Kŕčové žily

Táto diskusia patrí k článku: Kŕčové žily
Kŕčové žily

Kŕčové žily označujeme ako vakovité rozšírenie steny podkožných žíl. Žily bývajú stočené a vystupujú nad úroveň kože. Zvyčajne majú tmavomodrú farbu. Najčastejšie sa vyskytujú na predkoleniach.

dobraja

To mi tak napadlo, keďže ťa tie kŕče trápia práve v noci, či to nie je lepšie si dať nejak tesne pred spaním alebo tak :) Jasné, že sa riadim letákom.

stanka292

dobraja, preco pred spanim? tam mas normalne urcene, kolko tabletiek denne mas uzivat. odporucana davka su dve tablety denne, optimalne teda jedna tabletka na obed a jedna vecer, uziva sa s jedlom.
treba citat a toho navodu sa aj drzat, aby to malo pozadovane ucinky.

Dan_ia

Myslim si, ze magnezium ti tie nocne krce uplne nestopne, len zvykne svaly uvolnit. A aj to mozno na 24hodin, viac asi nie. To uz treba potom inak riesit.

stanka292

mne na tie nocne krce v lytkach pomohol Devenal, magnezium som pila pravidelne kazdy den aj v praci a aj tak som toto mavala v noci uplne bezne, takze si myslim, ze som uz bola voci tomu imunna alebo co :D

zimka

no podľa mňa sú aj tie dve moc, to si máš dať tak jednu denne, viac rozhodne nie. a ja vlastne ani neviem, či to magnézium reálne už niekomu pomohlo.

zdeni_richta

všetkého veľa škodí, sa hovorí :D a čo sa magnézia týka, s tým mám ja osobne skúsenosť :D a nie najlepšiu. mne ho síce doktor odporučil, ale bolo mi z neho každý deň tak na vracanie, že som do seba nebola schopná dostať nič. a to som si dávala len dve tablety, podotýkam. nie je to pre každého rozhodne.

dobraja

Áno, zatiaľ iba v noci, dúfam teda, že sa to nezmení a nebude to pre mňa predstavovať problém aj cez deň :/ A z toho magnézia mi je nevoľno, popravde.