Už naozaj nevládzem

Príspevok v téme: Už naozaj nevládzem
marushik

Ahojte,
práve som sa vrátila z wc-ka. Naposledy-včera- keď som "TO" urobila, povedala som si že už nikdy viac!...Už asi 1000-cí krát...
Preklínam deň, keď som to spravila prvý krát. Neviem si už predstaviť aké to je žiť bez neustálych myšlienok na jedlo a na to čo s ním po jedení "musím" urobiť. A vlastne, mnohé z vás ste si asi podobným prešli,alebo ešte prechádzate...
Mám 22 rokov. Bulímia ma trápi už dobré tri roky. Prepadla som jej počas toho ako som mala anorexiu, ktorá sa mi začala v mojich 19 rokoch. Prestala som skoro úplne jesť, aj keď to bolo pre mňa utrpenie,pretože jedlo milujem... ale neznášala som sa, svoj celkový vzhľad(čo sa doteraz nezmenilo:(...práve naopak, čím ďalej, tým viac, sa samej sebe hnusím). Vtedy som na výšku 167 cm mala 52 kíl a to sa mi zdalo priveľa. A tak som to dotiahla na 46. Verte či nie, bolo to jediné obdobie v mojom živote, kedy som sa cítila celkom "pekne" a príťažlivo...avšak, potom som začala brať antikoncepciu kvôli menštruácii, ktorú som nemala viac ako rok a pribrala som na pôvodných 52 kg. Kvôli priberaniu, ktoré neprestávalo, sa u mna postupne vyvinula depresia, až som začala navštevovať psychiatra. Predpísal mi lieky-antidepresíva, z ktorých som pribrala ďalších 8 kíl...Od vtedy je tomu rok a ja mám stále váhu okolo 60-63 kíl, hnusnú bulímiu a hnus zo seba.. Nenávidím sa ako nikdy predtým :( Nikto z blízkych o mojom probléme nevie a ja neviem ako ďalej. Preto som sa odvážila aspoň k tomuto, že sa zdôverím s Vami. Viem, že chcem byť zdravá,nechcem sa už neustále len prežieraŤ, ale moja vôľa je slabá. A chcela by som sa mať konečne rada, aby som mohla viesť plnohodnotný život... Ak by ste mi vedeli poradiť dievčatá, ktoré ste sa z toho dostali, bola by som Vám úprimne vďačná. Takisto ako sa poteším aj slovám Vás kočky, ktoré tým prechádzate teraz...Ďakujem...
--------------
Poradňa - Poruchy príjmu potravy - www.zdravie.sk

marushik

Petrusik,
no, mas PPP, o tom niet pochyb...mrzi ma to, lebo
je to choroba velmi velmi zla :( Ja le poviem tolko, ze ti drzim prsty, aby si sa z toho dostala, lebo potrebujes zmenit uuuplne obraz o sebe, moja, jedno jablko...to je absurdne :-( Potrebujes sa vyliecit, tak ako aj ja a vlastne vsetky co tu sme...A kludne pis, nemusis sa bat ze ta niekto odsudi alebo co...sme v tom vsetky spolu, kazda z nas ma problem...Jaj, preco take nieco existuje? PPP...fuj, otras, humus!
Zvladneme to, zvladneme to, zvladneme to....ok?

petrusiik

ahojte dievcata uz dlho Vas citam no nikdy som sa neodvazila napisat az dnes :) no tak ja mam tiez problem a aj ked si ho uvedomujem stale dookola robim chyby :( takze ja ani neviem ci som bulimicka ale co uz sa sama v sebe nevyznam :(( skusim sa opisat ak to nevadi:) taakze cez tyzden nejem skoro nic jablko denne alebo tak a pijem stale vodu co je skor k anorexii no obcas ma prepadnu chute a tak si nieco dam aj vecer a prave vtedy pridu poriadne vycitky co som to spravila a idem vracat :( je to hrozne uz neviem ako dalej noo stale sa mi zda ze som tucna aj ked som uz schudla niiiic na sebe nevidim :(( je mi z toho tak smutno tesa zo seba ale ja fakt neviem co mam robit ked si predstavim ze mam jest 5krat denne tak to fakt nedokazem noo a teraz sa mi uz aj to jablko zda vela ked vsak som pod dohladom jedavam 3krat denne a vteda väcsinou travim na zachode cas po kazdom chode :((
som sa nejako rozpisala..drzte sa dievcata aby Vam to slo ako chcete ja to uz nezvladam a ked si tak vezmem ani vo vnutri svojho srdca nechcem proste chcem byt chuda a nic moj mozog neovladne ani to ze chcem by zdrava a mat deti..ja neviem co so mnou bude no snad to zvladnem aspon dufam :)

