Tvrda a na dotyk bolestiva bradavka

sirmia26

vacsinou sa zameraju ludia skor na tie hracky a oblecenie, lebo to je take univerzalne proste, ze niet tym co pokazit. ale tak ked uz mam nieco kupovat, tak hladam nieco, co bude aj uzitocne nejak. ano, mam skusenost s naplastami, konkretne som mala Multi-Mam, je to lepsie v tom, ze su take ucinnejsie ako krem alebo gel. ale to tiez nie je na skodu, tiez aj toto vie pomoct :)

zancicka

aj to je super napad. myslim si, ze vacsina darcekov bude ci uz takych ze nejaka ta hracka, alebo oblecenie pre babatko, flasky cumliky a podobne. no takyto balicek povezme zachrany je tiez fajn. s tymi naplastami mas aj skusenost? je to lepsie ako napriklad gel?

sirmia26

to rozhodne, lebo tie koliky, to vedia potrebit. mozno by som aj nejaky caj alebo nieco na podporu dojcenia, to viem, ze tiez vo velkom kupuju mamicky, lebo to byva kolkokrat fakt boj. a ked uz ohladne dojcenia, tak potom napriklad aj naplaste alebo nejaky krem na bradavky, keby doslo k nejakym rankam alebo tak. to sa tiez lahko pritrafi, kym sa mamicka s babatkom zohraju pri tom krmeni.

zancicka

hmmm tak zamerala by som sa hlavne na take veci, ktore bude potrebovat hned teda zo zaciatku mozno aj nejaky ten cajik na kojenie, masticku na koliku a podobne. ako ja by som sla skor takym to smerom

jarica21

Vidíš to, to je fakt, tak to potom buď jej ho dať skorej, alebo spravím tak, že spravím dva menšie balíčky a jeden dám popredu a druhý potom, keď už bude na svete a stretneme sa. Máte ešte nejaké nápady, že čo by som tam mohla všetko pribaliť?

Janna478

To bude podľa mňa ideálny darček. A dala by som jej ho kľudne aj skôr, ako sa malý narodí. Lebo bohvie, kedy s ňou budeš potom a medzitým už môže niektoré tie veci začať aj používať.

jarica21

Akurát som aj inde spomínala, že mám tehotnú kamarátku teraz. Tak dobre, že som na toto natrafila teda, aspoň mám tip, že čo by som jej mohla kúpiť, keď sa malý narodí. By som chcela taký balíček spraviť a tam aj preňho aj pre ňu nejaké drobnosti.

duma

Hej tiez si hovorim, ze ako byvaju tie zoznamy, co si treba zbalit do porodnice. Tak tiez by tam mohli automaticky uvadzat aj taketo nieco. Stavim sa, ze kazda druha ma nejake taketo obdobne problemy.

Isue

Tak to môže byť rada, že "len" takto bola na tom. Kamoška skončila na liekoch kvôli tomu, že sa jej prsník zapálil. Potom pri druhom už bola súčasťou povinnej výbavy rovno do pôrodnice aj výbava, keby nastal podobný problém. Viem, že si brala tiež nejaké náplasti a krém, že to je najistejšie. Už si to asi doštudovala medzičasom.

Julka266

Mam kamaratku, ktora mala podobny nazor a tiez velmi rychlo pochopila, ze asi nebude ta svetla vynimka, ktora s kojenim nebude mat absolutne ziadne problemy. Ku problemom s kojenim sa pridala aj bolest prsnikov a aj nejake tie chrasticky a ranky sposobene nespravnym prikladanim dietatka.