Chudnutie pre deti

dobreuz

Tomaško si neuvedomuje, že tuk stačí u mužov 10% a u žien 15%, lebo inak ide už o visceralny tuk a ten obaľuje vnútornosti a môže spôsobiť aj zlyhanie srdca. Ale podváha (ak nie je extrémna) nespôsobuje žiadne problémy, takmer od narodenia mám podváhu a som zdravý ako repa a ostatní čo majú podváhu v norme tak sú ok. Ale aj tak Tomas12345 je odborník takže čo mu tu vlastne kecám... Radšej už ani nebudem písať do tém o chudnutí a priberaní, lebo to nikam nevedie... Tomaško je tréner.

Irenn-a31

...Ano, tiez to pre ne plati...Mali by jest castejsie a mensie mnozstva a hlavne menej sladkosti a viacej pohybu!..

ahjaj

tomas, Ty máš nejaké mindráky zo svojej váhy. Ak je človek zdravý, normálne sa stravuje a má normálne BMI, niet čo riešiť.
Všetko čo sa rieši navyše sú len mindráky, nič viac.
u mladého dievčaťa táto váha nie je vysoká, ale treba si zachovať túto hmotnosť aj pre prípad, že autorka ešte narastie. Preto je ten šport a zmena jedálnička potrebná.

Tomas12345

Jukul :

Však ale ty tučná nie si, dokonca ani BMI ty to neukazuje že by si bola tučná a to je už čo povedať, kedže i ludia s normálnym BMI su casto krát vychudnutý a potrebovali by skor pribrať než schudnut.

ahjaj

ahoj jukul,
poradila by som Ti prihlásiť sa na nejaký športový krúžok, ktorý by si mala trikrát do týždňa, alebo kolieskové korčule, vynechať sladké jedlá s cukrom. O svojom rozhodnutí schudnúť informuj rodičov.

ahjaj

ahojte dievčatá. Niektoré dievčatá majú tendenciu pribrať, a potom rýchlo narásť, a zoštíhlieť tým pádom, potom sa v raste akoby zastaviť, a znova pribrať. Je to dané aj hormonálnou sústavou. Odporúčam nejesť sladké a veľa sa pohybovať, v prípade vyššej nadváhy konzultovať s detským lekárom.

Wolfie_2005

Ahojte,
Mám 13 rokov, meriam 163cm a vážim 89kg viem že to je veľa ale chodila som aj na tanečnú ale skončila som kvôli úrazu. Jesť nejem veľa sladké mám 1-3l2 krát do týždňa, chodím na basketbal a volejbal neviem ako schudnúť není nepríjemné keď sa mi v škole vysmievajú. Najviac by som chcela schudnúť na stehnách a bruchu. Prosím poraďte mi. ?

Cokoladkamini

Kaktus12- vážiš len o 2 kg viac,to je v pohode :) navyše, tie 2 kg sú nič :) to na tebe určite nie je vidno ;)

Miluda- tak ti už že vôbec nemôžeš mať tučné stehná moja