Chudnutie pre deti

Pivonka37

My máme opačný problém, malý je chudučký, asi ani tak dobre, ani tak, ale áno, detičky by mali 5x papať aj keď v malých dávkach. A pri nadváhe je pri deťoch naj pohyb, kúpte mu dobré odrážadlo, kolobežku, bicyklík a pôjde to dole. Odporúčam nejaké kvalitné ideálne Woom alebo Rascal, sú to kvalitné značky a hlavne ľahučké, deti sa zbytočne rýchlo neunavia.

joel007

Čo sa týka chudnutia detí, tie preberajú stravovacie návyky od svojich rodičov. Keď som začínal s kulturistikou ešte ako študent, celá rodina sa prispôsobila a dodnes sa snažia stravovať zdravo. Takže aj v tomto prípade by som odporučil zmeniť životosprávu v celej domácnosti.

Nemusí to byť nič extrémne, stačí viac prirodzenej stravy menej polotovarov, čerstvé potraviny, ovocie, zelenina. Vylúčiť sladené nápoje, sladkosti, mastné jedlá, zahusťované omáčky, parené jedlá, smotanu, dresingy, majonézu...a samozrejme viac pohybu lebo často človek zajedá nudu či stres.

S 13 ročnou sa dá ešte krásne pracovať, vie si vytvoriť tie správne návyky ktoré potom bude dodržiavať po celý svoj život. Ja som práve v 13tich rokoch začal chodiť do posilňovne kde sa ma ujal dobrý tréner a o pár rokov neskôr som začal robiť súťažnú dorasteneckú kulturistiku. Mnoho mladých začalo robiť fitness spojený s gymnastikou.

Dnes je toľko možností, stačí si vybrať. Ak vás zaujímajú články o zdravom chudnutí, navštívte môj blog www.iron-body.sk :)

Sandruska

treba im nájsť pohyb, čo ich baví - pre tých najmenších sú fajné odrážadlá. My sme kúpili toto a syn jazdí o sto dvesto www.cyklospeciality.sk

harpera

Tak hlavne ich treba nechat nech behaju po vonku to by som povedala ze je asi taky zaklad kedze dnesna pocitacova doba ved vieme.

Inge

Toto je problém dnešnej doby. Kamarátka mojej dcéry je výživová poradkyňa a vždy tvrdila, že pre deti (v tomto prípade už teenegrov) platí to isté čo pre dospelých. Jesť 5 krát denne, prílohy by mali obsahovať čerstvú zeleninu, obmedziť sladké a bielu múku a nájsť vhodný druh pohybu, čo bude dieťa baviť. Moji vnuci šantia najradšej na odrážadle a bicykli woom z cyklospecialít

klaricia

ono aj ucenie aj takto sport, ked sa detom poda takou formou, aby ich to zaujalo a bavilo, tak to ide hned lepsie :)