Už naozaj nevládzem

Príspevok v téme: Už naozaj nevládzem
marushik

Ahojte,
práve som sa vrátila z wc-ka. Naposledy-včera- keď som "TO" urobila, povedala som si že už nikdy viac!...Už asi 1000-cí krát...
Preklínam deň, keď som to spravila prvý krát. Neviem si už predstaviť aké to je žiť bez neustálych myšlienok na jedlo a na to čo s ním po jedení "musím" urobiť. A vlastne, mnohé z vás ste si asi podobným prešli,alebo ešte prechádzate...
Mám 22 rokov. Bulímia ma trápi už dobré tri roky. Prepadla som jej počas toho ako som mala anorexiu, ktorá sa mi začala v mojich 19 rokoch. Prestala som skoro úplne jesť, aj keď to bolo pre mňa utrpenie,pretože jedlo milujem... ale neznášala som sa, svoj celkový vzhľad(čo sa doteraz nezmenilo:(...práve naopak, čím ďalej, tým viac, sa samej sebe hnusím). Vtedy som na výšku 167 cm mala 52 kíl a to sa mi zdalo priveľa. A tak som to dotiahla na 46. Verte či nie, bolo to jediné obdobie v mojom živote, kedy som sa cítila celkom "pekne" a príťažlivo...avšak, potom som začala brať antikoncepciu kvôli menštruácii, ktorú som nemala viac ako rok a pribrala som na pôvodných 52 kg. Kvôli priberaniu, ktoré neprestávalo, sa u mna postupne vyvinula depresia, až som začala navštevovať psychiatra. Predpísal mi lieky-antidepresíva, z ktorých som pribrala ďalších 8 kíl...Od vtedy je tomu rok a ja mám stále váhu okolo 60-63 kíl, hnusnú bulímiu a hnus zo seba.. Nenávidím sa ako nikdy predtým :( Nikto z blízkych o mojom probléme nevie a ja neviem ako ďalej. Preto som sa odvážila aspoň k tomuto, že sa zdôverím s Vami. Viem, že chcem byť zdravá,nechcem sa už neustále len prežieraŤ, ale moja vôľa je slabá. A chcela by som sa mať konečne rada, aby som mohla viesť plnohodnotný život... Ak by ste mi vedeli poradiť dievčatá, ktoré ste sa z toho dostali, bola by som Vám úprimne vďačná. Takisto ako sa poteším aj slovám Vás kočky, ktoré tým prechádzate teraz...Ďakujem...
--------------
Poradňa - Poruchy príjmu potravy - www.zdravie.sk

zuzka1911

IT'S NOT ABOUT WHAT YOU ARE EATING, IT'S ABOUT WHAT'S EATING YOU.

Tento citat som sem chcela dat este vcera, no nejako som na to zabudla. Je v tom kus pravdy :)

zuzka1911

Asi dam na Tvoju radu a vyskusam jest 5x denne a to, na co budem mat chut. Asi si aj dam to jedlo, co mi babka nabalila. Vzdy to vyhadzujem :( Budem pisat ako to ide. Dakujem za Tvoje rady, cenim si vsetko.

wasabi

Zuzka..
a co spravis ak ti v stredu ta naplanovana zmrzka nebude chutit..hm?
ja si ju dam aj mimo jedla..ked mi zachuti...a na vahe sa to nijak neodraza...
prosiiim...pocuvaj len svoje telo..a svoj hlad....a svoje chute...a vsetko bude ok..ver mi...skus to...ked som to dokazala ja po 17 rokoch...!!!!! dokazete to aj vy vsetky....ja vam verim...
mne je veelmi smutno...ze pol zivota som prezvracala...ani to nebol zivot...vsetko sa tocilo okolo jedla a hajzlovej misy...prezivala som hrozne stavy...nenavidela som sa..chcela som umriet...pritom mam 2 krasne deti..keby som ich nemala...daavno nie som tu...je to mrcha choroba...cloveku sa nechce zit....
ale ja to som to zvladla holky....uz nepovolim nikdy....nedopustim aby ma jedlo tak ovladalo....spravte razny krok aj vy...nie ze tu napises idem do toho...a vzapeti sa dozeries a vyzvracias..to je to najjednoduhsie spravit..
proste sa naser...a pod so mnou...ak chces schudnut...urcite neschudnes hladovanim..ani zvracanim...ja som teraz zistila ze to ide jedine pravidelnou stravou...
prosiiiim...holky....posluchnite....mna naplasilo ze zvracanim ochudobnujes telo o draslik..co sposobuje zastavu srdca....tak bojujte do riti......

zuzka1911

No, asi mas pravdu ... Ked si to planujem, stale je to o tom istom, ze na to myslim. Hm, asi hej.
A Tebe to islo hned alebo si sa k tomu postupne dopracovala ?

wasabi

Zuzik...
mne je z toho smutno...ja neviem...planovat si jedlo.....je to znovu o tom ze ta to jedlo ovlada....a to nesmie....malo by to byt tak...no ze ides s kamoskou po meste...dojde ti chut....tak si tu zmrzku das...neriesis...a ides dalej....aj ja si ju tiez dam mimo jedla...ked mi zachuti...neviem...ale planovat si...no ze pozajtra dam zmrzku...nie je ok....treba si ju dat ked ti zachuti...a neublizi ti na kilach...ver mi...
ked ale budes takto vsetko planovat...nikdy sa z toho nedostanes...ja neviem..mozno sa mylim..moj nazor ale...jedlo sa nemoze planovat!!!...som hladna..dam si...pomalicky jem...prezuvam veelmi dlho...aby som pocitila ze som syta...tak NIKDY NEPRIBERIES !!!!!!! to ti prisaham...oki moja???

