Za mesiac 10 kg dolu

Anna1984

Ahojte chcela bisom schudnut 10kg za 10 dni chcela bisom sa opitat ci jeto mozne schudnut tak vela v tak malom case jeto mozne? a da sato?

verčaaaaaa

JA SOM SCHUDLA TAKTO:
Behala som 4x do týždňa 35 min. (tempom ktorým zvládneš behať aspoň 30 min. )
Snažiť sa jesť zdravšie..podľa vlastneho usudku..napr. radšej si dať chleba so šunkou(kuraciu morčaciu)alebo s reďkovkou, vajcom..ako so slaninou...sladke som nahradila horkou čokoladou 70% alebo mysli apod.
Žiadne sladke vody ani nesladiť čaj.
Veľa piť.

PS: Behám 2 mesiace

Shak1ra

10 kg za mesiac je v pohode zhodiť, nie je to žiadna veda, dá sa to aj skôr, mám to osobne odskúšané.

Samozrejme, teraz mám všetko naspäť aj s bonusom, a to preto, lebo ja osobne nie som schopná dodržiavať tento druh životného štýlu dlhšie ako ten spomínaný mesiac, pretože... som lenivé hovädo. A pritom to vôbec nie je ťažké, lenže keď som blbá, tak som blbá. Tak mi treba, čo ti poviem? :-)

Postup na zhodenie 10 kg za mesiac je jednoduchý a otrepaný, určite si ho počula a čítala miliónkrát, teda, pokiaľ sa zaujímaš o tieto delikátne vecičky ohľadom váhy, zhadzovania sadla a pod.

Jednoducho treba:

1. každý deň mať nejaký pohyb. TO JE ZÁKLAD!
Čím viac, tým lepšie. Hlavne sa nehanbiť.
Veľmi dobre viem, aké trápne je človeku s nadváhou, keď sa natriasa pred zrakmi iných. Ale naučila som sa to prehliadať. Urob to aj ty. Veď čo ti môžu urobiť? Povedala som si, že pokiaľ ma fyzicky nenapadnú, seriem na nich. Je to môj život, nie?
Pod pojmom pohyb nemám na mysli ťažké športové aktivity.
Ja osobne som začala rýchlou chôdzou a túlaním sa po kopcoch, to ešte na začiatku, no ku koncu mesiaca som bez problémov niekoľko minút behala - a práve vtedy nastali najväčšie zmeny. Fakt, nabrala som svaly a tuk sa zo mňa len tak vyparoval :-)

2. upraviť stravu, RADIKÁLNE. Čo najviac bielkovín, čo najmenej sacharidov, tukov atď.
V mojom prípade to znamenalo: so sladkosťami som sa nadobro rozlúčila, takisto so všetkými tými slanými sračkami, čo som chrumkala.
Biele pečivo som v pohode jedla, akurát že vždy, VŽDY v dopoludňajších hodinách, na raňajky.
Vždy som jedla len vtedy, keď to moje telo potrebovalo, nie vtedy, keď som uvidela nejakú dobrotu a niečo vo mne vyslalo signál: Vyzerá to super, zožeriem to.
Mäso som vylúčila úplne, je tam zbytočne veľa tuku, je ťažko stráviteľné a bielkoviny, ktoré sa v ňom nachádzajú, sa dajú v pohode nahradiť z rastlinnej stravy.
Hlavne veľa ZELENINY a OVOCIA, najlepšie urobíš, ak začneš piť bylinkové čaje, žihľavový, šalviový, lipový... pozri si na nete, ktoré najlepšie zrýchľujú metabolizmus.
Keď budeš mať chuť na sladké, daj si sušené ovocie, napr. banány, slivky, ananás... sú super a v pohode nahradia čokoládu.
A keď už sme pri tej čokoláde... kvalitná horká čokoláda ti môže len prospieť.
Ak máš naopak chuť na slané, kľudne si daj pražené arašidy. Sú super. Samozrejme, v rozumnom množstve.
Takže, hlavne veľa ovocia, zeleniny, sóje, všetky tie super cereálne jedlá, v dnešnej dobe sú chutné aj tie.

3. A POSLEDNÉ, NAJZÁSADNEJŠIE PRAVIDLO: NEPREŽIERAŤ SA!
Akonáhle pocítiš, že si plná, STOP! To je asi môj najväčší problém. Aj keĎ som najedená, ladujem ďalej ako drvič.

_______________________________________

BTW, nechcem robiť reklamu, ale k trvalému a účinnému schudnutiu naozaj odporúčam knižku Vysoká škola chudnutia od Edity Sipeky, tak nejak sa tuším volá.
Je to úžasná knižka, ktorá ti poradí, ako schudnúť bez akéhokoľvek obmedzovania sa.

Držím palce, verím, že v živote nájdeš šťastie :-)

zuzi74

Lebo tak ako ich rychlo zhodila tak ich aj rychlo nabrala a zrejme este viac. Komu niet rady, tomu niet pomoci. Hlupe zenske drasticke diety.

Martinit

Koľko krát to tu mám ešte napísať
Prvá zásada: RADIKÁLNA zmena stravy a DODRŽANIE tej stravy. To znamená už nikdy sa neprejesť nejakými sladkosťami tučným jedlo atď veď to poznáš.

Cukor je takmer absolútne všade

Preto: Biele pečivo vyhodiť von oknom aj z hlavy, cukor preč, sladené nápoje preč, káva preč, mäso preč alebo drasticky obmedziť.

Umelé sladidlá preč (je z nich ešte väčšia chuť do jedla)

Popísal som asi najťažšie fázy chudnutia

Ak chceš niečo extrémnejšie

Ráno pocvič strečingové cviky aspoň 1 hodinu.

Zjedz 1 jablko.

Z práce choď priamo na nejakú túru aspoň 1,5 - 2 hodinovú túru/prechádzku.

Prídeš domov znova tak trištvrte hodinky až hodinu pocvič strečing.

Zjedz 2-4 jablká poprípade nejakú zeleninu.

Nakoniec už len ísť do postele.

A na druhý deň to isté.

Rovnako tak celý mesiac.

Mnou odskušané pri držaní sa tohoto postupu bez toho aby si sa znova začal/začala stravovať tak ako pred tým žiadny jo-jo efekt nehrozí.

Na všetko to potrebuješ ale PORIADNE PEVNÚ Vôľu, bez nej to ani neskúšaj, lebo ako náhle ťa niekto ponúkne niečim lepším alebo dostaneš chuť na niečo sladké atď nebudeš vedieť odolať a si tam kde si bola/bol

lenuus :D

Schudla som 10kg za mesiac :) a velka zmena :) staci len jest pravidelne 3-krat za den a pit pravidelne...to znamena jest ranajky-ovocie obed-zelenina a na veceru som mala mlieko...alebo ovocie a celozrnne chlebicky....minimalne som jedla a cvicila som denne aspon 30min :)