marushik

Zuzka moja,
kludne sa vyrozpravaj aj nabuduce, mne to len pomoze, pretoze si aspon uvedomujem viac ze nie som sama v tejto zacarovanej ciernej diere :(
Ja som dnes zacala rano fajn, ale teraz k veceru som mala chut na sladke a tak som doslova vyzrala vsetko co som mala v zasobach..ja si asi fakt uz nemozem kupovat sladke a take veci, lebo ja ked si dam len kocku cokolady, mam tendenciu to uz dokoncit prepchat sa uplne najviac ako sa da a potom zas grcat...ked zjem zeleninku, tak nikdy nemam vycitky a nikdy nemam chut to vyvracat, asi by som mala uplne vylucit sladke...inac, ja som na intraku a tu je to o to horsie, ze ked su tu baby, tak sa nemozem potom ani vygrcat a ked to mam vsetko v zaludku a nespravim ten ritual, pocitujem strasnu uzkost a nenavist k sebe...ved viete...no, takze asi asi takto so mnou. Jaj, ale chcem byt zdrava!!!

A iiiáááá,
aj tebe dakujem za komentik, hej snazim sa to takto brat, najhorsie je na tom ze ja si to vsetko uvedomujem, ale niekedy je to silnejsie ako ja, ako moja buducnost, ako moje zdravie...proste, je to velk velke svinstvo..ako som v uvodnom komentari napisala, preklinam den kedy som to spravila prvy krat :(...ale ja verim ze sa z toho dostanem a raz budem mat zdravu rodinku. Vdaka za podporu!!!

iiiáááááá

suhlasim s rozmarou. ja tiez nemam bulimiu ani anorexiu, ale tiez by som pridala este jednu alternativu (na mna by totiz urcite zabrala): skus mysliet na to ze raz budes mat uzasneho manzela a budete chciet mat krasne dietatko. a to dietatko bude potrebovat zdravu mamicku, aby malo vsetko co potrebuje. preto nenic takto svoje zdravie lebo by si to mohli odniest v buducnosti ini. drzim ti palce nech to cim skor prekonas a budes stastna. nikto so sebou nie je stopercentne spokojny, ale vsetko je to v hlave. preto sa nauc mat sa rada a kazde rano hned ako sa zobudis a usmej sa a povzbud sa (zazracne to podla mna pomaha). stanov si nieco co je naozaj pre teba dolezite, preco by si bola ochotna sa co najviac snazit a vyliecit sa z tohto trapenia.

zuzka1911

Rozmara,
paci sa mi Tvoj pristup. Vacsina dievcat, ktore v podstate nevedia cim prechadzame nas odsudzuju a myslia si, ze sme sproste, ze len chceme schudnut a nechapu, ze je to vlastne psychicka porucha. Takze Ti dakujem za Tvoj nazor a cenim si, ze nas chapes.

Marushik,
super !!! Drzim palce s pravidelnou stravou, je to tazke, ale ako som povedala, stoji to zato :) A urcite daj vediet ako sa Ti dari. Kludne pis co jes atd., my si to tu radi precitame.