zuzka1911

17 rokov ? WOW !
Vies co, ja ani neviem preco to az takto prehanam. Najprv som to robila kvoli vahe, ale teraz asi zo zvyku. No tak jasne, ze niekedy si dam aj nejaku blbost, ale stoji ma to dost vela vycitiek. Ale ak si to naplanujem, ze sa dohodnem s kamoskami dopredu, ze pojdeme na pizzu alebo na zmrzku, ja sa na to psychicky pripravim a je to ok. Ale take veci, ze niekto otvori cokoladu a ja si spontanne vezmem , to nie. To ma vie vyhodit z miery. Mam tendenciu si vsetko strasne planovat ... Je to zle ? Ale zase , planovat si jedalnicek dopredu sa NAM odporuca. Drzis sa toho, mas to naplanovane, menej chodis vracat. Teda mne to pomaha. Naplanuje den-dva dopredu a je. Uz teraz napr. mam v plane, ze v stredu idem s kamoskou na zmrzku. A tesim sa, dam si.

wasabi

Zuzka....
mojaaa....ozaj to prehanas s tou zdravou stravou...nevravim ze je to zle...keby to slo prirodzene z tvojho presvedcenia...ale ty to asi robis koli vahe.....
ja som lietala v bulimii neskutocnych 17 rokov....sa este cudujem ze zijem....ale ked som zacala s pravidelnou stravou...povedala som si...budem jest 5x denne...a budem jest to..na co mam chut...tak to aj robim...a tak je mi fajn....
mozno preto zlyhavas..bo sa snazis jest extremne zdravo...preco ale???chcem to vediet...je to z tvojho presvedcenia...noze chces jest len zdravo...alebo tak robis koli tomu aby si nepribrala...potrebujem vediet PRAVDU....ok?

zuzka1911

pytam sa,

az teraz som si vsimla Tvoj prispevok, prepac. S cim ides rupnut ? S jedenim ? Ides sa vygrcat ? Nerob to, to sa radsej nenajedz alebo si urob caj, kavu ... Negrcaj !!!
Strach z priberania je hrozny. Ja sa toho tiez bojim, no pokial naozaj budes jest zdravo, pravidelne, vela zeleniny, ovocia a plus pohyb, podla mna nepriberis. Ja jedavam zdravo, vyberam si potraviny. To mi tiez ale doktorka povedala, ze je PPP. Vola sa to ortorexia. Tak ale radsej sa budem prehnane zdravo stravovat ako grcat alebo mat anorexiu. Ja sa snazim absolutne nejest sladke (ked sladke, tak ovsenu kasu s medom), ak je moznost, nejem spolu maso a zemiaky. Dam si k tomu radsej zeleninu. Potom mam lepsi pocit a nie su take hrozne vycitky. A je mi jedno, ze mama vrieska a zazera. Proste si to nedam. Co je ale moj problem, mam rada pecivo, chlieb ... No ale tak co uz.

Inak, dost ma poslednu dobu bolieva chrbat... Bojim sa osteoporozy :( Ma tu s tym niekto skusenosti ?

zuzka1911

Nie lulu, neboj sa, ja to nejdem vzdat ! Uz som vo 4.rocniku a to by bola fakt skoda. Najhorsie co sa moze stat je, ze budem opakovat rocnik. Kreditov som nazbierala dost, len mam problem s jednym predmetom, uci nas to dekan. No uvidime ako to dopadne. Dnes si cely den hovorim, ze urobim to, dam to, musim to dat a ak nie, aspon budem mat buduci sk.rok trosku volnejsi a budem sa moct sustredit aj na ine veci ... Aj ked, najradsej to uz chcem mat za sebou :)

Wasabi, ja si to jedlo ani nevycitam, len nad vsetkym priliz premyslam. Proste , ked si idem dat jablko, nedam si ho len tak, ale furt rozmyslam... Ze dam si ho teraz ? Alebo az o pol hodinu ? Vlastne ani nie som hladna ... Nutim sa jest. Minule som sa uz konecne rozhodla, ze si dam ranajky. Tak som si ich urobila. Potom som to vyhodila a potom som si to urobila znovu ... Takze tak. Je to takze baby, ale zvladnut sa to da. Najlepsie s niekoho pomocou, lebo samej sa mi bojuje tazsie. Vzdy je fajn, ked som akoze "pod dohladom" a papam s niekym. Ale to som uz pisala milionkrat. A treba jest to, co nam naozaj chuti, aby sme sa naucili jedlo si vychutnat. Ja niekedy jem cely tyzden to iste. Neviem ... Proste mi nieco chuti, jem to stale dookola. Teraz ficim na zeleninovom salate, urobim si do toho vlastnorucne nizkotucny dresing a aj vlastnorucne krutony z celozrnneho pociva. Mnam ! Takze tak. S tymto jedlom som vnutorne stotoznena a nejdem to dat von. Je to zdrave, dostanem nejake vitaminy a tak ... A polievky :)
ok, idem sa ucit ... Nechce sa mi, ale idem sa prinuuutit ... Jaj, a furt si robim zazvorovo citronovy caj ! Mnam ...
Marushik, tie sladkosti nekupuj. Ked ides do obchodu, napis si co kupis a drz sa zoznamu. Proste to nekup !!!