Detoxikácia organizmu

Príspevok v téme: Detoxikácia organizmu
Lubica81

Ahojte, skúšala som tu prezerať témy, no moc som toho nenašla o detoxikácii organizmu.. chcela by som si spraviť detox, no neviem ktorá "metóda" je najúčinnejšia, či jesť jeden deň jablká a piť nejaký bylinkový čaj alebo si napr. zakúpiť prípravok ako som tu čítala dr natura.. ale pravdu povediac, keď som bola na tej stránke a malo by zo mňa vyliezť to, čo bolo na tých obrázkoch, tak neviem neviem :) nechcela by som to vidieť :-D
veľmi sa detox začína vychvaľovať a chcem to skúsiť hlavne pre ten pocit, že vraj sú ľudia po tom vitálnejší :) ďakujem za odpovede ;)

RNG

Je pravda,ze okolo detoxifikacie je pisane hromada lzi,l3epsie povedane povacsine same lzi, ale nazor dr Bukovskeho, ze rastlinne enzymi sa znicia v zaludku je blud a tak isto jeho nazor na surove produkty, ktore su podla neho nami nestravitelne, lebo "varenim sa zvysuje ich stravitelnost".
Vid uspechu paleontologickej diety na zdravie.
Je pravda, ze varenie rozbije bunkove steny a tym to, co sa neznicili varenim sa lepsie absorbuje, ale varenim sa znici aj hromada roznych zivin, vitaminov, komplexnych cukrov a samozrejme enzymov.
Rad by som vedel, ako mi pan doktor vysvetli, ze ustne brana nattokinaza znizuje pocet krvnych zrazenin a riedi krv, co je dnes uz davno akceptovany fakt a mam ho aj na viacerych clenoch rodiny dokladne overeny, nakoniec aj na sebe, lebo tak som si odstranil zrazeninu v clenku minuly rok.
Naviac mnozstvo rastlinnych, fungalnych a bakterialnych enzymov sa dnes pouziva na cistenie tela a su velmi ucinne pri rakovinach, napriek nazorom pana doktora, ktory tu siri nazory hlavne organizovanej mediciny.

takto tak

napr. v tomto je uplne mimo, ved je dokazane ze mesiac vplyva na nas organizmus.
"Očistnú kúru si starostlivo naplánujte: astrológovia odporúčajú pustiť sa do nej počas dní, keď je mesiac v splne, nove alebo presne vo štvrtinách. Vy však nechajte mesiac mesiacom a riaďte sa predovšetkým tým, čo budete v dané dni robiť.
/////Hurá! Aspoň seriózny časopis sa nebojí napadnúť protichodné a nezmyselné tvrdenia astrológov a poskytovať seriózne rady.////"
Plus vela dalsich omylov ma v tom clanku, takze ho treba brat s rezervou.

takto tak

No neviem ci je Bukovsky az taky odbornik je zatazeny na soju, co je uz dokazane ze vo velkych mnozstavch nie je zdrava, teda skor, nemala by sa vobec jedavat pravidelne, iba minimalne. A on ju "pcha" do vsetkeho. On ani nevyzera velmi zdravo-plesaty, vychudnuty, bledy. Je na kazdom ci sa nim inspiruje vo vsetkom. Ale jedno je iste detoxikacia tu bola vzdy, aj pôst je len urcity druh detoxikacie. Ako to maju krestania, zidia, moslimi atd. raz do tyzdna sa odporuca postit, telu to len pomoze.

dixi-baba

teraz som si to precitala to od toho bukovskeho. ma asi v mnohych veciach pravdu, ale velmi sa mi na nom nepaci, ze je taky ironicky. podla neho nikto iny na slovensku sa nevyzna, iba on sam. on vzdy kazdeho zhadzuje. to je skoda, lebo potom ludia necitaju ani to, co by ich mohlo poucit. je velmi malo tolerantny. ked si pozriete jeho stranku, on do vsetkeho kibicuje, na vsetko ma najmudrejsi recept a riesenie. iba jeho ambulancia je ta naj, vsetci ostatni su podla neho amateri. myslim si, ze to jeho velikasstvo z neho robi takeho nesympatickeho cloveka. ja jeho stranku poznam a ked ju niekomu odporucim, vzdy mi kazdy povie - daj mi pokoj s bukovskym.

watermelon

bola som na tom, da sa to, nie je to az tak hrozne ako to znie a hlavne ten vysledok urcite stoji za to. Pokial mas milu sestricku, ktora ti aj brusko pomasiruje a hlavne od teba neutecie len co vyprsal cas. Ta moja odisla len co vyprsal cas a to sa mi nezdalo dobre...nebudem tu pisat preco, asi si domyslis, ale v kazdom pripade to nie je zla skusenost a kebyze znovu musim ist, tak idem. Rozhodne by som sa nebala, robis to pre svoje zdravie. A to si pis, ze tie creva to potrebuju.

Lubica81

watermelon a tá črevná sprcha sa ako realizuje? :) je to dosť nepríjemné, či to tak len znie? :) bola si na tom?

dixi-baba ďakujeeem :) idem si to prečítať

dixi-baba

precitaj si tento clanok, ktory bol uverejneny tu, na tejto stranke:www.zdravie.sk
ale ked sa ti to otvori, tak tam hore najdes heslo alternativna medicina, na to si klikni. otvoria sa ti temy, ktore su pod tym oznacenim a tam dole najdes aj tento clanok. len pri tomto clanku nie je napisane kto to je vlastne ta autorka, da sa to zistit iba ked kliknes na tu alternativnu medicinu. tam je o nej napisane aj preco vlastne prave ona pise o detoxikacii. je to dost podrobne napisane, ja som si to prvykrat cele ani nepozrela, trocha ma to nudilo, ale neskor som sa k tomu vratila a celkom sa mi to zislo. aspon si dam na buduce pozor ked sa budem sama detoxikovat. asi to stoji za to, ta opatrnost.

watermelon

este k crevnej sprche, skus zistit ci ju nejake zdravotne centrum robi v meste, kde zijes, ked nie, tak v nejakom blizkom. Viem ze sa robi urcite v BA.