Detoxikácia organizmu

Príspevok v téme: Detoxikácia organizmu
Lubica81

Ahojte, skúšala som tu prezerať témy, no moc som toho nenašla o detoxikácii organizmu.. chcela by som si spraviť detox, no neviem ktorá "metóda" je najúčinnejšia, či jesť jeden deň jablká a piť nejaký bylinkový čaj alebo si napr. zakúpiť prípravok ako som tu čítala dr natura.. ale pravdu povediac, keď som bola na tej stránke a malo by zo mňa vyliezť to, čo bolo na tých obrázkoch, tak neviem neviem :) nechcela by som to vidieť :-D
veľmi sa detox začína vychvaľovať a chcem to skúsiť hlavne pre ten pocit, že vraj sú ľudia po tom vitálnejší :) ďakujem za odpovede ;)

RNG

Go fruit, kvasenie nastava vzdy, pokial sa dostanu do potravin zive kvasne kultury, tj nie su znicene silnymi zaludocnymi kyselinami.
A kvasne kultury su vzdy a vsade okolo nas pritomne. Aj viacere probiotika su vlastne kvasne kultury.

GoFruit

No lenze ja si nemyslim ze je clovek vsezravec. Ved dakedy sme boli zberaci plodov a neskor ktomu prisiel lov.Jeme vsetko teda mliecne vyrobky a obilniny len 10 000 rokov. To je nic oproti tomu ako dlho sme jedli plody aneskor aj maso ale striedmo urcite nie ako dnes. No ale mne je jedno co si kto mysli ja uz davno nikoho neprehovaram a neodhovaram.

GoFruit

Snajza kvasne procesy prebiehaju len ked kombinujes ovocie s inymi potravinami. Ovocie treba jest vzdy nalacno a jedina vec s ktorou ho mozes kombinovat je listova zelenina. Ja si kazde rano robim na ranajky smoothie zo zihlavy, kelu alebo inych listov, bananov a pomarancocej stavy. Obsahuje to takmer dennu davku vapnika, pol dennej davky omega 3 atd. Takze neviem co este vyvazenejsie moze byt. Su toho skoro 2 litre.
Takze este raz ovocie kvasi len v znecistenom tele a spinavych crevach plnych pozostatkov kvasiacich z inej hlavne zivocisnej stravy.

RNG

Telo potrebuje najma pestre potraviny, co uvolnuju rozne ziviny roznomerne, postupne , dlhsi cas.
Teda ziadne priemyselne spracovane a vysoko vyslachtene produkty. Slachtenie sa konalo roznym vyberom v casoch, ked ludia nemali ani sajnu o biologickych hodnotach a ako telo funguje.
Takze sme si to poriadne dobabrali.
Len jeden priklad, napr Indiani v udoli Mississippi, pokial zili lovecko zberatelskym zivotom mali priemerny vek 60 rokov. Ked sa zdruzili do vacsich osad a zacali intenzivne pestovat kukuricu, priemerny vek klesol na 50 rokov a dalsim slachtenim az na 45 rokov.
A to este nepoznali priemyselne nicenie potravin, zamorenia a intenzivne zmeny "vedeckym" slachtenim a dnesne geneticke manipulacie a patentovane chemikalie vsade okolo nas, vcitane liekov a prisad do potravin a zamorenej vody, pody a vzduchu.

šnajza

myslim ze ked sa konzumuje vela ovocia tak prebieha vela kvasnych procesov v tele co tiez nie je idealne. strava by mala byt naozaj pestra ako tu ludia pisu. nic neprehanat, lebo aj ked sa to neukaze hned, tak neskor sa problemy mozu objavit.
ja som zase citala ze ovela zdravsia je zelenina ako ovocie a hlavne listova zelenina.

GoFruit

Ja som toho tiez dost precitala ale hlavne sudim podla mojich skusenosti a najlepsie mi je na vitarianstve.
Inac som rozmyslala nad tym co pises ze na ovocnej strave si clovek pokazi travenie. To nechapem. Vysvetli mi prosim co myslis. Lebo prave ovocko je jedina strava ktora sa najlepsie a najrychlejsie travi a tym padom neberie telu energiu na ine procesy. Neunavuje. Cize telo ma vsetku energiu na liecenie. Ale je pravda ze po parrokoch na tejto strave telo odmieta travit varenu stravu a nechce hlavne zivocisne vyrobky a nevie to stravit. Myslis toto alebo co?

detox-girl

ano, s tym suhlasim. najlepsie by bolo zalozit si farmu, alebo na nejakej bio-farme nakupovat. ale nie kazdy ma taku moznost. okrem toho su tu aj kysle dazde, znecistena cela priroda, teda aj voda, dazdova voda, cize ani tie bio-farmy nie su stopercentne bezpecne. je to len mensie zlo, rovnako ako je mensie zlo kupovat bio-potraviny a ekologicke vyrobky. urcite si ale nemyslim, ze by mi zlepsilo zdravie konzumovanie pomarancov a grapov bohvie odkial, ale skor si kupim slivky alebo ceresne vtedy, kedy dozrievaju u nas. ved uz davno sa pise, ze by sme mali jest len ovocie a zeleninu ktora sa dopestuje v nasich zemepisnych sirkach a to v tom case, kedy je tu zrela. lenze ludia robia uplny opak: celu zimu jedia rajciny, uhorky, kiwi, melony a myslia si, ze to je presne to, co ich telo potrebuje. ja o tom silne pochybujem. tak isto ako som presvedcena ze napchavat sa masom a obilovinami je rovnako nebezpecne.
kazdy mame ale svoj nazor a podla toho sa stravujeme. malokto je na to odbornik, v skole sa o tom neuci a este ma aj kazdy iny nazor, teda z tych tzv. odbornikov, takze sa tazko zorientovat. mala som v rukach niekolko knih a v kazdej bolo nieco ine. tak som to radsej zabalila a snazim sa jest hlavne striedmo.