Baby,
ja som dnes inak doslova pregrcala poobedie. Nechapem :( Som znechutena ... Ale tak nevadi, zajtra opat bojujem. Neviem preco, nechapem. Zjedla som salat !!! A predtym som bola na dlhej prechadzke. Asi su to skusky ? Ja uz fakt nevladzem s tou skolou. Nebavi ma, chodim tam neviem preco, ale uz tam chodim tak dlho, ze je mi trapne aj pred sebou samou to vzdat. A viem, ze ta skola mi nikdy nic nedala a ani neda. Uplne to tam nenavidim. Alebo to bude chlap ? Bozeeee, mali sme ist von a zase nic. No dnes to bola depka a tak to aj dopadlo. V hajzli skoncilo vsetko jedlo. No fuj hnus :( Nevadiiii Zuza, hlavu hore ! Sorry, musela som sa vyrozpravat :( Ale ja uz nechcem ani viacej chudnut. Som takto so sebou spokojna. Ved mam 55kg a to je akurat. Ludia mi hovoria, ze priliz, ale takto je to ok. Nechcem ani pribrat, ani schudnut. Takze rano zacnem den nejakym ovocim, to je fajn na rano :) Ok baby, idem umyt ten hajzel, lebo sa dogrcam este raz ...

A drziiiiiiiiiim palce ! Vam a aj sebe !!!

marushik

Rozmara,

dakujem ti za tvoj koment, prave naopak som rada ze si sa ozvala ako "nebulimicka"..lebo ja nou raz tiez nebudem, verim tomu:) Beriem si k srdcu aj tvoj nazor, pretoze s tebou mozem vo vsetkom len suhlasit...akurat mi chyba jedna velmi dolezita vec na ktorej musim pracovat a tou je pevna vola a potom to hadam pojde,..ked pisem tieto riadky, sama neverim tomu co pisem (ze nebudem bulimicka atd.), ale snazim sa verit a dufat! Drzte mi prsty, prosim...A dievcata - spoluputnicky, aj ja Vam drzim, zvladneme to, musime.. Aby sme nas zivot zili, nie len prezivali..

rozmara

ahoj, sice bulimiu nemam, preto mozno nie som adekvatny clovek na davanie rady ako sa z tvojej situacie dostat, ale nedavno som pocula pekne motto,na ktorom je kus pravdy: priroda by nemrhala energiou aby stvorila niekoho zbytocneho a skaredeho... Ja mam tiez 167cm, 60kg a este som aj pribrala, lebo som zacala brat antiku a som mrncala som, ze som napucana, ale aspon sa mi zvacsili aj prsia:)Myslim si, ze zly pocit zo seba zazenies cinorodostou. Ak mas vela volneho casu, chod si zabehat (budes mat dobru naladu, schudnes a zaroven sa znizi chut na jedlo-idealne) alebo mozes ist niekomu pomahat, napr.teraz pri odstranovani nasledkov povodni. Proste, aby si zahnala myslienky na seba a jedlo. A este mi napada, ze jedlo je predsa super vec, jedna z najvacsich radosti tohto sveta, tak si ho pomaly vychutnavaj, tes sa z neho a predstav si ako tym svojmu telu prospievas, ked zjes nieco zdrave. Kazdy tvoj organ potrebuje nasvoje spravne fungovanie ziviny a vitaminy a popri znizeni kvantity, treba upravit aj kvalitu jedla (na nete si precitas kopec info o zdravych potravinach). Dufam, ze ti moj pohlad na vec pomoze :)

marushik

Ahojte babky,
ste strasne zlate, dakujem Vam a zaroven sa ospravedlnujem ze som dlho neodpisovala... Zuzka aj Wasabi, dakujem za rady, idem do toho, idem jest pravidelne, lebo kazda ina cesta je zla a inac to nezvladam...ked budem hladnapokusim sa najest v mensich porciach a uvidim ako to pojde. Hlavne je nenechat sa odradit zlyhanim, vsak...musim si asi dat sancu, pretoze kazdy clovek ma sancu zacat odznova...
Budem Vas informovat priebezne ako mi to pojde.
Inac, velmi, velmi si cenim vase komenty, az mam slzy na krajicku z toho :) ste super!

zuzka1911

Dakujem :)
Viem, je to uzasne a stoji to zato ! Tiez si myslim, ze bez pravidelnej stravy to nejde. To mam na sebe odskusane. Clovek nie je taky nervozny, telo nie je nervozne, ked vie, ze nieco dostane. Uz len to zacat praktizovat kazdy den a bude to :)