dieta na chudnutie

masti

Ahojte,
musim povedat,ze prispevky ktore napise Pista su podla mna perfektne a co citam jednu za druhou maju vzdy nejaku dobru myslienku pripadne nazor, ktoreho sa chytim. Takze sa budem tesit ak tu Tvojich prispevkov bude viac a viac:)Prajem pekny den vsetkym a vela pozitivnej energie, jar urcite raz pride!:)))

loveu

baby ja sa tiez pokusam schudnut a mam presne rovnaky problem ale to je asi v tom ze je zima a neda sa nikde dobre vysaliet a priatela mam v zahranici tak uz vobec dobry recept na krasu a zdravie je v dobrom vztahu

5ka

to Pista
Este raz moc dakujem, asi sa tomu dost rozumies. Je pekne, ze obetujes svoj cas , aby si mohol pomoct druhym:-) Dufam, ze mi este niekedy budes moct poradit, keby som si s niecim nevedela rady.
ahoj

pišta

Ako športovkyňa si vystavená „oxidačnému stresu“. Neboj sa toho, ide v podstate o to, že pri obrovských výkonoch tvojho organizmu a prílevu kyslíka doň, vzniká aj viac voľných radikálov ako obyčajne..
Preto sú pre treba veľmi dôležité antioxidatny, najmä vitamíny E, A. C. Zdroje. KVALITNÝ rybí tuk (hm, aj tobolky z lekárne)=E, mrkva, sušené marhule a broskyne = A, zelená paprika, šípky, grepy a pomarančne ( v zime opatrne) = C...
Na celkovú harmonizáciu – odpočinok. To vie predsa každý. Ale kto si ho zo športovcov naozaj dopraje?
Ešte raz, pozor na spálené tuky.!!! Tuky, omega 3 = rybí olej, kráľ olejov, ostané tiež, lisované za STUDENA.
Ak sa rozhodneš robiť zmeny, rob ich pomaly, opatrne. Nachádzaš sa v stave dynamickej rovnováhy, ktorú nie je dobré prudko vychýliť. Urob si na veci SVOJ názor, preto aj moje názory zober skôr ako hrubú orientáciu v „problematike“ a samozrejme nenahrádzajú diétu od športového lekára či iného experta...
Tvoje telo je múdre, počúvaj jeho signály.
Taktiež vieš, že nič nie je zadarmo a výsledky sa dostavia až po určitej dobre. Buď trpezlivá, neponáhľaj sa, tabletky na chudnutie – je barbarstvo a pre teba vyslovene jed!. a..skús si prečítať, napr: Kurt Teperwein“ Omladzujúce odkyslenie a Manželia Čierny: Liečba výživou.(je tam veľa info o potravinách)
.
Na záver: Mamy sú najväčší poklad na svete. Treba si ho chrániť...“švoňať“...:-)))

pišta

5ka :-)
Sója je superpotravina. Má veľa bielkovín, vápnik, dobré rozloženie tukov, nemá hnilobné baktérie, stresové a rastové hormóny, pozostatok antibiotík...čo „normálne“ mäso má (aj kuracinka, ale úplne nanič je bravčové!). Je lacná a ľahko sa pripravuje. Syr tofu z nej vyrobený je tiež výborný.
Ryby sú tiež mäso, ale kus iné. Majú najmä výborný podiel nenasýtených mastných kyselín (omega3). Avšak otázka ich čistoty je diskutabilná, treba hľadať dobré zdroje, dávať prednosť domácim druhom . pstruh, kapor. Neviem či pri takom náročnom športe to vôbec ide bez mäsa. Carl Lewis, svetoznámy šprintér to dokázal, ale určite mal okolo seba celú armádu výživových expertov.
Dobrým zdrojom bielkovín sú strukoviny, kráľom je fazuľa. Strukoviny majú výborný podiel vlákniny a uhľohydrátov (až 60%), t.j. „pomalých“ cukrov. Tie sú pre teba ako športovca veľmi dôležité, lebo uvoľňujú cukor do krvi postupne a môžeš podávať výkon dlhšiu dobu. Nevýhoda – obsahujú oligosacharidy = mierne nadúvanie = hm, vetry...Toto sa zväčšuje pri kombinácii strukovina + škrob (fazuľa + chlieb, zemiaky...)
Podobné „pomalé“ cukry majú aj obiloviny, avšak bez oligosacharidov. Len nie z bielej múky!!!

5ka

to Pista
Velmi pekne Ti dakujem. Myslim ze Tvoja rada mi dost pomoze aj ked sa nemam s kym poradit :-( nemam ziadneho dietologa a mama nechce o chudnuti ani pocut. Skúsim si precitat nieco o delenej strave a dufam, ze to pomoze. A s tymi proteinmi si to myslel ako? ze by som mala jest radsej soju ako maso?mam soju velmi rada a meso mi moc nechuti. Jem iba kuracie prsia a ryby Este raz dakujem.

catrina

Ahoj stihle baby.
Neviem, na co stazujete, tie miery nie su az take zle.Je lepsie byt akurat ako podvizivena vizla, ake sa na nas pozeraju z modnych casopisov. Toto sa Vam paci?Muzom urcite nie, kazdy z nich oci radsej pasie na peknych primerane oblych tvaroch ako na vychrtlych plochych doskach.Na take starosti mate cas, ked budete naozaj priberat nekontrolovane po porodoch.,zivotnych stresoch,manzelskych krizach a podobne.Zatial, kym ste mlade, ak nemate pri svojej vyske 163 ci 172 cm viac ako dakych 70kg, ste pekne normalne zeny a vase zdravie urcite neutrpi.Asebavedomie tiez.Treba si viac verit.Ved vsetci cudzinci-muzi, ktori navstivili Slovensko jednohlasne hovoria, ze mame krasne zeny a dievcata.A naopak, nasi muzi po navrate zo zahranicia tvrdia to iste.

Susana

Ahoj lubo mohol by si poradit prosim ta aj mne. Som na tom o dost horsie ako Anonym-877 mam 163cm a 70-72kg a neviem si s tym rady. Skusala som uz mnozstvo diet ale akosi mi velmi nezaberaju. Prosim ta pomozes mi??

pišta

Ako na to.
-delená strava – neprídeš o kalórie ani živiny, ktoré pri tak náročnom športe potrebuješ, ale určite pomôžeš dobrému tráveniu a zabrániš usadzovaniu nežiadúcich tukov. Poraď sa, naštuduj sama...
-proteíny – tak toto je kus problém. Sú potrebné nielen pre svalovú hmoty ale aj pre obnovu buniek a všeobecne tkanív. Asi by bolo vhodné popremýšľať o podiele živočíšnych proteínov. Napr. sója má viac bielkovín ako mäso... Toto si chce dobre premyslieť. Ale to, čo je napísané v predošlom príspevku, dosť platí...
-Pozor na tuky, najmä spálené a živočíšne. Pre dobrú váhu treba nenasýtené mastné kyseliny omega 9,6 ale najmä 3. (olivový olej, slnečnicový, repkový...)
-čistota čreva – VŽDY pomôže. Čistí ho – ovocie a zelenina, surové a nekombinovať spolu. Hladovky si ty asi dovoliť nemôžeš, na klystír z etických dôvodov pristúpi málokto. Klystír je ale celkom jednoduchá technika a veľmi dobre za revitalizuje celý organizmu.
Najviac ti pomôže pri zhadzovaní váhy delená strava, potom skladba tukov a proteínov.
Tvoj športový lekár a dietológ môže mať však iný názor...