detoxikovat ? dakujem pekne

Andrejka 025

ahoj, aj ja som to skúšala,ale dlho som len piť vodu alebo čerstvú šťavu nevydržala =D ..ale teraz som si kúpila detoxikačné náplasti tak uvidíme =D ..

Gesunde

Samozrejme, že sa naše telo dokáže liečiť samé. Veď keby to tak nebolo, tak už by ľudstvo dávno vydochlo. Najzdravší sú tí, ktorí neberú žiadne lieky.

doubledog

ano, obcas hej.
ale chcel som hlavne ukazat ten princip, ze ocista vychadza zvnutra a treba jej dovolit sa prejavit.

doubledog

ludske telo ma vacsinou dobre poriesenu detoxikaciu aj vlastnymi silami.

akurat je problem, ze mu nedovolime ju pouzivat, kedze tieto procesy nabiehaju najma vtedy, ked telo nie je zatazovane stravou alebo nejakou inou zatazou.
je to uplne rovnaky princip ako mentalna ocista - telo nemoze mat prilis vonkajsich podnetov, ak ich ma, neprepne sa na cistiaci rezim.

velmi zjednodusene
ak chcem ist meditovat k vodopadu, nezoberiem si tam smartfon.
ak idem cistit svoje telo, nebudem jest bravcovu panenku na slanine.

RNG

Go fruit, kvasenie obvykle propdukuje len CO2 a to nesmrdi. Sirove smrady(H2S, Merkaptany) su produkty hnitia a nie kvasenia a to je najma z hnitia nedotravenych nerozlozenych bielkovin pre nedostatok kyselin a roznych enzymov, najma bielkovinnych/proteolytickych.
Nedostatok kyselin samozrejme vedie k poruseniu zaludocnej kyselinovej bariery proti roznym mikrobom a po case zniceniu probiotickej crevnej flory

GoFruit

RNG ja som pod kvasenim myslela ked to zle travi a clovek z toho prdi smradlave sirove. Ja z ovocia a mojej stravy nic take nemam kym neskombinujem s niecim inym.