Uraz zapastia

KatkaL

ja som mala narazene zapastie avelakrat aj vytknuty clenok a zacala som brat Wobenzym, lebo sesternica mi to poradila, ze je to celkovo dobre na zotavovanie po urazoch a citim sa lepsie aj rychlejsie ma presla bolest

jamicka

Duska nikdy donedávna som nepočula o tom, že by jestvovala nejaká únavová zlomenina alebo pochodová, každý to inak volá. Pre mňa to bola totálna neznáma, až kým na konci decembra neprišla teta, že ju noha bolí, že to má červené, opuchnuté, ale na rontgene nie je nič, čo by hovorilo o zlomenine. Napokon bola sa mi vidí na ct a tam jej to objavili. Tých zlomenín je fakt už kvantum, čo sa môžu udiať a niekedy mám pocit, že čím viacej si dávame pozor tým viac nás to ohrozuje :/

duska223

to si clovek nevyberie kedy sa mi nieco taketo stane, kedy nastane takyto problem, tak urcite necakat, ale smer lekar ci nie je nieco aj zlomene nahodou :)
mozno nebude, mozno len oddych a vylozena noha bude stacit, ale podcenit to netreba :)

sihkira

vsak chod, ked si myslis, ze to bude nieco vaznejsie. za to predsa nic nedas, ze pojdes k doktorovi a ze ti to pozrie.

jarica21

Ninuliatko, tak chceli ste si urobiť výlet a takto to dopadlo? To nie je nič príjemné, už vieš ako je na tom, čo jej u doktora povedali?

Ninuliatko

Sporenta to dufam, ze sa skrati o dost. Cez vikend som mala cas na prazdninach neter, tak sme boli sa prejst, na takej mensej turicke, aj s mojou mamkou a ta si prosim pekne podvrtla clenok, cize bolo po radosti z vikendu, tak som jej bola vziat k nam domov liek, co tu uz Kamcita pisala a ten som jej nasadila, nech ho uziva, trikrat po 10 tabliet denne a vyslala som ju aby co najskor sla k lekarovi, tak hadam bola, sak som s nou ani nevolala odvtedy :) Len dufam, ze jej to pomoze a ze bude co najskor OK

sporenta

duska hento čo si písala je fajn...že sa tá dĺžka liečby akoby skráti...je to fajn aj z toho pohľadu, že človek sa skôr môže vrátiť do práce a rodine nebudú chýbať peniažky...

bronicka

..duska tie maju vela vyhod pri uzivani sama som sa o tom presvedcila, ked som si ich nasadila..kamcita este pri vitaminoch je to take, ze sa da, ze relativne si vies pozriet davkovanie, ze vies cca odhadnut kolko ho treba..ale pri liekoch je ozaj potrebne bud davkovanie prebrat s lekarom alebo potom si dobre nastudovat pribalovy letak, lebo co problem to ine davkovanie..

duska223

jarica ked ono je to aj o tom, ze uraz vacsinou sprevadzaju aj bolesti, aj opuch a enzymy maju aj na toto vplyv, kedze maju protiopuchovy ucinok, ze vedia aj s tymto pomoct nielen so skratenim doby liecby

Kamcita23

Wobenzym uzivam podla toho jak je pisane v pribalovom letaku, tym davkovanim sa riadim :) nemala by som odvahu len tak sama od seba si nasadit nejake davky, dajake mnozstva :) citim sa lepsie to jednoznacne, je to rozdiel ;)